عناوین خبرهای حقوق سیاسی

معاون آموزشی وزیر بهداشت

اعتراض‌ به آزمون بورد تخصصی همیشه‌ وجود داشته

معاون آموزشی وزیر بهداشت درباره انتقادات صورت گرفته درباره آزمون بورد تخصصی اطفال گفت: اعتراض به آزمون بورد تخصصی همیشه وجود داشته است.

آغاز ثبت‌نام آزمون قضاوت از فردا

کلیه داوطلبان ثبت‌نام در آزمون تصدی منصب قضا در صورت داشتن شرایط عمومی و اختصاصی می توانند از فردا - 24 شهریورماه - با مراجعه به سایت سازمان سنجش کشور نسبت به ثبت نام در آزمون اقدام کنند.

اعلام آخرین آمار زمین‌خواری تا یک ماه آینده

رییس کمیسیون اصل ۹۰ با بیان اینکه جمع بندی‌ها در خصوص زمین‌خواری‌ها در کمیسیون اصل نود در حال آماده شدن است، گفت: این گزارش را حداکثر تا یک ماه آینده ارائه خواهیم کرد.

نتخاباتی پرشور و کم‌تنش با تهیه منشور اخلاقی انتخابات

اعلام آمادگی احزاب برای تهیه منشور اخلاقی

پس از قرن‌ها که جابجایی قدرت از طریق کودتا، جنگ داخلی، خونریزی و نسل‌کشی انجام می‌گرفت، بشر به این نتیجه رسید که انسان ماهیت قدرت‌طلبی داشته و اگر قدرت را به ‌دست آورد آن را به راحتی واگذار نمی‌کند؛ بنابراین برای این‌که هزینه جابجایی قدرت را به حداقل برساند، سازوکار صندوق رای و تفکیک قوا در نظر گرفته شد و سیاست‌مداران نیز به این نتیجه رسیدند که بهتر است به جای سرب و گلوله، برگه رای حاکمان را مشخص کند.

برگزاری دادگاه بابک زنجانی در موعد مقرر

رئیس کل دادگستری استان تهران در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا با درخواست وکیل بابک زنجانی مبنی بر استمهال در برگزاری جلسه دادگاه موافقت شده است یا نه؟ گفت: دادگاه بابک زنجانی در موعد مقرر که ۱۱ مهر است برگزار می شود و رئیس دادگاه این متهم تاکنون نظر جدیدی در خصوص تغییر زمان برگزاری نخستین جلسه دادگاه اعلام نکرده است.

جزئیات قانون فرزندخواندگی تشریح شد

مدیرکل دفتر امور حمایتی وزارت رفاه با اشاره به بازنگری قانون فرزندخواندگی، گفت: این قانون تسهیل شده است و موارد جدیدی به آن افزوده شده است که از آن جمله می‌توان به واگذاری فرزند به دختران مجرد و افراد مقیم خارج از کشور اشاره کرد.

دادستان کل کشور:

فیلترینگ تلگرام در دست بررسی است

دادستان کل کشور گفت: ایران قربانی مواد مخدر است و میزان مصرف آن نسبت به قبل 40 برابر افزایش یافته است.

ارزان‌فروشان دادگاهی می شوند!

همین چند وقت پیش بود که ماجرای پلمب نانوایی ارزان‌فروش به گپ‌های ایرانی کشید و این طنز تلخ، مصرف‌کنندگان بی‌متولی ایران را در ‌هاله‌ای از شگفتی فرو برد؛ مصرف‌کنندگانی که حالا در شرایط انحلال وزارتخانه متولی‌شان یعنی وزارت بازرگانی، شرایط نابسامان‌تری در بازار عرضه تجربه می‌کنند.

دادستان انتظامی قضات

قوه قضاییه حامی قضات شجاع و باوجدان است

دادستان انتظامی قضات گفت: قضات سالم و کارآمد مهمترین سرمایه دستگاه‌ قضایی هستند و با استفاده از همه ظرفیت‌ها و ابزارهای قانونی از این سرمایه حمایت می کنیم.

آزمون وکلا ششم آذر ماه برگزار می شود

آزمون پذیرش کارآموزی کانون‌های وکلا برای پذیرش ۲۲۱۳ کارآموز ششم آذرماه سال جاری برگزار می‌شود.

وکیل باید وجدان داشته باشد

برخی وکلا بر خلاف انسانیت،‌در سرعت بخشیدن به طلاق توافقی تلاش می‌کنند.

آمار وحشتناک طلاق در شمال تهران

محمدعلی محزون در برنامه تلویزیونی گلبرگ،‌ به ارائه آمار طلاق و ازدواج در کشور اشاره کرد و اظهار داشت: طبق آمارها از سال 90 شاهد روند کاهشی ازدواج در کشور هستیم به گونه‌ای که بیشترین ازدواج در سال90، 891 هزار مورد بوده و آخرین آمار نشان از ثبت 724 هزار ازدواج در سال 93 دارد.

دکتر عباس کریم نژاد در گفت و گو با وکیل ملت

کار به دیوان دادگستری بین الملی بکشد عربستان بازنده است

سرنوشت بسیاری از حاجیان هنوز نا معلوم است.دولت عربستان از پاسخ گویی صریح شانه خالی می کند.سرنوشت رکن آبادی سفیر پیشین ایران در لبنان برای ایران بسیار مهم تر است غضنفر اصل رکن آبادی که از ۱۳۸۹ تا اردیبهشت ۱۳۹۳سفیر ایران در لبنان بود اطلاعاتی دارد که فرضیه ربایش او از سوی دستگاه اطلاعاتی عربستان تقویت می کند صرف نظر از همه این ها خود حادثه منا آنقدر مهم است که بحث طرح دعوی ایران از عربستان را پیش می کشد اصلا آیا این کار به لحاظ حقوقی امکان پذیر است.این ها پرسش های است که از دکتر عباس کریم نژاد ، وکیل دادگستری ، استاد دانشگاه و جرم شناس پرسیدم.

Top