وکالت ذوق است و هنر؛ حرفه است و پیکار

مهدی براکه پور ؛وکیل دادگستری

روزي براي وکيل‌مدافع

ميرحامد اکبري.حقوق‌دان و مدرس دانشگاه
ادامه...

عناوین خبرهای یادداشت

اداره شهر بیش از تعمیر دستشویی به تخصص نیاز دارد

همه ما در خانه‌هایی زندگی می‌کنیم که گاه و بی‌گاه جایی از آن خراب می‌شود. لوله می‌ترکد، سیم‌کشی برق اتصالی می‌کند، نقاشی کردن دیوارهای خانه یا ایمن‌ساختن خانه در برابر آتش‌سوزی لازم می‌شود، و زیباسازی و دکوراسیون منزل ضرورت پیدا می‌کند.

درباره سخنان ساختارشکنانه اخیر احمدی‌نژاد در اهواز

سخنان ساختارشکنانه اخیر احمدی‌نژاد در اهواز، نشان داد که دست‌کم از حالا به بعد، حضور او در پروسه انتخابات با هدف مشارکت در این فرایند نیست و او محبوبیت را با ماهیتی متفاوت با گذشته، دنبال می‌کند.

وقتی کودکان را می بوسید، از آنها اجازه بگیرید

یکی از توصیه های روانشناسان کودک میتواند این باشد که هنگامی که میخواهید کودک خود را ببوسید، حتما از او اجازه و مجوز این کار را بگیرید.

در باب خالکوبی نام معشوق بر دست و بازو

‍ خالکوبی نام معشوق بر دست و بازو و پشت و پهلوی عاشق، اقرار و اعتراف این سوداست که مبادا یک روز از کنارم به در روی و این جان شیفته را، ویران بر جای گذاری!

«چشم نرگس به شقایق نگران است هنوز»

نمی دانم چرا پس از شنیدن حکم نرگس،‌ بیشتر، نگران شدم تا شادمان. آخر به گمانم نرگس روزگار سختی در پیش دارد. نرگس دختری است که آسودگی او عدم اوست. شاید تنها وقتی داستان زندگی‌اش را منتشر کند ما گوشه ای از رنج جانسوز و تلاش عظیمی را دریابیم که این دختر در شش سال اخیر در هند متحمل شده است؛ آن هم در اوج جوانی، در دهه بیست زندگی، یعنی دوره ای که همه دختران هم سن‌وسال او یا به دنبال تحصیل‌اند یا پیدا کردن شغل مناسب یا یافتن یاری برای سرو سامان دادن به زندگی شخصی. و نرگس همه را رها کرد.

چرا در ایران آمار تصادفات جاده‌ای فزون است؟

رئیس پلیس‌راه راهور ناجا قبل از آغاز رسمی تعطیلات نوروزی گفته است در ۴۸ ساعت گذشته ۴۰۰ نفر در تصادف‌های جاده‌ای مجروح و ۵۰ نفر کشته شدند. آماری قابل تامل و ارزیابی.

این ماجراها به ساحل ره نمی‌زند

شانس بیاورم ، پایان سال نود و شش ، خوش‌نشینی‌ی من در سرزمین پر هیجان هزار و یک شب به سر‌خواهد‌ آمد . اگر نفسم تاب آورد ، اگر حاصل آن ژن معیوب خوش‌طبعی کند،آنوقت به سراغ متن‌های دیگری خواهم رفت که، در آن متن‌ها نیز، دلهره ، اضطراب، دلواپسی‌های هویتی و جدال بی پایان انسان و تلقی‌هایش برجسته است.

رییسی داروی کدام درد است؟

با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری و با وجود تشتت آرا و تعدد نامزدها ذیل جناح اصولگرا، بحث ها روز به روز برای نامزدی حجت الاسلام رئیسی گرم تر شده و او بیش از پیش با اقبال مواجه می گردد.

سه مثلث انتخابات ریاست جمهوری

هرچه به زمان انتخابات ریاست جمهوری آتی نزدیک می‌شویم، بر پیچیدگی آن افزوده می‌شود؛ چراکه آرایش سیاسی دهه ۶۰، ۷۰، ۸۰ و حتی نیمه اول ۹۰ از درون متلاشی شده و در نیمه دوم ۹۰ وارد دنیای متفاوت سیاست‌ورزی می‌شویم. فروپاشی‌ ایدئولوژی احزاب و گروه‌های سیاسی و انقلاب نسلی در حاکمیت، راه آینده سیاستمداران را نامشخص و انعطاف‌پذیر کرده است

مواظب برادر حسن و برادر حسین باشید

شکل‌گیری زاویه (برنامه شبکه چهار تلویزیون جمهوری اسلامی ایران) تحولی در صدا و سیما است؛ چراکه از "برنامۀ هویت" به اینجا رسیده.

رسانه ی ملی و ماجرای ماکارونی!

1: نویسنده این سطور را اگر بشناسید یکی از منتقدین کم ملاحظه ی برنامه ها و ساختار فشل تلویزیون این مملکت است که هر از چند گاهی از سر درد ناله ی وا اسفایش بلند است. حالا هم به بهانه ای که آخر متن میاید می خواهد از #ماکارونی مایه بگذارد!

آنها از نوروز بیشتر رنج می برند!

می دانستید آمار خودکشی در این ایام در ایران بالاتر است؟... چرا؟ چون در این ایام آدمها با کسانی که دوست دارند هستند، و آنکه کسی را ندارد یا کسی را از دست داده است بیشتر جای خالی اش را حس می کند.

هزینه هایی که احمدی نژاد برای رد صلاجیت بقایی از سوی شورای نگهبان می تراشد

احمدی نژاد مقابل دوربین می ایستد و تلاش می کند تا هزینه رد صلاحیت حمیدرضا بقایی را برای شورای نگهبان افزون سازد....

درباره تحرکات جدید احمدی‌نژاد

ویدئوی جدید احمدی‌نژاد که در آن از بقایی اعلام حمایت کرده است حاوی چند نکته مهم است.

به آگاهی‌تان می رسانم که بهار است

از همان بهاری که خورشید کمی رویش را از زمین می گرداند و دمای هوا کمی تا قسمتی ، پایین می آید و سرمای ملس صبح دامنگیر ظهر هم می شود . حتی در بعضی قسمتهای این کره ی گرد برف هم از آسمان می بارد که در چنین مواقعی ممکن است بعضی ها در دلشان بگویند که " سرها در گریبان است!"

"ترامپ دودستی جهان را تقدیم چین می کند"

فرید زکریا، تحليلگر نامدار آمریکایی، در یادداشتی در "واشنگتن پست" نوشت:دونالد ترامپ و شی جین پینگ، روسای جمهوری آمریکا و چین، در ماه آوریل در شهر "مار آ لاگو" فلوریدای آمریکا با هم دیدار خواهند کرد. اما هنوز هیچ دستور کار رسمی و جدی در کاخ سفید برای این دیدار برنامه ریزی نشده است. بعد از 75 سال رهبری جهانی آمریکا، اجلاس "مار آ لاگو" امکان دارد آغاز تحویل دادن این قدرت و جایگاه بلامنازع آمریکا به چین باشد.

ایران و پدیده ترامپ

قریب به دو ماه پس از روي‌كار‌آمدن دونالد ترامپ و رفتارهاي سياسي و اقدامات او، جهان در مقابل پدیده جدیدی قرار گرفته و با توجه به نقش ‌انکارناپذیر ایالات متحده در سیاست و اقتصاد جهان، تحلیل این رویداد و تأثيرات آن در دستور کار بسیاری از پایتخت‌های جهان است.

برنامه اصولگرایان در تعطیلات برای روحانی

در دوهفته تعطیلات نوروزی اصولگرایان مقدمات آتش سنگین بر روی آقای روحانی را تدارک خواهند دید. البته هجمه‌های سنگین اصولگرایان از آغاز سال جدید بر دولت آقای روحانی کاملا قابل درک است.

روحانی چه کرد؟

بي‌ترديد حسن روحانی، فرزند شایسته ملت، رئیس‌جمهور یکی از سخت‌ترین و پرخطرترین مقاطع حیات جمهوری اسلامی ایران بوده و خواهد بود. کارنامه درخشان ايشان، امروز پس از سه سال و نيم تلاش دلسوزانه، در برابر نگاه منصفانه ملت باهوش ايران‌زمين، کارنامه‌ای قابل دفاع و اميدواركننده است.

قضیه آرسن ونگر و کاندیداهای همیشگی!

یک سری از خبرگزاری‌های نازنین هم هستند که در کار تولید محتوای طنز و شوخی انصافاً کم نمی‌گذارند و به صورت تمام وقت مشغول نشاندن لبخند روی لبان ملت هستند.

اصلاح طلب بودن در دهه چهارم زندگی چگونه است؟

برای خانه‌تکانی و‌کمک به همسرم، تمام روز را مشغول بودم و در تلگرام‌ حضور نداشتم. اکنون فرصتی شد که پیام خوانندگان را مرور کنم. برخی پیام گذاشته‌اند که « نگران شدیم در موج مصادره کانال‌های اصلاح‌طلب به سراغ شما هم آمده باشند» و برخی هم نوشته بودند:« از ترس، زدی به جاده خاکی»

ماجرای مخالفت شریعتمداری با برجام و سوارشدن بر هواپیمای محصول برجام

دکتر محمد فاضلی، عضو هیات علمی دانشگاه شهيدبهشتی، در یادداشتی تلگرامی نوشت:ویدئویی کوتاه از سوار شدن آقای حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان به هواپیمای ایرباس جدید ایران ایر و سفر ایشان به مشهد منتشر شده است.

تحولات موج جدید موسیقی ‍‍پاپ ایران

حالا رسانه ملی هم همنوا با عشّاق می خواند و همرنگ عموم مردمی می شود که دوست دارند در بهاری عاشقانه بخوانند: دستم تو دست یاره قلبم چه بی قراره

دلبری مراکز خرید جدید

این روزها بازارهای سنتی با سنگفرشهای آجریِ زیر پای ما و دریچه های نورِ رو به آسمانشان رقیبانی جدی مثل پاساژها و مراکز خرید را می بینند.

"نامه مشایی، تایید نامه هاشمی بود"

نامه اخیر اسفندیار رحيم مشایی به سيدمحمد خاتمی از زوایای مختلف، واجد اهمیت است.

پربیننده ترین های یادداشت

جدید ترین اخبار

Top