عناوین خبرهای با وکلا

جای خالی اسطوره اخلاق در وکالت

دو سال همکاری با کانون وکلای دادگستری مرکز، لحظات خاطره انگیز بسیاری را در کنار وکلای سرشناس کشور، برایم به همراه داشت که ارزشمندترین و آموزنده ترین آنها در کنار استاد بهمن کشاورز بود. هنگامی که رئیس اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران بود.

حق دسترسی به وکیل و حق دفاع در حقوق ایران

حق دسترسی به وکیل و حق دفاع دفاع متهم، از زمرۀ حقوق بشری و بین‌المللی بوده است.

درباره حق الوکاله زنجانی

اقای محسنی اژه ای اخیرا اعلام فرموده اند که چهار وکیل در پرونده بابک زنجانی جمعا یک میلیاردو چهارصد میلیون تومان حق الوکاله گرفته اند و در۲۶ جلسه دادرسی شرکت کرده اند.!!

چه کسانی دشمنان اصلی نهاد وکالتند

گروهی از انحصارگران معتقد به ظرفیت ثابت و محدود بعضا اهداف اعضای کمپین حذف ظرفیت را در راستای دشمنی با نهاد وکالت ارزیابی می کنند پاسخ به سوالات زیر نشاندهنده این است که چه کسانی در اصل دشمنان واقعی نهاد وکالتند؟

نیاز آموزش به وکلا برای تکنیک عدم تحریک موکل

چند صباحی ا ست که انتشار اخبار قتل های دلخراش وکلای شریف دادگستری در کالبد اجتماع رخنه کرده و از جنبه اضطراری در حال رجعت به اوضاع عادی و معمولی ست. امروز از لنگرود و دیروز ازهشترود و فارس و فردا، که آکنده از ابهام و بی خبری و غفلت است.

وکیل گریزی ، وکیل ستیزی ، وکیل هراسی

می گویند فرشته عدالت دو بال دارد!!! یک بال قاضی است و دیگر بال وکیل که بی شک هر کدام از این بال ها دچار ناتوانی یا کم توانی باشد ، فرشته امکان پرواز در جهت عدالت گستری را نخواهد داشت .

قانونمداری و مرتضوی

دادستان سایق تهران گوییا در دسترس مقامات قضایی برای تحمل کیفر نیست.اساسا زیبنده یک مقام عالیرتبه نیست خود را از دسترس قانون خارج نماید.

آقای کشاورز، اگر به شرط سنی معتقدید چرا پروانه وکالتتان را تودیع نمی کنید تا جوانان بتوانند جای شما را بگیرند

یکی از داوطلبان وکالت در خصوص صحبت های اخیر بهمن کشاورز در مخالفت با برداشتن آزمون وکالت متنی به وکیل ملت فرستاده است که از نظرتان می گذرد. انتشار این مطالب از سوز وکیل ملت به معنی تایید این مطالب نیست و مخالفان برداشتن آزمون وکالت هم می توانند مطالب خود را برای درج به این سایت ارسال نمایند.

دیدار عمومی اعضای کانون وکلا با آملی لاریجانی/ ابراز تمایل رئیس‌قوه قضاییه برای برگزاری جلساتی جهت بررسی مسائل وکلا

رئیس کانون وکلای مرکز از جزییات دیدار اعضای کانون وکلا با رئیس‌قوه قضاییه خبر داد و گفت: آیت‌الله آملی لاریجانی ابراز علاقه کرد که در سال جدید جلساتی داشته باشیم تا پیرامون مسائل مربوط به وکلا صحبت و همفکری کنیم.

فیلتر تلگرام، سوق دادن به قانون‌گريزی است

پيام‌رسان تلگرام كه اين روزها محل بحث بسيار است از جانب افراد گوناگوني مورد استفاده قرار مي‌گيرد و تا آنجا كه بنده مطلع هستم بسياري از دولتمردان و كاركنان سازمان‌هاي دولتي نيز براي انجام امور اطلاع‌رساني در حوزه مسووليت خود از آن استفاده مي‌كنند، چرا كه اين پيام‌رسان وسيله‌اي است كه باعث تسريع و تسهيل مكاتبات و ارتباطات گوناگون اداري و تجاري و فني شده است.

درباب ازدواج مجدد

یکی از دادخواست های که از طرف زوج به علت ناشزه بودن زوجه به دادگاه داده میشود دادخواست حکم ازدواج مجدد میباشد که زوجه در دفاعیات خود ماده 17و عدالت بین زوجه و نداشتن تمکن مالی زوج را مطرح میکند که به ناتوانی مرد برای دفاع حکم به رد دادخواست صادر میشود این در حالی هس که تمکن مالی ربطی به ازدواج مجدد زوج زمانی که زوجه ناشزه میباشد ندارد

نیازهای بزه دیدگان

رابطه موجود میان تاثیر جرم و نیاز پدیده ای بشدت سوال برانگیز است.آنانی که از بالاترین میزان آسیب یا خسارت ناشی از وقوع یک جرم رنج می برند، ضرورتا به همان میزان دارای نیاز نیستند.چرا که ممکن است آنها از محیطی حمایتگر برخوردار باشند، دارای طبیعتی انعطاف پذیر باشند یا به هرحال، به گونه ای بتوانند بر تاثیرات بزه دیدگی فائق آیند.

انتخابات اسكودا؛ پايان يك تفكر!

اسكودا تأسيس شد تا مرجع هماهنگي و وحدت بين كانون‌ها باشد. اما اینکه از زمان تأسیس تاکنون، به چه میزان در راستای نیل به اهداف موفق بوده است نیازمند واکاوی و تحلیل می‌باشد.

چند یادآوری درباره حقوق خانواده زندانیان

١➖ اصل شخصی‌بودن مجازات‌ها که از صدر اسلام در نظام قضایی اسلام حاکم بوده و از قاعده «لاضرر» سرچشمه گرفته و بعدها در حقوق غربی نیز شناخته شده است، حکایت از آن دارد که نتیجه اعمال خلاف اشخاص نباید به افراد خانواده آنها سرایت کند.

ابهام قانونی در تعلیق پذیری وکیل به اعتبار ماده 87 آیین نامه

سلایق مختلفی در شعب دادگاه انتظامی در خصوص تفسیر و چگونگی اجرای ماده 87 آیین نامه لایحه قانونی استقلال کانون وکلای دادگستری مصوب 1334 وجود دارد.

وكلا نيز جزو شهروندان هستند

سال‌هاست جامعه وكالت با تهديد بنياديني روبه‌روست؛ تهديدهايي كه كيان و هستي حرفه وكالت، دفاع از حق، حقوق شهروندان و در نهايت ا ستقرار عدالت در جامعه را نشانه مي رود.

چند نکته درباره آزمون مشاوران حقوقی قوه قضائیه

امسال بعد از سالها، مجدداً آزمون مرکز مشاوران حقوقی قوه قضائیه با ضعف ها و بی نظمی های بسیار برگزار شد که چشم پوشی بر این نواقص، بیش از این به اجحاف در حق دانش پژوهان منجر خواهد شد. در این خصوص چند نکته لازم به ذکر است که امید است گوش شنوایی باشد.

هيات نظارت و حق الناس

ديروز درخبرها داشتيم كه هيات محترم نظارت بر انتخابات سي امين دوره انتخابات كانون وكلاي دادگستري مركز،صلاحيت كانديداتوري دوازده تن ازداوطلبان انتخابات را به دلايل مختلف ردنموده است،

ماجرای استقلال « وکیل » و استقلال « کانون »

از سال 1331 به بعد کانون های وکلا مستقل بوده اند و از مجموعۀ وکلای مستقل و آزاد تشکیل شده اند. واقعیت این است که وقتی این « استقلال » بالاخره در سال 1331 و در سال 1333 مورد قبول دولت و حاکمیت وقت قرار گرفت تا بیش از نیم قرن مصون از مناقشه و تعرض باقی ماند.

پاسخ به دیدگاه استاد کشاورز در نقدانتقادهای يك مرجع بزرگوار تقليد درباره وكلا

آيت‌الله مكارم‌شيرازي در ديدار با هيئت‌مديره يك مؤسسه حقوقي انتقاداتي را به حرفه وكالت وارد كرد. ايشان با اشاره به اينكه يکي از دلايل اصلي و مهمي که برخي نارضايتي‌های مردمي را رقم مي‌زند، دريافت حقوق و حق‌الزحمه‌هاي نجومي از سوی اين افراد است، گفت:

درباره روایت ساختگی قاتل آتنا

روایت اخیر قاتل آتنا از جرم، در مصاحبه ای که صورت پذیرفته، مضحک و بی شرمانه هست

درباره قتل وکیل دادگستری

خبر، تكان دهنده است، همكار جوان من به قتل رسيده است و هر روز خبر جنايات، بي احترامي ها و حكايت هاي تلخ همكاران من، هولناك تر مي شود؛

دکتر کاتوزیان: از وکالت می ترسم

روان شاد دکتر امیرناصر کاتوزیان، پدر علم حقوق ایران زمین در مراسمی که با حضور تعدادی از وکلا و قضات و اساتید دانشگاه در رستوران شورورزی مشهد در سال 1386 برگزار شده بود در پاسخ به سوالی که آیا خاطره وکالتی داشته اید بیان داشت: وکالت رسمی اصلاً نکرده ام. پروانه وکالت دارم ولی از وکالت می ترسم. در واقع دو یا سه تا نیمه وکالت کرده ام.

برگزاری کارگاه آموزشی رایگان مدیریت حقوقی مجتمع های تجاری

امروزه ساخت مجتمع های تجاری بزرگ (مال ها)، تجارت و اقتصاد ایران را تحت تاثیر قرار داده است و به تدریج فرهنگ و سلیقه مردم ایران را از بازارهای سنتی به سوی بازارهای مدرن و بین المللی سوق می دهد .

لعیا جنیدی خوب یا بد!؟

حقوقدانان و سياسيون درباره گزينه معاونت حقوقي رياست جمهوري نظر مي‌دهند

Top