عناوین خبرهای حقوق اجتماعی

دادستان انتظامی قضات

قوه قضاییه حامی قضات شجاع و باوجدان است

دادستان انتظامی قضات گفت: قضات سالم و کارآمد مهمترین سرمایه دستگاه‌ قضایی هستند و با استفاده از همه ظرفیت‌ها و ابزارهای قانونی از این سرمایه حمایت می کنیم.

آزمون وکلا ششم آذر ماه برگزار می شود

آزمون پذیرش کارآموزی کانون‌های وکلا برای پذیرش ۲۲۱۳ کارآموز ششم آذرماه سال جاری برگزار می‌شود.

وکیل باید وجدان داشته باشد

برخی وکلا بر خلاف انسانیت،‌در سرعت بخشیدن به طلاق توافقی تلاش می‌کنند.

اجاره به شرط تملیک چیست؟

اجاره، در لغت به معنی « پاداش عمل، اجرت و مزد » و در اصطلاح عبارت از « تملیک منفعت معلوم به عوض معلوم »

آمار وحشتناک طلاق در شمال تهران

محمدعلی محزون در برنامه تلویزیونی گلبرگ،‌ به ارائه آمار طلاق و ازدواج در کشور اشاره کرد و اظهار داشت: طبق آمارها از سال 90 شاهد روند کاهشی ازدواج در کشور هستیم به گونه‌ای که بیشترین ازدواج در سال90، 891 هزار مورد بوده و آخرین آمار نشان از ثبت 724 هزار ازدواج در سال 93 دارد.

مهران خوش‌سلوك در گفت‌وگو با «وكيل ملت» مطرح كرد:

ازدواج موقت راهكاري براي كاهش ازدواج سفيد!

اين روزها جامعه با بحراني به نام ازدواج سفيد مواجه شده است. ازدواجي بي‌ضابطه كه نه در شرع و نه در قوانين به آن اشاره نشده است و شايد به دليل قانوني و شرعي نبودن آن نمي‌‌توان نام ازدواج را بر اين نوع روابط گذاشت.

علي حامد توسلي، عضو هيات مديره كانون وكلاي مركز در گفت‌وگو با وكيل ملت:

مخدوش شدن استقلال كانون وكلا را نمي‌پذيريم

يكي از بزرگترين دغدغه‌هاي حقوقدانان و وكلا استقلاي كانون‌ وكلا است و همواره در اين مورد بحث‌هاي زيادي مطرح مي‌شود. وكيلي كه مستقل نباشد و تحت نظارت قوه‌قضاييه باشد چگونه خواهد توانست مقابل قاضي از موكل خود دفاع كند؟ وكيل مستقل و بدون وابستگي مي‌تواند آزادانه از موكل خود در برابر قاضي دفاع كند و همچنين موكل وي و در نهايت جامعه به وي بيشتر اعتماد خواهند كرد. عدم استقلال وكيل به اعتماد عمومي لطمه وارد خواهد كرد. اما درحال حاضر جايگاه كانون وكلاي ايران چگونه است؟ اصولا عدم استقلال وكلا چه آسيب‌هايي به همراه خواهد داشت در اين زمينه وكيل ملت گفت‌و‌گويي با علي حامدتوسلي حقوقدان و عضو هيات مديره كانون وكلاي مركز انجام داده است كه از نظرتان مي‌گذرد.

Top