عناوین خبرهای حقوق اقتصادی

تشکیل کمپینی خودجوش برای اشتغال کارگران پلاسکو

پس از سانحه آتش‌سوزی و فرو ریختن ساختمان پلاسکو به عنوان یکی از مراکز بزرگ تولید پوشاک تهران کمپینی در فضای مجازی برای حمایت از کارگرانی که در این مجتمع مشغول به کار بودند تشکیل شد.

تورم دی ماه ۶.۹ درصد اعلام شد

مرکز آمار ایران نرخ میانگین تورم خانوارهای شهری در دی امسال را ۹/۶ درصد اعلام کرد که نسبت به ماه قبل از آن کاهش ۶/۰ درصدی دارد.

مبلغ عیدی امسال کارگران مشخص شد

کمتر از ۳۰ روز دیگر ماه پایانی سال ۹۵ هم از راه می‌رسد و بر اساس قانون، حدود ۱۴ میلیون مشمول قانون کار و شاغل در بخش‌های مختلف کشور باید یک بسته ویژه حقوقی تحت عنوان عیدی پایان سال از کارفرمایان خود دریافت کنند.

گزارش صندوق بین المللی پول:

پیروزی حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۲ اقتصاد ایران را از سقوط حتمی نجات داد

صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی در گزارش‌هایی نوشتند، امضای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) در دولت یازدهم، نقطه پایانی بر سیر عقبگرد اقتصاد ایران و امیدبخش رشد آتی به شمار می‌رود.

بورس ایران در آغاز عصر ترامپ

از امروز دنیا روزهای پرچالشی را به خاطر ورود دونالد ترامپ به کاخ سفید و آغاز رسمی ریاست‌جمهوری وی در آمریکا تجربه می‌کند که به تبع آن اقتصاد جهان و ایران نیز تحت تاثیر سیاست‌‌های اجرایی وی قرار خواهد گرفت.

عیدی امسال کارگران ۱.۶ تا ۲.۴ میلیون تومان/ آغاز پرداخت عیدی با حقوق بهمن

حداقل عیدی کارگران امسال یک میلیون و ۶۲۴ هزار تومان و حداکثر ۲ میلیون و ۴۳۶ هزار تومان خواهد بود.

۴هزار نفر در پلاسکو شاغل بودند/افزایش قیمت پوشاک مردانه شب عید بعید است

رئیس سابق اتحادیه تولیدکنندگان پوشاک با بیان اینکه بیشتر واحد‌های ساختمان پلاسکو تهران بیمه نداشتند گفت: باوجوداینکه ۶۰۰ واحد تولیدی و تجاری فعالیت خود را از دست داده‌اند، بعید است این امر بر قیمت‌ مایحتاج و البسه مردم در شب عید تأثیرگذار باشد.

سفره کوچک شده مردم 6 سال پس از یارانه نقدی

«گاهی از خیریه‌ها کارهای دستی می‌آورند تا انجام دهم و پول این کارها را می‌گیرم. همه درآمد ما با یارانه هایمان ماهی حدود 800 هزار تومان می‌شود. اگرچه یارانه می‌گیریم ولی به جایی نمی‌رسد. هرکار می‌کنم روزی 20 تومان خرج‌مان می‌شود. قبل از این‌که یارانه بدهند با قیمت‌های آن موقع زندگی‌مان خیلی راحت‌تر بود.» مادری که در محله شوش تهران با شوهری از کار افتاده و سه فرزند زندگی می‌کند، چنین از مخارج زندگی‌شان روایت می‌کند.

آزادسازی ۲۲ میلیارد دلار پول ایران به لطف برجام

در جریان مذاکرات هسته‌ای و بعد از آن توافق برای برجام که حدود یک سال از آن می‌گذرد، اکنون ۲۲ میلیارد دلار از دارایی‌های ارزی ایران که طی سال‌های تحریم بلوکه و خارج از دسترس قرار گرفته بود، آزاد شده است.

افزایش درآمد نفتی ایران به ۴۱ میلیارد دلار / دوره گرانی نفت فرا رسیده است

وزیر نفت با مطلوب ارزیابی‌کردن وضعیت بازار نفت، از احتمال افزایش بیشتر قیمت نفت خبر داد و گفت: درآمد نفتی ایران امسال به ۴۱ میلیارد دلار افزایش می‌یابد.

ایران پس از برجام چقدر و به کدام کشورها نفت فروخت؟

فتیله تولید و صادرات نفت ایران که در زمان تحریم پایین کشیده شده بود، بارفع تحریم‌ها دوباره روشن شده و افزایش تولید و صادرات نفت ایران مجددا کلید خورده و کشورمان در یک مقطع زمانی چهار ماهه تولید را به سطح چهار میلیون بشکه رسانده و صادرات نفت از کمتر از یک میلیون بشکه، به بیش از دو میلیون بشکه افزایش یافت .

سایه ویژه‌خواران بر اقتصاد کشور

طیف گسترده‌ای از افرادی را که در پولشویی، کلاهبرداری و جرایم اقتصادی مداخله دارند،میان بدهکاران بانکی هستند یکی از عوامل مهم فساد نفتی دستگیر و به ایران بازگردانده شد

بار سنگین دستمزد کارکنان دولت بر بودجه

بررسی‌ها نشان می‌دهد هر کارمند دولت در هر ماه به طور متوسط اندکی بیش از یک میلیون و ۸۲۳ هزار تومان از محل بودجه عمومی دریافت می‌کند که در مقایسه با متوسط دریافتی کارگران رقم مناسبی محسوب می‌شود.

نهایی شدن 5 قرارداد بین المللی خودرو تا پایان سال

هدف از همکاری و مشارکت های بین المللی، نجات صنعت خودروسازی کشور است.

دستاوردهای نفتی برجام چه بود؟

معاون امور بین‌الملل و بازرگانی وزیر نفت با بیان این که برجام به ما حق انتخاب داد، گفت: با تحولات صنعت نفت بعد از برجام ضریب امنیت ملی افزایش پیدا کرد.

مقابله با بیکاری با برداشت از صندوق توسعه ملی

در حالی که پیش‌بینی سازمان بین‌المللی پول از نرخ بیکاری سال جاری میلادی ۸/۵ درصد است، اما برآوردها اعداد بسیار بزرگ‌تری را برای ایران نشان می‌دهند و این امر لزوم انجام اقدامات اساسی در این زمینه را اثبات می‌کند.

آسوده یارانه بگیرید

یارانه‌بگیران اعم از نیازمند و غیرنیازمند باز هم می‌توانند با خیالی آسوده در ماه‌های پیش‌رو یارانه نقدی خود را دریافت کنند.

پاسخ مدیرعامل هما به برخی حاشیه های ایجاد شده برای ایرباس A321

مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) با اشاره به ورود نخستین هواپیمای ایرباس به ناوگان هوایی ایران ایر گفت: ورود این هواپیما به انتخابات ریاست جمهوری بهار سال آینده هیچ ارتباطی ندارد زیرا پس از اجرایی شدن برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) قرارداد ایران ایر و ایرباس به امضا رسیده است.

قیمت‌ها در بازار مسکن، از تابستان داغ تا زمستان سرد رکود

بر اساس گزارش مرکز آمار قیمت مسکن در تابستان 3/3 درصد گران شد اما اتحادیه املاک می‌گوید در پاییز و زمستان باز هم رکود حاکم شد

تامین مسکن کم درآمدها در اولین استان کلید خورد

بعد از تصویب برنامه 6 ساله وزارت راه و شهرسازی برای اجرای برنامه مسکن اجتماعی در کمیسیون زیربنایی دولت، اولین استان برای شروع فاز عملیاتی این طرح مشخص شد.

گزارش مرکز پژوهش‌ها از موانع رشد کسب‌وکارهای خرد در تهران

اعتراض ٦٠‌درصدی به اجاره‌‌بها

مصاحبه با شاغلان در بیش از ۴۰ کسب‌وکار خرد در تهران، نشان می‌دهد ۶۰ درصد مصاحبه شوندگان بالابودن میزان اجاره‌بها، ۵۰ درصد رکود بازار و ۳۸ درصد ناعادلانه‌بودن مالیات‌ها را به عنوان مانع کار خود می‌دانند.

آغاز ورود هواپیما‌های جدید به ایران

شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران که مذاکرات خود برای خرید هواپیما از شرکت فرانسوی ایرباس را در ابتدای ماه جاری نهایی کرده بود از تحویل نخستین فروند ایرباس خبر داد و بر این اساس روز گذشته سازمان هواپیمایی کشور به طور رسمی نخستین ایرباس ۳۲۱ را به نام این شرکت (ایران ایر) ثبت کرد.

جزییات رشد اقتصادی شش ماهه امسال

مرکز آمار ایران، جزئیات رشد اقتصادی شش ماهه امسال را منتشر کرد که رشد بخش صنعت ۹.۱ درصد شده است.

با تصویب مجلس/دولت موظف به حذف یارانه پردرآمدها شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با حذف خانواده‌های پردرآمد از شمول افراد یارانه‌بگیر منابع آزاد شده را به توانمندسازی و پرداخت مستمری مددجویان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی اختصاص دادند.

10 رویداد مهم برای اقتصاد جهانی در 2017

سال ۲۰۱۶ در حالی به پایان رسید که خالی از لحظات پر استرس و التهاب در بازارهای مالی و اقتصادهای جهان نبود و رویدادهای غیرمنتظره برای سرمایه گذاران به همراه داشت.

پربیننده ترین های حقوق اقتصادی

جدید ترین اخبار

Top