عناوین خبرهای حقوق بانک و بیمه

سکه بالاتر از شاخص ارزی ایستاد

بازدهی دلار در سال 97 به بالاترین حد از سال 1365 رسید. شاخص ارزی با اینکه در روزهای انتهایی اسفند نوسان چندانی را تجربه نکرد و در نهایت نیز روی عدد 13 هزار و 50 تومانی قرار گرفت، نوسانی ترین سال خود در 33 سال گذشته را تجربه کرد.

چه بر سر ارزش پول ملی آمد؟

کاهش ارزش پول ملی همگام با تورم در اقتصاد ایران پدیده‌ای است که از اوایل سال ۱۳۹۷ بر اقتصاد ایران سیطره پیدا کرد که به اعتقاد یک اقتصاددان، وابستگی صرف به صادرات نفت برای تأمین ارز کشور باعث افزایش تورم و در نتیجه کاهش ارزش پول ملی در اقتصاد کشور شده است.

قیمت دلار در بانک‌ها

قیمت دلار امروز در شعب ارزی بانک‌ها ۱۲ هزار و ۵۱۸ تومان تعیین شد.

تورم چگونه محاسبه می‌شود؟

نحوه محاسبه تورم، تعداد گروه‌های کالایی، وزن گروه‌ها در تورم، محاسبه براساس بودجه خانوار، تورم برخی گروه در مناطق مختلف، بازه زمانی محاسبه تورم از جزئیاتی است که در بررسی آمار تورم باید به آن توجه داشت.

کاهش ارزش پول ملی از کجا آب می‌خورد؟

کاهش ارزش پول ملی اتفاقی است که در ماه‌های گذشته به اندازه چند سال در اقتصاد کشور رخ دادو باعث شد همه با مفهوم کاهش قدرت خرید به خوبی آشنا شوند.

محدودیت‌های جدید بانکی برای دارندگان چک‌های برگشتی

مدیرکل مقررات، مجوزهای بانکی و مبارزه با پولشویی بانک مرکزی از تولید یک کد رهگیری برای هر چک برگشتی خبر داد و گفت: دارندگان چک برگشتی، از افتتاح حساب جدید، ارائه تسهیلات بانکی و صدور ضمانت‎نامه ارزی یا ریالی محروم می‌شوند.

شناسایی 400 متهم در ابر فساد بانک سرمایه

نماینده دادستان تهران گفت: تخلفات بانک سرمایه یک ابر فساد به شمار می‌رود که در این رابطه ۱۴هزار میلیارد تومان با وجود ۴۰۰ متهم تا کنون شناسایی شده است.

تورم نقطه به نقطه کالاهای وارداتی در پاییز امسال 121/6 درصد شد

تغییرات شاخص قیمت كالاهای وارداتی تورم نقطه به نقطه نسبت به فصل مشابه سال قبل ١٢١.٦ درصد و تغییرات چهار فصل منتهی به فصل جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل ٦٠.٣ درصد بوده است.

جزئیاتی تکان‌دهنده از بزرگترین کلاهبرداری تاریخ ایران

مرجان شیخ الاسلامی که شریک متهم اصلی این پرونده است هفت میلیون و ۶۵ هزار و ۵۲۹ یور و هشت میلیون و ۷۱۰ هزار و ۳۸۴ دلار تحصیل مال غیر مشروع کرده است و اکنون خارج از کشور متواری است...

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس پاسخ داد:

نرخ تورم در سال آینده چه تغییری می‌کند؟

ناصر موسوی لارگانی گفت: بانک مرکزی و مرکز آمار ایران نرخ تورم 350 قلم جنس را محاسبه و اعلام می‌کنند، اما 70 درصد از مردم جامعه تنها به آنچه که بر سر سفره خود دارند توجه ‌می‌کنند. به عبارتی آنچه که بر سر سفره مردم است نرخ تورم را تعیین می‌کند.

همه چیز درباره شرایط جدید وام مسکن؛چه کسانی مشمول می‌شوند؟

شورای پول و اعتبار در موافقت با یک پیشنهاد مرتبط با وام مسکن، «سقف انتقال تسهیلات ساخت به خریداران آپارتمان‌های دست‌اول» را ۶/ ۱ برابر کرد. در تهران هم‌اکنون سقف انتقال وام ساخت به خریدار، برای تسهیلات بدون سپرده، ۶۰ میلیون تومان است که با مصوبه جدید به ۱۰۰ میلیون تومان افزایش می‌یابد.

سا‌ها (سامانه احراز هویت اشخاص) چیست؟

طبق دستورالعمل شماره ٤١٤٧٨/۹۰ مورخ ۲۶/۰۲/۱۳۹۰ بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، خطاب به مدیران عامل بانک‌های دولتی، غیردولتی، شرکت دولتی پست بانک و موسسه اعتباری توسعه، تمام بانک‌ها موظف اند برای افتتاح حساب، هویت اشخاص را از طریق سامانه سا‌ها احراز کنند.

مجازات صادرکننده چک بی‌محل در اصلاحیه جدید قانون چک

صادرکننده چک بی‌محل در اصلاحیه جدید قانون چک با چه مجازات‌هایی مواجه خواهد بود؟

امکان برداشت از عابربانک‌ها تا ۵۰۰ هزار تومان

بانک مرکزی در آستانه ایام نوروز مجوز افزایش سقف برداشت پول از دستگاه خودپرداز را از ۲۰۰ به ۵۰۰ هزار تومان را ابلاغ کرد که در همین راستا سقف برداشت پول از ۲۰ اسفند تا ۱۷ فروردین ماه افزایش پیدا می‌کند.

دلیل ادغام بانک‌های نظامی از زبان یک نماینده

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی دلیل ادغام بانک‌های نظامی را تشریح کرد.

سپرده‌گذاران ۵ بانک نظامی ادغام شده نگران نباشند

بانک مرکزی براساس برنامه‌های قبلی خود ادغام بانک‌های نظامی را در دستور کار خود قرار داده است. این ادغام می‌تواند منابع حبس شده هنگفتی را آزاد کند.

ادغام ۵ بانک و موسسه اعتباری در بانک سپه

بر اساس مصوبات شورای پول و اعتبار و شورای عالی هماهنگی اقتصادی (سران سه قوه) بانک‌های انصار، قوامین، حکمت ایرانیان، مهر اقتصاد و مؤسسه اعتباری کوثر در بانک سپه ادغام می‌شوند.

خبر خوش همتی از بازار ارز

رئیس کل بانک مرکزی از مدیریت ۱۶۰ هزار میلیارد تومان سپرده ویژه ۲۰درصدی بانک ها در راستای مدیریت بازار ارز خبر داد.

زمان دادرسی چک برگشتی به بیست روز کاهش یافت

قانون جدید چک با نوآوری خود درتغییر روند دادرسی،زمان اطاله دادرسی را از دوسال به بیست روز کاهش داده‌ است.

وام ازدواج 30 ميليونی شد

نمايندگان مجلس در بودجه 98 ميزان وام ازدواج براي مزدوجين اول فروردين 96 به بعد را براي هر يك از زوجين 30 ميليون تومان (در مجموع60ميليون تومان) با دوره بازپرداخت 60 ماهه تعيين كردند.

استعفای ظریف با بورس چه می‌کند؟

مهدی رضایتی می‌گوید: با خبر استعفای وزیر امور خارجه کشور، این احتمال وجود دارد که این اتفاق افزایش نرخ دلار را در پی داشته باشد و با توجه به اینکه بازار سهام در کوتاه‌مدت تحت تاثیر دلار است این امر موجب می‌شود که با استعفای ظریف ریزشی در بازارسهام نداشته باشیم.

جزئیات بخشودگی وام‌های مسکن

یک مقام مسئول جزئیات نحوه استفاده از طرح بخشودگی سود و جریمه دیرکرد تسهیلات زیر ۱۰۰ میلیونی مسکن در صورت پرداخت یکجای اصل وام تا پایان سال را تشریح کرد.

مصوبه مجلس برای وام‌های زیر ۱۰۰ میلیون

نمایندگان مجلس مصوبه‌ای درباره بخشودگی سود تسهیلات زیر یک میلیارد ریال داشتند.

افتتاح چهارمین بانک اهل سنت بدون ربا در ایران!

سیمای جمهوری اسلامی ایران، دیروز خبر افتتاح شعبه بانک اسلامی بدون ربا ویژه اهل سنت را در استان گلستان منتشر کرد.

جزئیات خبر حذف تخفیف بیمه شخص ثالث

شرکت های بیمه توافق کرده اند برای مدیریت بخشی از زیان وارد شده، از ابتدای اسفندماه ۲.۵ درصد تخفیفی را که قانون بیمه شخص ثالث برای خریداران در نظر گرفته است اعمال نکنند.

Top