عناوین خبرهای حقوق اجتماعی

واکنش پلیس به پیامک های تهدیدآمیز به نمایندگان در مورد «پالرمو»: اگر شاکی خصوصی داشته باشیم، بررسی می کنیم

بررسی لایحه پالرمو در مجمع تشخیص مصلحت نظام سبب شد تا برخی از اعضای این مجمع ادعا کنند که پیامک های تهدیدآمیزی در این خصوص به آنان ارسال شده است، موضوعی که پلیس در واکنش به آن اعلام کرده که اگر شکایتی در این خصوص ثبت شود، حتما به آن رسیدگی خواهد شد.

اظهارات وکیل رحیم مشایی درخصوص شمول عفو عمومی به مشایی

سید علی اصغر حسینی؛ وکیل اسفندیار رحیم مشایی در خصوص عدم شمول عفو عمومی به مشایی، گفت: در تمام دنیا با محکومین جرایم سیاسی رفتار محترمانه تری نسبت به سایر محکومین انجام می شود و اگر قرار به اعمال تخفیفات یا عفو عمومی باشد،اینگونه محکومین در اولویت هستند.

فعالیت دو سامانه بارشی در کشور طی امروز

فعالیت این سامانه فردا اول اسفند 97 روی نیمه شرقی کشور بوده و روز پنجشنبه به ‌تدریج از شرق کشور خارج خواهد شد.

کودک همسری چه پیامدهایی برای دختران دارد؟

ازدواج دختران در سنین پایین می‌تواند مشکلاتی مثل «مرگ در هنگام زایمان»، «خشونت فیزیکی و جنسی»، «انزوا و افسردگی»، «سرطان دهانه‌ رحم و خطر ابتلا به بیماری های مقاربتی» و «مرگ نوزادان» را افزایش دهد. به همین دلیل باید برنامه‌های آموزشی برای افزایش آگاهی جامعه، والدین و رهبران مذهبی طراحی و اجرا شود.

اژه ای:

لایحه امنیت زنان بازنگری اساسی می شود

در این لایحه برای هر موضوعی حبس برگزیدند و موجب تزلزل بنیان خانواده می شود.

آیا راهنمایی و رانندگی و بیمه اطلاعات صاحبان خودرو را می‌فروشند؟

صاحبان خودروها سوال دارند که اطلاعات شخصی آن‌ها چگونه به دست شرکت‌های خدماتی می‌افتد که در این رابطه نام چند دستگاه مطرح است.

قول شهرداری تهران برای افتتاح 2 خط مترو تا پایان سال

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به وعده شهرداری تهران برای افتتاح خط ۶ مترو تا پایان سال جاری، گفت: چند ایستگاه از خط ۷ نیز تا پایان سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.

دستیار ویژه معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران مطرح کرد:

صفر تا ۱۰۰ تغییرات محدوده زوج و فرد در سال ۹۸

دستیار ویژه معاونت حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه در سال 98محدوده زوج و فرد به محدوده کاهش آلودگی هوا تغییر نام خواهد داد، جزئیات اجرای آن را تشریح کرد.

به‌کارگیری پاره‌وقت و ساعتی بازنشستگان در دستگاه‌های اجرایی بلامانع است

وزارت کشور در بند 12 بخشنامه بودجه سال 97 شهرداری‌های کشور، در فصل سوم و تحت عنوان «ضوابط حقوق و دستمزد» اعلام کرده است:

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران تحلیل کرد

شکست جامعه ایرانی در بازی دلار

یک تحلیلگر اقتصادی با بررسی آثار توزیع دلار ۴۲۰۰ تومانی(رانت ارزی )، به این نتیجه رسید که جامعه ایرانی در آزمون صیانت از منابع ارزی خود با شکست اخلاقی مواجه شده است.

حج تمتع امسال چقدر تمام می شود؟

رییس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه هزینه‌های ثابت حج تمتع برای هر نفر بین ۳۱۰۰ تا ۳۳۰۰ دلار تمام می‌شود، گفت: تمام تلاش دولت و کارگزاران حج این است که سعی کنیم تا افزایش قیمت را حتی‌الامکان برای متقاضیان کاهش دهیم.

شهرداری که با رای خودش شهردار شد

پس از آنکه محمد صادق حسنی نماینده رشت در مجلس نسبت به وقایع شورای این شهر ابراز نگرانی کرد؛ احمد رمضانپور از اعضا شورای شهر رشت در نامه‌ای خطاب به او از «اکثریت مطلق» در انتخاب «حجت جذب» به عنوان شهردار این شهر یاد کرده است.

گفتگو با زن عنکبوتی در خیابان‌های مشهد

ادامی که ما شعار نه به تبعیض جنسیتی سر بدهیم، اما تعمیر خودرو، کوبیدن میخ به دیوار، بازکردن لوله‌های گرفته آشپزخانه و دریل‌زدن و پیچ‌گوشتی انداختن و بعضی‌هایمان حتی کشتن سوسک را در خانه خودمان جزو کار‌های مردانه بدانیم، وضع همین است که در جامعه‌مان هم مشاغل، مردانه و زنانه می‌شوند.

طرحی در مجلس که روزنامه‌نگاری را محدود می‌کند

70 نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی که در بین آنها نام شماری از اعضای فراکسیون امید نیز به چشم می خورد با طرحی با عنوان «سازمان نظام روزنامه نگاری جمهوری اسلامی ایران» ارایه داده اند که هر چند درظاهر این تصور را ایجاد می کند که روزنامه نگاران را مانند پزشکان و مهندسین صاحب نظام صنفی می کند اما با خارج کردن از چارچوب روابط کار و نیاز به اخذ گواهی نامه عملا و بر خلاف ظاهر اولیه فعالیت آنان را محدود می سازد.

موافقت اعضای دولت با تعطیلی روزهای شنبه

عضو اتاق بازرگانی ایران گفت: با اعضای دولت درباره ضرورت تعطیلی شنبه صحبت کردیم و برای آنها این مسئله روشن شد و با این پیشنهاد موافقت کردند البته در هیئت دولت هنوز مطرح نشده است.

بررسی 3 طرح برای افزایش حقوق های سال 98

عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس گفت: در مجلس افزایش 20 درصدی حقوق برای همه و دریافت مالیات پلکانی، افزایش عدد 500 هزار تومان به همه حقوق ها و افزایش پلکانی حقوق برای سال آینده مطرح است.

ابتکار: 4 لایحه جدید در دستورکار/ شروط طلاق و سن ازدواج اصلاح می‌شود

چهار لایحه جدید در دستور کار معاونت قرار دارد لوایحی که درباره موضوع "برابری دیه زنان و مردان"، "اصلاح برخی از شروط طلاق"، "سن کیفری" و مسئله "سن ازدواج" است، اما به دلیل اینکه هنوز این لوایح در مرحله پیشنهاد قرار دارد، جزئیات آن را در مراحل بعدی اعلام می‌کنیم.

جزییات آماری سفر اتباع خارجی و ایرانی

سفر اتباع و گردشگران خارجی به ایران در ۹ ماه نخست حدود ۵۶ درصد رشد داشته و در مقابل، سفر ایرانی‌ها به خارج از کشور ۳۰ درصد کمتر شده است.

قیمت بنزین در سال 98 افزایش می‌یابد؟

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به اینکه قیمت بنزین در سال ۹۸ افزایش نخواهد یافت، گفت: مجلس و دولت به دنبال افزایش فشار بر مردم نیستند.

گزینه‌های جانشینیِ رئیسی در آستان قدس

با رحلت آیت الله «سید محمود هاشمی شاهرودی»، رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام، رهبر انقلاب در حکمی آیت الله «صادق آملی لاریجانی» رئیس قوه قضائیه که سال پایانی مأموریت ده ساله خود در قوه قضائیه را می گذراند، به عنوان رئیس جدید مجمع و همچنین عضو فقهای شورای نگهبان منصوب کردند تا زمزمه ها و گمانه زنی ها پیرامون انتخاب رئیس جدید قوه قضائیه قوت بگیرد.

جزییات جدید از طرح مجلس برای اختصاص بنزین به ازای هر ایرانی

اسدالله قره خانی الوستانی سخنگوی کمیسیون انرژی سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس درباره جزئیات طرح نمایندگان درباره اختصاص بنزین به ازای هر ایرانی توضیحاتی داد و گفت: قرار است سامانه‌ای ویژه این کار راه‌اندازی و تعبیه شود که بنزین در آن خرید و فروش شود.

آخرین وضعیت بارش‌های ایران/ عبور حجم بارش‌ها از مرز ۲۰۰ میلیاردمترمکعب

حجم بارش‌های ایران در سال آبی جاری، با بارش‌های اخیر از مرز ۲۰۰ میلیارد مترمکعب گذشت. با ثبت این میزان بارش، بارش‌های ایران در ۱۱۷ روز نخست سال آبی جاری (از اول مهر تا ۲۷ دی‌ماه) به ۱۲۳.۶ میلیمتر رسید.

ناگفته‌هایی از زندگی صادق قطب‌زاده

اردشیر هوشی از دوستان قطب‌زاده گفت‌وگویی با سایت تاریخ ایرانی درباره نخستین رئیس صداوسیما انجام داده است.

لیست کلیه اموال امام خمینی در زمان رهبری

اولین کسی که صورت دارائی‌های خود و متعلقین خود را ارائه داد، امام خمینی (ره) بود. ایشان صورت تمام دارائی خود را نوشت و در ۲۴‌دی‌ماه ۵۹، برای آیت‌الله موسوی اردبیلی رئیس وقت دیوان عالی کشور ارسال کرد.

بیانیه ارتش درباره سقوط هواپیمای ۷۰۷ در حوالی کرج

روابط عمومی ارتش درپی سقوط یک فروند هواپیمای باری در حوالی کرج، بیانیه‌ای صادر کرد.

Top