عناوین خبرهای حقوق اجتماعی

تبیین نقش و جایگاه مرحوم آیت‌الله هاشمی در روند شکل گیری نظام حقوقی ایران

شاید نخستین باری که مردم چهره آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در قاب تلویزیون مشاهده کردند همان روزی بود که ایشان در کنار امام ایستاده و حکم نخست‌وزیر دولت موقت را قرائت کردند.

ملانیا؛‌نوری بر چهره خوفناک ترامپ!

در غروب یک جمعه زمستانی، محوطه کاخ سفید شاهد آمد و شد یک لیموزین مشکی رنگ غول پیکر و هلی کوپتری به رنگ سبز بود. دونالد ترامپ تاجر و شومن آمریکایی از خودرو لیموزین شخصی خود به قصد ورود به اقامتگاه جدیدش پیاده شد و باراک اوباما سوار بر هلی‌کوپترِ کاخ سفید، بر آسمان واشنگتن به پرواز درآمد.

وزیر کشور در اجلاس سراسری مشاوران و مدیران کل امور بانوان و خانواده

انتقاد صریح وزیر کشور از منتقدان:یعنی دولت ٣ تا کار مثبت هم انجام نداده است؟

موضوع هسته‌ای را درراس نظام،رهبرمعظم انقلاب از ابتدا هدایت کردند و اینک نیز نقش اصلی درهدایتگری راایشان دارند/(برخی)میگویند صددرصد توافق خراب بوده وهیچ اثری نداشته؛البته مردم این را باور نمیکنند،بی‌انصافی نکنید/آمریکا تخلف میکند و میخواهد ازمسیر خارج شود،به جای حمله به آمریکا به خودمان حمله میکنیم؛بایدآمریکا را به مسلخ قضاوت جهانی بکشانیم که بدانند ظالم بایدمشخص شود،همه باید پشت دولت بایستیم

مسئولیت های فاجعه آتش سوزی ساختمان پلاسکو از نگاه قانون/ حقوق شهروندان زیر آوار بی ‌توجهی

بعد از حادثه وحشتناک آتش‌سوزی و سپس فروریختن ساختمان پلاسکو که منجر به کشته شدن تعداد زیادی از هموطنانمان اعم از آتش‌نشانان فداکار و از خود گذشته و کسبه ساختمان و احتمالاً مشتریان شد، ارگان های مسئول ضمن تلاش برای نجات مردم گرفتار در آتش و آوار فروریخته، به‌طور جانبی تلاشی هم درجهت تبرئه خود از آثار و عواقب این حادثه می کردند.

بازی بدون توپ با «نامزد زن»

اصولگرایان چقدر به اجماع درباره «گزینه بانو» برای انتخابات ریاست جمهوری نزدیک هستند؟

مردان شهید وطن قهرمانان سبز، سفید، سرخ

صدای ضجه و گریه یک لحظه قطع نمی شود. داخل کوچه کیپ تا کیپ آدم ایستاده انگار کوچه را با قالی مشکی فرش کرده اند. اینجا تنها رنگی که دیده می شود، یا مشکی لباس های عزاداری است یا طوسی لباس فرم آتش نشانی. به یکباره صدای ضجه ها اوج می گیرد و جمعیت به سمت ابتدای کوچه هجوم می برند. تابوتی که با پرچم کشورمان پوشانده شده، دست به دست و سبکبال روی دست حاضران بالا و پایین می رود و جلو می آید.

فارع التحصیلان این رشته ها بیکار نمی مانند/دانشجویان دانشکده های تربیت معلمان در رتبه اول

همین اول کار، حساب مان را با هم وابکنیم. ما ناامیدی را درک نمی کنیم. نمی توانیم بپذیریم کار وجود ندارد. وقتی در رشته هایی مثل علوم انسانی که معروف است فضای شغلی ندارد می شود در 88 درصد موارد، کار پیدا کرد پس در همه رشته ها می شود با کمی زرنگی و جسارت و صرافت، یک شغل خوب پیدا کرد.

غذاهای ممنوعه در اولین شام عاشقانه با نامزدتان!

در اولین روزهای آشنایی، قرار ناهار یا شامی با نامزدتان در منزل یا رستوران خواهید داشت. اگر اصولش را رعایت نکنید احتمال اینکه از چشم طرف سقوط آزاد کنید زیاد است. چون در ملاقات های اول همه به جزئیات توجه می کنند بنابراین باید حواستان را جمع کنید تا اشتباهی مرتکب نشوید.

ساختمان پلاسکو کاملا فروریخت/تداوم عملیات برای ایمن سازی کامل محل حادثه /30آتش نشان در خطر مرگ

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران گفت: حریق گسترده پاساژ پلاسکو با حضور به موقع و عملیات نفس گیر آتش نشانان، تحت کنترل درآمد.

انتقاد وزارت رفاه:شورای نگهبان جلو مصوبه بازنشستگی زنان را بگیرد

معاون وزیر کار و رفاه اجتماعی با اشاره به تبعات اجرای مصوبه مجلس مبنی بر بازنشستگی زنان با 20 سال سابقه بدون شرط سنی و تحمیل بار مالی 10 هزار میلیارد تومانی به صندوق بازنشستگی کشوری از شورای نگهبان خواست تا اجازه تصویب نهایی این مصوبه را ندهد و با ان موافقت نکند.

بر اساس رأی هیات عمومی اصراری دیوان عالی کشور

سوءمعاشرت شوهر از مصادیق عسر و حرج موجب طلاق شناخته شد

شعبه نوزدهم دادگاه خانواده شهرستان قم در رسیدگی به دعوای زوجه علیه زوج به خواسته طلاق به جهت عسر و حرج ناشی از سوء معاشرت و سوء رفتار زوج، دعوای زوجه را پذیرفته و حکم به طلاق صادر کرده است.

گزینه هایی که بیشترین شانس برای ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام را دارند

با درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی اذهان سیاسیون و فضای سیاسی و رسانه ای کشور درگیر گزینه مناسب برای جایگزین رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام است.

شليك ضدهوايي، كنجكاوي عمومي

شوك عصرانه به تهران، با صداهاي ممتد شليك پدافند وارد شد؛ شوكي كه البته باز هم همه را راهي فضاي مجازي كرد تا تصاويري را از مردمان اين شهر كه سر به آسمان برده و آتش شليك‌ها را مي‌بينند و صداي آن را مي‌شنوند، ثبت و ضبط كنند.

تعیین تعرفه‌های درمان ۹۶ در هاله ای از ابهام/ آیا افزایش تعرفه ها در سال آینده ضروری است؟

نمایندگان مردم در خانه ملت با تاکید بر تعیین تکلیف سریع تر تعرفه های درمانی سال آینده، تاکید کردند که افزایش تعرفه ها نباید روندی غیرمنطقی داشته باشد.

رئیس اداره بهداشت پرتوهای وزارت بهداشت

دانشگاه‌ها درباره پارازیت‌ها گزارش علمی دهند

پارازیت‌ها را دیگر همه می‌شناسند، امواجی که حالا سال‌هاست با سبک زندگی ایرانیان گره خورده‌اند. یک‌بار می‌گویند مضر است، سرطانزاست، عامل سقط جنین است و سردرد می‌آورد و... یک‌بار می‌گویند مضربودنشان ثابت نشده، «احتمالا سرطانزا» هستند و نه مطمئنا.

با تصویب مجلس؛

زنان می‌توانند با ۲۰ سال سابقه خدمت بازنشسته شوند

مجلس در مصوبه‌ای دستگاه‌ها و شرکت‌های دولتی و غیردولتی را موظف کرد با درخواست بازنشستگی بانوان شاغل با ۲۰ سال سابقه خدمت موافقت کنند.

آیا دوباره یک رییس جمهور رییس مجمع تشخیص مصلحت می شود؟

اکنون نگاه ها به آیین نامه مجمع است که آیا تغییر کرده و غیر رییس جمهوری می تواند رییس مجمع شود یا هاشمی رفسنجانی مستثنا بود؟

جزئیاتی تازه از مذاکرات حج هیأت اعزامی ایران/ایران تصمیمی برای تعطیلی مراسم حج امسال ندارد

سرپرست سازمان حج و زیارت با اعلام آغاز برنامه‌ریزی‌ها برای سفر حج تمتع طبق روال هر سال، گفت:‌ بعید می‌دانم ایران و عربستان درباره ویزای حج چالشی داشته باشند، چون قبلاً توافق کرده‌اند.

حواشی غسل و تدفین آیت‌الله هاشمی

به هنگام دفن، انگشتر عقیق زرد رنگی که سردار قاسم سلیمانی از کربلا آورده بود بر پیشانی آن مرحوم قرار داده شد.

شرط رسانه ملی برای پخش مواضع سیدمحمد خاتمی

معاون سیما می‌گوید بیش از نود درصد آرشیو صداوسیما درمورد آیت‌الله هاشمی ظرفیتی است که کاملا مواضع ایشان با مواضع اساسی و کلان کشور همخوانی دارد و از آن بیش از پیش استفاده می‌کنیم. به عقیده او هیچ محدودیتی در زمینه استفاده از آرشیو تاریخی درباره سیدمحمد خاتمی و ریاست جمهوری او در رسانه ملی وجود ندارد.

پاسخ به شایعات درباره تابوت‌ آیت‌الله

محمد هاشمی:تابوت هنگام نماز با تابوتی که در خیابان روی ماشین حمل پیکر بود، کاملا متفاوت بود

محمد هاشمی برادر آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی به شایعاتی که درباره تفاوت تابوت آیت‌الله و خالی‌بودن تابوت هنگام مراسم تشییع پاسخ داد. او اعلام کرد: این موضوعات تنها حاشیه‌سازی‌های بی‌مورد است و اصلا صحت ندارد.

مصوبه مجلس، سازمان تأمین اجتماعی را موظف کرد

همسان‌سازی حقوق 2/8 میلیون بازنشسته تأمین اجتماعی/قابل توجه فرهنگیان بازنشسته

به گفته کارشناسان امروز بیش از 60 درصد از بازنشسته‌های تأمین اجتماعی، حداقل حقوق و مستمری را دریافت می‌کنند به گونه‌ای که بیشتر آنها با این ملبغ که رقمی معادل900 هزار تومان می‌شود زندگی را با سختی می گذرانند تا جایی که خیلی از آنها معتقدند در شرایط کنونی و با توجه به وضعیت اقتصادی و افزایش هزینه‌ها نبض معیشت آنها بد می زند و حقوق بیشتر بازنشسته‌ها تناسبی با میزان افزایش قیمت‌های حامل انرژی مانند برق و آب و گاز و هزینه های درمانی نداشته و شمار زیادی از بازنشستگان تأمین اجتماعی با داشتن چند سر عائله به دشواری ماه را به پایان می‌رسانند.

پوشش خبري ارتحال آیت‌الله در صداوسیما/ شوک خبری یا عدم حرفه‌ای‌گری؟

«آیت‌الله اکبر هاشمی‌رفسنجانی به علت ایست قلبی از دنیا رفت». این جمله خبری به‌تنهایی به اندازه‌ای تکان‌دهنده بود که شنونده آن را برای مدتی در شوک قرار دهد. اما آیا چنین خبر فوری می‌تواند تحریریه خبر رسانه‌هایی را که امکان انتشار اخبار به صورت برخط (زنده) دارند (از جمله صداوسیما) نیز تا اندازه‌ای در بهت و شوک قرار دهد که نتوانند به‌درستی و به صورت حرفه‌ای وظیفه اطلاع‌رسانی خود را انجام دهند و مخاطبان تشنه اطلاعات تکمیلی را اقناع کنند؟

توکلی با اشاره به رد صلاحیت هاشمی:اگر ببینید چه کسانی تایید شدند،این اتش می زند جان ادم را

احمد توکلی با حضور در تلویزیون به بیان ناگفته هایی از ایت الله هاشمی پرداخت.

بررسی اجرای حکم شلاق یک خبرنگار و حدود‌وثغور اتهام نشر اکاذیب/ کبودیِ پیکرِ جامعه خبری

«توقیف موتور‌سیکلت‌های دانش‌آموزان» خبری معمولی است، گزارش را می‌نویسد و دکمه انتشار را می‌زند، مانند سایر گزارش‌ها اما این بار اعداد و ارقام، آوار می‌شوند بر سر نویسنده مطلب، ٨ موتورسیکلت می‌شود ٣٥ عدد و خشم نیروی انتظامی از این اشتباه بالا می‌گیرد و درنهایت ثبت شکایت، ‌تشکیل دادگاه و رأی قطعی در سکوت خبری پیکر جامعه خبری را کبود می‌کند.

پربیننده ترین های حقوق اجتماعی

جدید ترین اخبار

Top