ده نکته راهبردی درباره سیل

دکتر علی دارابی عضو هیات علمی تهران مرکز

"امید به ناامیدى"

پدرام سلطانی

نود بدون عادل، خنثی و تهی می شود

شهرام اصغری نویسنده و روزنامه نگار
ادامه...

عناوین خبرهای حقوق فرهنگی

عبدالله خاتمی‌فر، وکیل دادگستری در گفت‌وگو با «وكيل ملت» تاكيد كرد:

حضور هنرمندان در پرونده‌های جنایی، تسکین‌دهنده و آگاهی‌بخش

عبدالله خاتمی‌فر وکیل دادگستری درباره تاثیر برگزاری برنامه‌هایی درراستای جمع‌آوری پول برای جلب رضايت اولياي دم زندانیان محکوم به قصاص، اظهار کرد: من به خاطر نجات موکلم از مرگ و بنا به پیشنهادی که از طرف یک گروه نمایشی و تعدادی از هنرمندان داده شد با این نوع برنامه‌ها آشنا شدم.

نسخه چاپيارسال به دوستان در فتواهای مراجع تقلید بررسی شد

حکم شرعی ، لطمه‌زنی و برهنه‌ شدن در عزاداری

لازمه برپایی مراسم پرشور و مؤثر عزاداری حضرت سیدالشهدا(ع) علاوه بر اخلاص، افزایش آگاهی و دانش در این باره است. این گزارش با استناد به نظر مراجع تقلید به برخی سؤالات فقهی عزاداری پاسخ داده است.

یک وکیل دادگستری با اشاره به حکم دو غزل سرای پست مدرن

روبوسی با نامحرم تا 99 ضربه شلاق دارد

وکیل ملت: زهره محمد حسین پور/ خبرنگار وکیل ملت،فاطمه اختصاری و مهدی موسوی، دو تن از غزل سرایان پست‌مدرن به اتهام همکاری با شاهین نجفی خواننده هتاک همچنین روبوسی با نامحرم با حکم قاضی شعبه 28 دادگاه انقلاب به زندان و 99 ضربه شلاق محکوم شدند

اعضای جدید هیات منصفه مطبوعات انتخاب شدند

نماینده رییس قوه قضاییه در تعیین اعضای هیات منصفه مطبوعات از انتخاب اعضای جدید هیات منصفه مطبوعات برای 2 سال دیگر خبر داد.

اعضای هیات منصفه باید انسان‌های خوش‌نامی باشند

یک وکیل دادگستری بارزترین ویژگی هیات منصفه را ایمان و خلوص نیت آن‌ها عنوان کرد.

معاون گردشگری کشور خبرداد:

منشور حقوق مسافر تدوین شد

معاون گردشگری کشور از تدوین منشور حقوق مسافر در سازمان میراث فرهنگی خبر داد و گفت: این منشور در همه دفاتر خدمات مسافراتی نصب می‌شود تا مسافران با آگاهی کامل قراردادهای سفر را تنظیم کنند.

مقررات مربوط به هیات منصفه مطبوعات بازبینی شود

یک مدرس حقوق مطبوعات معتقد است که مقررات مربوط به هیات منصفه ناقص است و باید به طور جدی بازبینی شود.

جلوگیری از اطاله دادرسی هدف تشکیل دفاترالکترونیک قضایی

یک حقوقدان هدف از تشکیل دفاتر الکترونیک قضایی را تسریع در رسیدگی، جلوگیری از اطاله دادرسی و کم کردن بار مراجعات مردم به محاکم دادگستری عنوان کردو گفت: تعداد دفاتر موجود، پاسخگوی مراجعان نیست.

معاون آموزشی وزیر بهداشت

اعتراض‌ به آزمون بورد تخصصی همیشه‌ وجود داشته

معاون آموزشی وزیر بهداشت درباره انتقادات صورت گرفته درباره آزمون بورد تخصصی اطفال گفت: اعتراض به آزمون بورد تخصصی همیشه وجود داشته است.

آغاز ثبت‌نام آزمون قضاوت از فردا

کلیه داوطلبان ثبت‌نام در آزمون تصدی منصب قضا در صورت داشتن شرایط عمومی و اختصاصی می توانند از فردا - 24 شهریورماه - با مراجعه به سایت سازمان سنجش کشور نسبت به ثبت نام در آزمون اقدام کنند.

اعلام آخرین آمار زمین‌خواری تا یک ماه آینده

رییس کمیسیون اصل ۹۰ با بیان اینکه جمع بندی‌ها در خصوص زمین‌خواری‌ها در کمیسیون اصل نود در حال آماده شدن است، گفت: این گزارش را حداکثر تا یک ماه آینده ارائه خواهیم کرد.

نتخاباتی پرشور و کم‌تنش با تهیه منشور اخلاقی انتخابات

اعلام آمادگی احزاب برای تهیه منشور اخلاقی

پس از قرن‌ها که جابجایی قدرت از طریق کودتا، جنگ داخلی، خونریزی و نسل‌کشی انجام می‌گرفت، بشر به این نتیجه رسید که انسان ماهیت قدرت‌طلبی داشته و اگر قدرت را به ‌دست آورد آن را به راحتی واگذار نمی‌کند؛ بنابراین برای این‌که هزینه جابجایی قدرت را به حداقل برساند، سازوکار صندوق رای و تفکیک قوا در نظر گرفته شد و سیاست‌مداران نیز به این نتیجه رسیدند که بهتر است به جای سرب و گلوله، برگه رای حاکمان را مشخص کند.

برگزاری دادگاه بابک زنجانی در موعد مقرر

رئیس کل دادگستری استان تهران در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا با درخواست وکیل بابک زنجانی مبنی بر استمهال در برگزاری جلسه دادگاه موافقت شده است یا نه؟ گفت: دادگاه بابک زنجانی در موعد مقرر که ۱۱ مهر است برگزار می شود و رئیس دادگاه این متهم تاکنون نظر جدیدی در خصوص تغییر زمان برگزاری نخستین جلسه دادگاه اعلام نکرده است.

جزئیات قانون فرزندخواندگی تشریح شد

مدیرکل دفتر امور حمایتی وزارت رفاه با اشاره به بازنگری قانون فرزندخواندگی، گفت: این قانون تسهیل شده است و موارد جدیدی به آن افزوده شده است که از آن جمله می‌توان به واگذاری فرزند به دختران مجرد و افراد مقیم خارج از کشور اشاره کرد.

دادستان کل کشور:

فیلترینگ تلگرام در دست بررسی است

دادستان کل کشور گفت: ایران قربانی مواد مخدر است و میزان مصرف آن نسبت به قبل 40 برابر افزایش یافته است.

دادستان انتظامی قضات

قوه قضاییه حامی قضات شجاع و باوجدان است

دادستان انتظامی قضات گفت: قضات سالم و کارآمد مهمترین سرمایه دستگاه‌ قضایی هستند و با استفاده از همه ظرفیت‌ها و ابزارهای قانونی از این سرمایه حمایت می کنیم.

آزمون وکلا ششم آذر ماه برگزار می شود

آزمون پذیرش کارآموزی کانون‌های وکلا برای پذیرش ۲۲۱۳ کارآموز ششم آذرماه سال جاری برگزار می‌شود.

وکیل باید وجدان داشته باشد

برخی وکلا بر خلاف انسانیت،‌در سرعت بخشیدن به طلاق توافقی تلاش می‌کنند.

آمار وحشتناک طلاق در شمال تهران

محمدعلی محزون در برنامه تلویزیونی گلبرگ،‌ به ارائه آمار طلاق و ازدواج در کشور اشاره کرد و اظهار داشت: طبق آمارها از سال 90 شاهد روند کاهشی ازدواج در کشور هستیم به گونه‌ای که بیشترین ازدواج در سال90، 891 هزار مورد بوده و آخرین آمار نشان از ثبت 724 هزار ازدواج در سال 93 دارد.

Top