عناوین خبرهای آموزش حقوقی

آغاز به کار شبکه‌ اجتماعی بومی ویژه دانشجویان در واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد

مدیرکل روابط عمومی واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد گفت: اولین نمونه‌های کاربردی شبکه‌های اجتماعی در جایگاه توسعه نرم افزاری در واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی آغاز به فعالیت کرد.

مقایسه جالب آمار ثبت نام آزمون ارشد و دکتری

کاهش متقاضیان کنکور ارشد و افزایش داوطلبان دکتری

برای آزمون کارشناسی ارشد تعداد ۷۵۹ هزار و ۸۷۲ داوطلب در سال ۹۵ برای پذیرش در سال ۹۶ ثبت نام کرده اند. در حالی که در سال گذشته تعداد ۷۶۱ هزار و ۱۱۶ داوطلب و در دو سال گذشته (ثبت نام در بهمن ۹۳ و پذیرش در مهر ۹۴) تعداد ۸۱۲ هزار و ۸۱۲ داوطلب ثبت نام کرده بودند.

جزئیات انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه آزاد

جزئیات انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه آزاد اعلام شد.

اعلام زمان تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه آزاد اسلامی

معاون آموزش و امور تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی از ثبت نام انتخاب رشته مرحله تکمیل ظرفیت بهمن ماه مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی 1395 دانشگاه آزاد اسلامی از ساعت 10 صبح روز پنج شنبه ، 23 دی ماه خبر داد.

دانشگاه آزاد اسلامی دوشنبه و سه شنبه تعطیل است

دانشگاه آزاد اسلامی با صدور اطلاعیه ای از تعطیلی روزهای دوشنبه و سه شنبه 20 و 21 دیماه خبر داد.

اطلاعیه دانشگاه آزاد: هرگونه تعطیلی تابع تصمیم هیات دولت است

دانشگاه آزاد اسلامی با انتشار بیانیه ای درباره احتمال تعطیلی دانشگاه در روزهای آتی پیرو درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی اعلام کرد: هرگونه تعطیلی تابع تصمیم هیات دولت است.

چالش‌های کنکور برای نظام آموزش‌ و پرورش کشور

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به تبعات منفی کنکور بر نظام آموزشی کشور و سایه آن بر دوره ابتدایی گفت:‌ موسسات کنکور سالانه ۱۰ میلیارد تومان فقط برای تبلیغات هزینه می‌کنند.

تبعات حقوقی و قضائی وعده‌های موسسات اعزام دانشجو به خارج از کشور / رویا‌فروش‌ها

این‌روزها مرزهای تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور بازتر از گذشته است و هر روز پوسترهای پذیرش دانشگاه و کار تضمینی در حین تحصیل روی دیوارهای شهر، تبلیغات ماهواره‌ای و آگهی روزنامه‌ها بسیار به چشم‌مان می‌خورد. اما سوال این‌جاست که این آگهی‌های پرزرق‌وبرق تا چه اندازه قابل اعتماد است؟

تمدید مهلت ثبت اطلاعات جهت عودت هزینه ثبت‌نام دکتری آزاد ۹۶

مهلت ثبت‌ اطلاعات به منظور بازگرداندن وجوه پرداختی جهت ثبت‌نام آزمون‌ دکتری تخصصی ۹۶ دانشگاه آزاد اسلامی تا روز دوشنبه ۱۳ دی ماه تمدید شد.

معاون آموزش و پرورش خبر داد:پیش بینی 4 الگو برای تعطیلات نظام آموزشی کشور

معاون آموزش متوسطه وزیرآموزش و پرورش با بیان اینکه با توجه به حساسیت های موجود و تعطیلات ملی و مذهبی که در کشور داریم، باید تقویم آموزشی منعطف باشد، گفت: تغییر در تقویم آموزشی به ارتقای کیفیت یادگیری دانش آموزان کمک می کند.

سه شنبه؛ آخرین مهلت ثبت‌نام آزمون ارشد

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از ثبت‌نام بیش از 200 هزار داوطلب در آزمون کارشناسی ارشد 96 خبر داد و گفت: داوطلبان تا فردا سه‌شنبه هفتم دی‌ماه فرصت دارند در این آزمون ثبت‌نام کنند.

اعتراض داوطلبان به تغییر ضرایب دروس آزمون کارشناسی ارشد

ثبت‌نام کنکور کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 96، درحالی آغاز شده است که برخی از داوطلبان با نگاهی به دفترچه سازمان سنجش معتقدند ضرایب برخی از دروس رشته‌های مختلف، چهار ماه مانده به کنکور سراسری و آزاد، تغییرات زیادی داشته و این مسأله روند برنامه‌ریزی‌های درسی آنها را مختل کرده است.البته این تغییرات در برخی رشته‌ها بیشتر و در برخی دیگر کمتر بوده است.

چالشی برای حذف عنوان دکتر!

جامعه اینک به مدرک سالاری رسیده است. انگار هر کسی که مقاطع بالاتر تحصیلی را طی کرده باشد از احترام و توجه بیشتری برخوردار است.

زمان ثبت نام آزمون دکترا تمدید شد

مشاور عالی سازمان سنجش و آموزش کشور از تمدید مهلت ثبت‌نام شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری تخصصی 96 خبرداد.

امروز سه شنبه آخرین مهلت ثبت نام دکتری

تا ساعت 8 صبح امروز 183هزار و 740 داوطلب نسبت به ثبت نام خود اقدام کردند.

زمان ثبت‌نام آزمون ارشد 96 اعلام شد

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور تاکید کرد: ثبت‌نام برای آزمون کارشناسی ارشد سال 96 از روز چهارشنبه، اول دی‌ماه امسال آغاز می‌شود و تا روز سه‌شنبه، هفتم دی ماه ادامه دارد.

ماجرای ادغام کنکور دکتری وزارت‌علوم و دانشگاه آزاد چه بود؟

داستان ادغام کنکور دکتری و اجرا آن به صورت متمرکز در طول یک سال گذشته حواشی بسیاری داشت، در این مدت با شکایت دانشگاه آزاد ادغام کنکور یک بار لغو شد و در کمتر از دو روز دوباره قرار شد اجرایی شود.

وضعیت دانشجویان دکتری یا دارندگان مدرک ارشد متفاوت و یا دکتری ها در ثبت نام آزمون دکتری نیمه متمرکز 96

دانشجویانی که رشته ارشد غیر متناجس و دکتری دیگری هستند مطابق مصوبات سابق دانشگاه آزاد بایستی بتونند به دانشگاه آزاد در مقاطع مختلف و حتی دکتری وارد شوند حتی اگر رشته متفاوت خوانده باشند(مانند کسی که دکتری شیمی روزانه دارد اما مجدد دکتری حقوق خصوصی دانشگاه آزاد وارد می شود)

برگزاری کنکور دکتری مستقل دانشگاه آزاد منتفی شد

با تغییر رأی دیوان عدالت اداری، آزمون دکتری سال ۹۶به‌صورت متمرکز توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می‌شود و دانشگاه آزاد نمی‌تواند آزمون جداگانه برگزار کند.وزیر علوم نیز به داوطلبان گفته که «نگران نباشند.»

شرایط جدید خرید جریمه سربازی دانشجویان اعلام شد

جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا از تغییر ضوابط دانشجویان انصرافی در طرح جریمه مشمولان غایب خبر داد و گفت: برابر ابلاغیه جدید ستاد کل نیروهای مسلح، مبنای محاسبه تاریخ ترک تحصیل یا اخراج این دسته از دانشجویان، به تاریخ 95/6/31 تغییر یافت.

رویکرد و سیاست های وزارت آموزش و پرورش برای کاهش خشونت در مدارس

به هم چشم غره می‌روند و دوباره برای هم خط و نشان می‌کشند، لباس‌هایشان خاکی و پاره شده، بی‌توجه به معاون مدرسه رو در روی هم کری می‌خوانند، آقای ناظم دست هر دو دانش‌آموز را گرفته و به دفتر مدرسه می‌برد، اما آنها بی‌توجه به حرف‌های معاون و حضور مدیر همچنان به هم بد و بیراه می‌گویند. یکی مشتش را در هوا حواله دیگری می‌کند و رو به او می‌گوید:«بعد از مدرسه می‌بینمت» آن یکی هم سری تکان می‌دهد:«هر کی نیاد!»

برگزاری مستقل آزمون ارشد و دکتری 96 توسط دانشگاه آزاد

ثبت نام آزمون ارشد و دکتری دانشگاه آزاد آغاز شد

دفترچه آزمون تحصیلات تکمیلی(کارشناسی ارشد و دکتری) دانشگاه آزاد اسلامی از ساعت 18 امروز منتشر می شود.

روز داغ دانشگاه ها /مبارزه با فساد و فرجام «برجام» از محور های اصلی نشست های دانشجویی

برنامه دانشگاه امیرکبیر با موضوع «مبارزه با فساد اقتصادی» امروز بدون حضور یاشار سلطانی برگزار شد؛ یاشار سلطانی پیش از شروع این برنامه در توییتر خود دلیل حضور نداشتنش را نبود شرایط لازم برای حضور در مراسم دانشگاه امیرکبیر خواند.

آغاز ثبت‌نام آزمون دکتری از سه‌شنبه

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: ثبت‌نام برای آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال 96 از روز سه‌شنبه 16 آذرماه جاری آغاز و تا روز دوشنبه 22 این ماه ادامه دارد.

برنامه سخنرانی‌ چهره های سیاسی در روز دانشجو(+جدول)

در حالی که تنها سه روز به روز دانشجو باقی مانده است، دانشگاه‌های سراسر کشور در تدارک برگزاری برنامه‌های متفاوتی برای روز دانشجو هستند. شصت و چهار سال پیش سه دانشجوی دانشگاه تهران در اعتراض به سفر مقامات آمریکایی به ایران شهید شدند و حالا بعد از شش دهه دانشجویان مختلف سراسر کشور سعی می‌کنند یاد این روز را زنده نگه دارند.

پربیننده ترین های آموزش حقوقی

جدید ترین اخبار

Top