درس‌های حقوقی از حادثه پلاسکو

دکتر عباس کریمی حقوقدان

حرفه وکالت، حرفه ای حاکمیتی، دولتی یا خصوصی؟

نیکنام اسماعیل زاده فارغ التحصیل حقوق

آقایان،وکلای جوان را تمسخر نکنید

حمید نوروزی کاراموز وکالت

واكسيناسيون وكالت

علي اسدالله پور كريمي

وکلای کدام دوره قویترند

مصطفی صفایی فر کارآموز وکالت
ادامه...

عناوین خبرهای بایسته‌های آزمون وکالت

مهلت ثبت نام آزمون قضاوت در سال 1395 تمدید شد

مهلت ثبت نام در آزمون تصدی منصب قضا با مدرک تحصیلی دانشگاهی در سال 1395 حداکثر تا ساعت ۲۴ روز شنبه- دوم مرداد ماه- تمدید شد و این تاریخ تمدید نخواهد شد.

دیدار دانشچویان معترض به کاهش ظرفیت پذیرش آزمون وکالت با عضو هیات رئیسه مجلس

عصر دیروز تعدادی از دانش اموختگان رشته حقوق که نسبت به کاهش ظرفیت پذیرش آزمون وکالت معترض بودند در دفتر ایشان با وی دیدار کرده و نامه اعتراضی خود را که خطاب به سران قوا نوشته شده جهت تقدیم به ریئس مجلس ارایه داده و مشکلات خود را با وی در میان گذاشتند

از سوی معاون منابع انسانی قوه قضائیه اعلام شد

توضیحاتی در رابطه با شرط مدرک تحصیلی و حداقل سن لازم برای داوطلبان آزمون قضاوت

معاونت منابع انسانی قوه قضائیه پیروی طرح سئوالات متعدد از سوی داوطلبان تصدی منصب قضا و درخواست‌های مکرر پیرامون شرط مدرک تحصیلی و حداقل سن لازم برای ثبت نام در آزمون قضاوت سال 1395، توضیحاتی ارائه کرد.

جوان وکیل ازکجا آغاز میکند؟

در بدو امر باید پروانه کارآموزی خودرا پنهان کند،کمتر کسی کار به کارآموز می سپارد ، جا و مکان ندارد،ما ازلابي هتل ها کارروشروع نمودیم،ولی اهالی دهکده قضا همه کوره راه ها رو بلد بودند،جلوتر از کارآموزی ،تازه همکاران قدیمی آنها چقدر حمايتشان میکنند،بماند.

سه اصل مهم تست زدن در آزمون وکالت

دانشجویان و دانش آموزانی که در آزمونهای مختلف شرکت می کنند همیشه از عدم هماهنگی در مدت زمان آزمون و تعداد سوالات شکایت دارند بعضی افراد مدت زیادی را صرف یک تست می نمایند و در انتهای زمان آزمون هنوز تعدادی از سوالات را نخوانده اند .

کامنت بگذارید/با کاهش ظرفیت آزمون وکالت موافقید؟

با تصویب کمیسیون موضوع تبصره ماده ١ قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت دادگسترى، ظرفیت کانون وکلای دادگستری مرکز برای جذب کارآموز از طریق آزمون وکالت ۹۵ ، ۶۰۰ نفر تعیین شد، ظرفیت کانون وکلای دادگستری مرکز در آزمون وکالت ۹۴، ۱۰۰۰ نفر بود که با کاهش ۴۰ درصدی مواجه شده است.

تایید خبر وکیل ملت/ظرفیت کانون وکلای مرکز برای آزمون وکالت ۹۵، ۶۰۰ نفر تعیین شده است

دو هفته پیش وکیل ملت در خبری اعلام کرد که ظرفیت کانون وکلای دادگستری مرکز برای آزمون وکالت ۹۵، ۶۰۰ نفر تعیین شده است که این خبر امروز تایید شد.

ظرفیت کانون وکلای اصفهان برای آزمون وکالت امسال مشخص شد

80 کارآموز وکالت در سال 95 در کانون وکلای اصفهان پذیرش خواهند شد.

آخرین اطلاعات در مورد ظرفیت کانونهای وکلای دادگستری

آخرین اطلاعات در مورد ظرفیت کانونهای وکلای دادگستری برای سال 95 اعلام شد.

چگونه در آزمون وکالت جزا را 100بزنیم؟

اولین قدم مثل همیشه این است که خیال خودمان از اینکه وقت مناسبی را به این درس اختصاص خواهیم داد راحت کنیم و همانند تجارت روزی یک ساعت و نیم به خواندن درس جزا اختصاص دهیم. قدم دوم این است که چه منبعی بخوانیم؟؟

زمان ثبت نام آزمون تصدی منصب قضا مشخص شد

کلیه داوطلبان ثبت نام در آزمون تصدی منصب قضا با مدرک تحصیلی دانشگاهی در صورت داشتن شرایط عمومی و اختصاصی می توانند از روز یکشنبه 20 تیرماه سال جاری با مراجعه به سایت سازمان سنجش کشور به نشانی www.sanjesh.org نسبت به ثبت نام در آزمون اقدام کنند.

نکاتی از قانون مجازات اسلامی

اقرار در جرایم عبارت است از اخبار شخص به ارتکاب جرم از جانب خود او.

چگونه درس تجارت را 100 بزنیم؟

اولین قدم در راستای 100 زدن تجارت این است که با انگیزه بسیار بالا تا 3 ماه روزانه یک ساعت و نیم بصورت منظم به درس تجارت اختصاص دهید.بعنوان مثال هر روز بطور ثابت ساعت 8 تا 9:30 صبح را به خواندن تجارت اختصاص دهید و طبق برنامه ای که دارید روزانه 15 الی 20 ماده را بصورت زیرمطالعه کنید

سهمیه کانون وکالت مرکز به 600 نفر کاهش پیدا می کند

شنیده شده در جلسه اخیر کانون وکلای دادگستری مرکز سهمیه این کانون برای پذیرش داوطلبان وکالت در سال 95 به 600 نفر کاهش یافته است.

ظرفیت رسمی برخی از کانونهای وکلا 95

ظرفیت رسمی برخی از کانونهای وکلا 95 برای پذیرش داوطلبان وکالت اعلام شد.

10 نکته مهم در تند خوانی برای موفقیت در آزمون وکالت

تند خوانی مهارت با ارزشی است. البته باید بدانید که تندخوانی درهمه جا به کار نمی آید به طور مثال برای مطالب ریاضی و علمی که مسائل آن مرحله به مرحله روشن می شود.

زمان برگزاری آزمون اختبار شفاهی کاراموزان وکالت

اطلاعيه قابل توجه كارآموزان محترم وكالت كانون وكلاى دادگسترى مركز

چطوری درجه بندی ماده 19 رو حفظ کنم

بتدا حبس ها را از درجه 8 تا درجه یک پشت سر هم یاد بگیرید. بعد جزای نقدی ها را از درجه 8 تا درجه یک پشت سر هم یاد بگیرید و بعد شلاق ها را از درجه 8 تا درجه 6

چگونه برنامه ریزی ام رو دقیق انجام بدم؟

کاری نداره اول از همه باید برنامه ریزی خودتون رو با شکل صحیح و دقیق انجام بدید(که با توجه به اینکه اصلی ترین علت قبولی داشتن یک برنامه دقیق است اکیدا توصیه میکنم که برنامه ای جامع و دقیق داشته باشید) حال مسئله و مشکل بسیاری از مخاطبان و داوطلبان اجرای برنامه است، یعنی برنامه ی خوبی دارند اما نمیتوانند آن را اجرا کنند و بعد از چند روز آن را رها و باز هم برنامه ی جدید و فرصتی که از دست رفت...

چرا در آزمون وکالت94قبول نشده ایم؟

در این مطلب من چند تا از مواردی که به نظر خودم می توانست عامل شکست تو آزمون وکالت امسال باشه را برای دوستان ذکر کردم، امیدوارم که مفید باشد. 1- عدم تمرکز و بی دقتی در هنگام مطالعه. شاید این دوستان به دلیل مشکلات خانوادگی، اقتصادی و یا موارد دیگر اون تمرکز کافی را برای درس نداشتند اگر چه در ظاهر در حال مطالعه بودند ولی عقل و هوش آنها در جایی دگر بود. و زمان آزمون وقتی سوالات را دیدند، اکثرا سوالات برای آنها آشنا نبود.

زمان برگزاری آزمون قضاوت 95 اعلام شد

آزمون سراسری قضاوت سال 1395 ویژه داوطلبان با مدرک تحصیلی دانشگاهی در مهرماه سال جاری برگزار خواهد شد.

نکاتی در رابطه با دوران جمع بندی آزمون وکالت

اگر خود را شكست خورده « بپندارید» شكست می خورید. اگر خود را شكست خورده نپندارید پیروزید. اگر حتی خواستار پیروزی هستید، اما « فكر می كنید» توا نایی آن را ندارید موفق نخواهید شد. اگر فكر می كنید كه می بازید، حتماً بازنده می شوید. اگر خود را انسانی عاجز و مفلوك « می دا نید» مفلوك وعاجزید. برای پیروزی باید به خود مطمئن باشید.

روش صحیح مطالعه منابع آزمون وکالت

بسیاری از داوطلبان آزمون های وکالت و سردفتری اسناد رسمی علاقمند به موفقیت و قبولی در آزمون می باشند لیکن در دستیابی به این هدف، معمولا ناکام و موفق هستند. مطمئناً موفقیت و پیروزی در هر آزمونی به علل و شرایط خاصی بستگی دارد که یکی از آنها «روش صحیح مطالعه» می باشد. در این یادداشت، به طور مختصر و خلاصه در این خصوص صحبت خواهیم کرد:

مهم ترین نکات کلیدی آزمون وکالت

1- لقمه های جویده وظیفه ی داوطلب فراگیری و درک عمیق مباحث است، مخصوصا با توجه به رویکردی که در سال های اخیر در تحلیلی شدن سوالات آزمون وکالت (مشخصا در آزمون ۹۰ و ۹۱) شاهد بوده ایم و باید آن را مبارک دانست، دیگر تکیه بر حفظیات نمی تواند داوطلبان را در موقعیت قابل اتکایی قرار بدهد. دانشجویانی که به جزوه خوانی عادت کرده اند وقتی به مراحل سخت و چالش های علمی جدی می رسند فاقد علاقه و مهارت و جرات مطالعه ی عمیق و اصولی هستند، و متاسفانه دیده ام که اکثریت غالب داوطلبان به همان عادت قدیم این سو و آن سو در پی جزوه و نکته و تست می گردند و فاقد اعتماد به نفس و مهارت کافی برای رفتن به سمت مطالعه ی متون اصلی هستند. در حالی که نکته و تست فقط می تواند در مقام مرور و تثبیت دانسته های علمی حاصل از مطالعه ی متون اصلی قرار بگیرند، یا اینکه خداوند به شما نعمت حافظه ای استثنایی و خارق العاده داده باشد، اگر این طور است خوش به حالتان!

قوانینی که برای آزمون وکالت نیاز داریم

این لیست قوانین پیشنهادی است و شما می توانید با تحقیقات بیشتر از این لیست استفاده کنید.ضمنا دوستان اگر در جایی عنوان قانون اشتباه درج شده است در بخش نظرات اعلام کنید تا اصلاح شود.

پربیننده ترین های بایسته‌های آزمون وکالت

جدید ترین اخبار

Top