روزي براي وکيل‌مدافع

ميرحامد اکبري.حقوق‌دان و مدرس دانشگاه

درس‌های حقوقی از حادثه پلاسکو

دکتر عباس کریمی حقوقدان

حرفه وکالت، حرفه ای حاکمیتی، دولتی یا خصوصی؟

نیکنام اسماعیل زاده فارغ التحصیل حقوق

آقایان،وکلای جوان را تمسخر نکنید

حمید نوروزی کاراموز وکالت

واكسيناسيون وكالت

علي اسدالله پور كريمي
ادامه...

عناوین خبرهای حقوق اقتصادی

هفته آینده، صدور صورتحساب «سهام عدالت» 47 میلیون ایرانی

روزگذشته که برای شرکت در نشست خبری رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی و معاون وزیر اقتصاد به محل این سازمان رفتم، هنگام ثبت‌نام خبرنگاران، کتاب «مجموعه قوانین، مقررات و مصوبات مرتبط با طرح توزیع سهام عدالت» به خبرنگاران اهدا شد.

آخرین وضعیت تغییر بهای آب و برق

درحالی که روز گذشته بر اساس مصوبه دولت میزان عوارض آب و برق با افزایش روبرو شد، قائم مقام وزیر نیرو از این مساله ابراز بی اطلاعی کرد و گفت: تا کنون هیچ تغییری در قبوض حاصل نشده است.

حقوق ماهیانه تا 2 میلیون تومان از پرداخت مالیات معاف شد

نمایندگان مجلس در جریان بررسی جزئیات بودجه 96 مصوب کردند که حقوق ماهیانه کارکنان دولت تا سقف دو میلیون تومان از پرداخت مالیات معاف می‌شود.

دام خودرویی چینی‌ها برای مشتریان ایرانی/از نارسایی در خدمات پس از فروش تا گرانی قطعات

بر اساس برخی گزارشات واصله،عدم ارائه خدمات پس از فروش مطلوب و گرانی قطعات، باعث ایجاد دغدغه های جدی برای مالکان خودروهای چینی در ایران شده است.

جایگزین مسکن مهر آمد

پس از آثار منفی‌ که اجرای نادرست طرح مسکن مهر بر اقتصاد کشور گذاشت، دولت یازدهم با بهره‌گیری از تجارب بین‌المللی و مطالعات فراوان، از ابتدای سال گذشته طرح جدیدی را با عنوان تامین مسکن اقشار کم‌درآمد یا مسکن اجتماعی در دستور کار قرار داده که این طرح نیز مورد چالش و واکاوی فراوانی قرار گرفت.

شورای عالی اجرای اصل ۴۴ مصوب کرد

دارندگان سهام عدالت سود می‌گیرند

با تصویب شورای عالی اجرای اصل ۴۴ سازمان خصوصی‌سازی مکلف شد تا زمان آزادسازی سهام عدالت، سود این سهام را از شرکتهای سرمایه‌پذیر وصول و متناسب با میزان سهام قابل تخصیص به هر فرد نسبت به پرداخت سود به مشمولین اقدام کند.

ایجاد ۷۰۰ هزار شغل در سال آینده

وزیر کار می‌گوید ایجاد ۷۰۰ هزار شغل در سال آینده قطعی است. این خبر اگرچه خوشحال کننده است، اما به معنای آن است که همچنان مشکل نرخ بالای بیکاری در ایران پا بر جا می‌ماند.

میزان عیدی و پاداش کارگران 16 میلیون و 243 هزار و 320 ریال است

مدیر روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان گفت: کارفرمایان مشمول قانون کار بخش خصوصی مکلفند به هر یک از کارگران خود به نسبت یک سال کارکرد معادل 60 روز آخرین مزد به عنوان عیدی و پاداش بپردازند.

ایران برنده ماراتن گازی

ایران توانسته است با افتتاح چند فاز تازه در پارس جنوبی علاوه بر اینکه برداشت گاز خود را با قطر برابر کند، به استخراج نفت از این میدان مشترک استراتژیک دست یابد.

12 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی در ایران/ سهم 7.5 درصدی چین از سرمایه‌گذاری خارجی در ایران

نگاهی به آمارهای منتشر شده از سوی دولت نشان می دهد که از دی‌ماه سال گذشته تا دی‌ماه امسال،‌حدود 12 میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی در کشور انجام شده است.

توافق نهایی برای تأمین مالی خرید ۷۷ هواپیما

وزارت راه وشهرسازی از توافق نهایی با یک شرکت لیزینگ برای تأمین مالی خرید 77 فروند هواپیمای ایرباس و بوئینگ به عنوان یکی از اقدامات پسابرجامی این وزارتخانه خبر داد.

۳تا ۴صفر از پول ملی حذف می شود

کمیجانی از تداوم روند کنترل تورم در سال آینده خبر داد و گفت: سه تا چهار صفر از پول ملی ایران حذف خواهد شد. کمیجانی درخصوص کنترل نرخ تورم در سال های آتی گفت: در حال حاضر بانک مرکزی موفق شده است نرخ تورم را در دامنه زیر ۱۰ درصد کنترل کند.

با تصویب مجلس حقوق مشاغل تخصصی در مناطق مرزی و محروم سه‌برابر می‌شود

نمایندگان مجلس شورای اسلامی مقرر کردند حقوق مشاغل تخصصی در مناطق مرزی و محروم سه برابر شود.

راه‌حل ورود خانه‌های خالی به بازار مسکن

وزیر راه وشهرسازی، با بیان اینکه افزایش قیمتی نباید در بازار مسکن رخ دهد،گفت: کنترل تورم قیمتی،خانه های خالی را به بازار مسکن باز می گرداند.

انتقال اب کارون به زاینده رود قطعی است. اختلاف نظری در انتقال اب کارون وجود ندارد

چیت چیان گفت: در شورای عالی آب، سهم استان مبدا و مقصد برای ارسال آب به زاینده رود مشخص شده و اختلافی در این زمینه وجود ندارد.

این افراد مشمولان سهام عدالت هستند

رئیس کل سازمان خصوصی سازی گفت: افرادی از نظر این سازمان مشمول نهایی سهام عدالت هستند که در سالیان گذشته فرم‌های مربوط را پر کرده باشند و پس از طی مراحل مختلف و ارسال مدارک لازم، کاغذی را دریافت کرده اند که به منزله ثبت نام نهایی سهام عدالت است.

رونق بازار خودرو در آستانه نوروز

در حالی اکثر خودروسازان مدل‌های 96 خود را به بازار عرضه کرده‌اند که نمایشگاه‌داران خودرو پایتخت از رونق بازار به‌دلیل عرضه پلاک‌های 96 و به همراه آن افزایش قیمت‌ها خبر می‌دهند.

جزئیات آئین نامه جدید فوق العاده نوبت کاری کارمندان

بر اساس تصمیم دولت، فوق العاده نوبت کاری کارمندان دولت در هفت مدل ابلاغ شده است. به نحوی که این رقم برای کارمندان دارای شیفت دونوبتی چرخش منظم ۲۸ درصد حق شغل کارمند است.

لیزینگ مسکن آزاد شد

46 سال از فعالیت صنعت لیزینگ در ایران می‌گذرد و دراین مدت این صنعت با فرازو نشیب‌های فراوانی روبه رو بوده ولی هیچ گاه این صنعت نتوانسته است از ظرفیت‌های موجود استفاده کند. اما پس از آنکه دستورالعمل فعالیت شرکت‌های لیزینگ در 14 دی ماه سال‌ جاری در شورای پول و اعتبار تصویب و در 28 دی ماه ابلاغ شد، راه برای توسعه این صنعت بازشده است.

جزئیات جدید از واریز سود سهام عدالت

رییس سازمان خصوصی‌سازی از امکانپذیر شدن پرداخت مابه التفاوت مجموع سود سهام تا مبلغ کل ( یک میلیون تومان) توسط مشمولان خبر داد وگفت:‌ سهام عدالت هر مشمول به میزان مجموع سود سهام و واریزی نقدی آزاد می‌شود.

قیمت اینترنت داخلی به نصف تعرفه بین‌الملل کاهش می‌یابد

معاون وزیر ارتباطات در ابتدای مراسم افتتاح فاز دوم شبکه ملی اطلاعات به تشریح دستاوردهای فاز اول این شبکه پرداخ

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور خبر داد

81 هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی از اول سال

در عرصه مالیاتی نیز باید به مردم و مؤدیان‌مان اعتماد کنیم و برای آن ارزش قائل شویم. باید این تلقی در اذهان ایجاد شود که از دانه درشت‌ها که درآمد کلان دارند نیز مالیات اخذ می‌شود سهم درآمدهای مالیاتی از کل درآمدها حدود ۳۶ درصد است همه نهاد‌ها و سازمان‌ها مالیات پرداخت می‌کنند در طرح جامع بنا بر این است که بیش از90 درصد پرونده‌ها بدون رسیدگی مورد پذیرش قرار بگیرد

افزایش کارمزد جایگاه‌های‌ CNG

مجری طرح احداث جایگاه‌های سی‌ان‌جی از پیگیری برای افزایش نرخ کارمزد جایگاه‌های سی ان جی خبر داد و گفت: در این رابطه مذاکراتی نیز با شورای اقتصاد و وزیر نفت انجام شده که تا پایان سال خبرهای خوبی را اعلام می‌کنیم.

جزئیات اکتشافات جدید نفت و گاز/ کشف دو میلیارد بشکه ذخیره نفت

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران از کشف میادین نفت و گاز خبر داد و گفت: میادین تازه کشف شده دارای ۲ میلیارد بشکه نفت و ۳۷ تریلیون متر مکعب ذخایر قابل برداشت گاز هستند.

ثبات در سفره ایرانی

گزارش‌های ارائه شده از سوی بانک مرکزی نشان می‌دهد قیمت مهم‌ترین اقلام خوارکی در هفته منتهی به هشتم بهمن ماه نسبت به هفته پایانی دی ماه تغییر چندانی نداشت

پربیننده ترین های حقوق اقتصادی

جدید ترین اخبار

Top