عناوین خبرهای حقوق سیاسی

حمایت اصلاح طلبان از کاندیداتوری «سید حسن»

نایب رییس مجلس ششم در پاسخ به این سؤال که چقدر احتمال می‌دهید سیدحسن خمینی برای انتخابات خبرگان ورود پیدا کند و آیا جریان اصلاحات از او حمایت خواهد کرد؟ گفت: ورود آیت الله سید حسن خمینی به انتخابات یک تصمیم جدی است اما اگر ایشان بخواهد وارد صحنه شود نه فقط اصلاح طلبان بلکه بخش بزرگی از اصولگریان معتدل نیز از او حمایت خواهند کرد.

وقتی جمهوری کومور هم رابطه با ایران را قطع کرد

«کومور» تا پیش از ریاست ‌جمهوری محمود احمدی‌نژاد برای بیشتر ایرانیان کشوری ناشناخته بود و کمتر شخصی تصور داشت روزی رئیس‌جمهوری از ایران برای این کشور چه ارزش زیادی قائل شود، اما به هر حال احمدی‌نژاد مرد امور ناشناخته و شخصیتی پیش‌بینی‌ناپذیر بود.

خاطرات وزیر دولت احمدی نژاد از بی ادبی او نسبت به هاشمی/می خواست با کل کل کردن با هاشمی،مهم شود

پرویز کاظمی وزیر رفاه دولت نهم در گفت وگو با روزنامه آرمان،به بیان برخی مطالب در باره رفتارهایی که با هاشمی شد،پرداخت.

چرا عارف سکوت کرده است؟

محمدرضا عارف، معاون اول دولت اصلاحات، رئیس بنیاد امید ایرانیان، رئیس فراکسیون امید، رئیس شورای عالی اصلاح‌طلبان، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و امید اصلاح‌طلبان در انتخابات ۱۴۰۰ است، موضعش اما سکوت است!

کاندیداتوری ابراهیم رئیسی برای انتخابات ریاست جمهوری 96، فعلا منتفی است

این روزها برخی گمانه زنی ها از نامزدی ابراهیم رئیسی معاون سابق قوه قضائیه و تولیت کنونی آستان قدس رضوی خبر می دهند.

آیت الله احمدی شاهرودی، نماینده حوزستان در مجلس خبرگان:

صداوسیما که هاشمی را بایکوت کرده بود، باید در پیشگاه خدا عذرخواهی کند

عضو مجلس خبرگان رهبری و نماینده مردم خوزستان در این مجلس با گرامیداشت یاد و خاطره آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: آن مرحوم، شخصیت برازنده جهانی بود ولی برخی در زمان حیات وی، در حق آن حضرت جفا و خیانت کردند.

واکنش ضرغامی به احتمال کاندیداتوری در انتخابات /روحانی سال92یک مهاجم تمام عیار بود

رئیس اسبق سازمان صداوسیما از برنامه‌اش برای انتخابات سال آینده و دشواری‌های حسن روحانی در مسیر باقی‌مانده تا اردیبهشت 96 می‌گوید.

نارضايتي پورمحمدی از محدوديت‌هاي گسترده اين وزارتخانه/ وزارت دادگستري نمي‌خواهيم

از معناي مصطلح قانوني تا آنچه در ميان عوام روايج يافته، فاصله نجومي وجود دارد. اصل ١٦٠ قانون اساسي كه طبق آن وزير دادگستري مسووليت كليه مسائل مربوط به روابط قوه قضاييه با قوه مجريه و قوه مقننه را بر عهده دارد و از ميان كساني كه رييس قوه قضاييه به رييس‌جمهور پيشنهاد مي‌كند انتخاب مي‌شود، تعبيري جديد از وظايف وزير دادگستري در دوران پس از پيروزي انقلاب است.

علت اصلی مرگ ناگهانی آیت‌الله هاشمی از زبان وزیر بهداشت

سید حسن هاشمی عصر چهارشنبه در اولین همایش «نان سالم» که در فرهنگسرای بهمن برگزار شد گفت: ۵۰ درصد کالری مورد نیاز بدن از نان تامین می شود که این میزان در افراد کم درآمد ۶۰ درصد است.

تاجزاده: مردم در ۲۱ دی ماه «حماسه اکبر» آفریدند/فقدان هاشمی سنگین است اما اصلاحات متوقف نمی‌شود

«آقای هاشمی فرزند زمان خودش بود و با تحولات خیلی خوب پیش رفت، کمتر سیاست‌مداری دیدم که تا این حد با مردم همراه باشد. روستازاده‌ای که در سطح جهانی به سیاست‌مداری برجسته تبدیل شد. ایشان روحیه‌ای دموکراتیک داشت و در هر شرایطی حاضر شد خود را در معرض رأی مردم قرار دهد. کسی که دائم خود را در معرض رأی مردم قرار می‌دهد مجبور است با مردم راه بیاید. آخوندی که دغدغه‌اش پیشرفت ایران بود، به همین جهت كتاب امیرکبیر را نوشت». این را «مصطفی تاجزاده» سیاست‌مدار اصلاح‌طلب می‌گوید. با معاون سیاسی وزارت کشور دولت اصلاحات درباره تأثیر فقدان آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی بر فضای سیاسی کشور به گفت‌وگو نشستیم.

معرفی محسن هاشمی رفسنجانی به عنوان سرلیست اصلاح طلبان شورای شهر تهران

اسماعیل دوستی عضو شورای شهر تهران گفت:این احتمال وجود دارد که پس از پذیرش استعفای احمد مسجد جامعی برای پنجمین دوره شورای شهر تهران، محسن هاشمی رفسنجانی به عنوان سرلیست اصلاح طلبان در دوره بعد معرفی شود.

انتقاد شدید امام جمعه بیرجند از تندروی ها علیه هاشمی زنده/ ۱۰ سال نگذاشتند اسمی از هاشمی رفسنجانی به میان بیاید

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه در تشییع جنازه آیت الله هاشمی رفسنجانی در تهران یک لحظه احساس کردم حادثه منا پیش می‌آید، گفت: این همه جمعیت برای روحانی که ۱۰ سال نگذاشتند اسمی از او به میان بیاید! ۲٫۵ میلیون نفر برای تشییع جنازه آیت الله هاشمی رفسنجانی حضور داشتند.

ابراهیم رئیسی، رقیب روحانی می شود؟

روزنامه اعتماد یکی از نامزدهای اصولگرایان برای انتخابات ریاست جمهوری را ابراهیم رئیسی تولیت آستان قدس رضوی دانست. این روزنامه نوشت:

دختر امام خمینی(ره): عروج آیت‌الله هاشمی از زهر تلخ‌تر بود

فرزند امام خمینی(ره) با اشاره به درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در هفته گذشته، خاطرنشان کرد: هفته گذشته آنچنان تلخ بود که زهر نیز نمی‌توانست آن گونه تلخ باشد؛ عروج ملکوتی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی موجب شد شوک شدیدی به ملت ایران و سایر کشورها وارد شود.

پیامدهای رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی از نگاه زیباکلام

دکتر صادق زیباکلام در گفتگو با خبرنگار انتخاب خبر اظهار داشت: آیت‌الله هاشمی در دو دهه گذشته به‌شدت از تندروی و خشونت سیاسی فاصله گرفتند و به اعتدال و میانه‌روی و احترام قائل شدن برای دیگران بیشتر و بیشتر متمایل شدند که این برای تندروها بسیار سنگین تمام شد که آیت‌الله هاشمی طرف اعتدال و اصلاحات را بگیرند

روایت رسانه صدا و سیما از عدم دعوت عراقچی به تلویزیون

سایت باشگاه خبرنگاران وابسته به سازمان صدا و سیما در خبر کوتاهی اعلام کرد رئیس ستاد اجرای برجام برای حضور در برنامه متن، حاشیه شروطی تعیین کرده است و چون این شروط برآورده نشده است از حضور در تلویزیون انصراف داده است.

معاون صدا و سیما مطرح کرد:عملکرد خود را اصلاح خواهیم کرد/ انتقادها را روی چشم می‌گذاریم

مرتضی میرباقری، معاون سیمای رئیس سازمان صدا و سیما اعلام کرد که اظهار نظر رئیس این سازمان مبنی بر اینکه «عملکرد خود را اصلاح خواهیم کرد»، موضع رسمی این سازمان است.

مدیرمسؤول روزنامه جمهوری اسلامی: رادیو و تلویزیون ۱۲ سال، هاشمی رفسنجانی را بایکوت کرد

مدیرمسؤول روزنامه جمهوری اسلامی و مشاور وقت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی گفت: رادیو و تلویزیون ۱۲ سال تمام، هاشمی رفسنجانی را بایکوت کرد.

روایت فارس از شعارهای مخالفان در روز ترحیم هاشمی در رفسنجان

فارس از حواشی ترحیم هاشمی در رفسنجان از جمله تمنای معاون حقوقی رئیس‌ جمهور برای پرکردن خلأ وجود هاشمی تا شعارهای ضدانقلابی عده‌ای غریبه در رفسنجان گزارش می‌دهد.

برادر احمدی نژاد سکته قلبی کرد/حال او مساعد نیست

داوود احمدی نژاد برادر محمود احمدی نژاد ساعاتی پیش بر اثر سکته قلبی در بیمارستان بستری شد.

مسيح مهاجري: هاشمي مظلوم‌تر از شهيد بهشتي بود

مديرمسوول روزنامه جمهوري اسلامي گفت: آيت‌الله هاشمي‌رفسنجاني به خاطر تلاش‌ها و مجاهدت‌هايش مظلوم‌تر از شهيد بهشتي و شخصيتي فراتر از مدرس و اميركبير بود. به گزارش ايرنا، جمله‌هاي كليدي اظهارات مسيح مهاجري در آيين يادبود آيت‌الله هاشمي‌رفسنجاني در بوشهر به شرح زير است:

چهره‌ای که جانشین «هاشمی رفسنجانی» خواهد شد

«در پاره‌ای از رویکردها تغییر ایجاد شود. مثلا جناحین سیاسی به خاطر وزن، جامعیت و مقبولیت هاشمی‌ وقتی به او می‌رسیدند، از حرف خود کوتاه می‌آمدند یا حرمت او را در مواضع‌شان نگه می‌داشتند. ممکن است این اجماع برای جانشین او کم‌تر اتفاق بیفتد.»

دلنوشته سیدحسن برای همسر آیت‌الله هاشمی

یادگار امام در صفحه اینستاگرام خود از آخرین لحظات مراسم تدفین آیت‌الله هاشمی نوشت. در این متن آمده است: امروز تن حضرت آیت‌الله هاشمى را در خاک گذاشتند و من که به اندازه عمرم از این مرد خاطره دارم، ناباورانه نگاه مى کردم.

هاشمی شاهرودی،ناطق نوری،روحانی و ولایتی گزینه های محتمل ریاست مجمع تشخیص

پس از ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی بحث جایگزینی ایشان در مجمع تشخیص مصلحت نظام مطرح شده است.

آیت الله موسوی خوئینی ها:هاشمي همراه و همراز حضرت امام خمینی و استقامتش در روزهای غربت نهضت، مایه دلگرمی بود

آیت الله سیدمحمد موسوى خوئینى ها با صدور پیام تسلیتی به مناسبت درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی تاکید کرد: این انقلابى نستوه از آغاز نهضت روحانیت با جلوداری عالمی از تبار صالحان و مصلحان تاریخ اسلام، حضرت امام خمینی -رضوان الله تعالى علیه- همراه و همراز او بود،

پربیننده ترین های حقوق سیاسی

جدید ترین اخبار

Top