وکالت ذوق است و هنر؛ حرفه است و پیکار

مهدی براکه پور ؛وکیل دادگستری

روزي براي وکيل‌مدافع

ميرحامد اکبري.حقوق‌دان و مدرس دانشگاه

درس‌های حقوقی از حادثه پلاسکو

دکتر عباس کریمی حقوقدان
ادامه...

عناوین خبرهای بایسته‌های آزمون وکالت

ظرفیت کانون وکلای اصفهان برای آزمون وکالت امسال مشخص شد

80 کارآموز وکالت در سال 95 در کانون وکلای اصفهان پذیرش خواهند شد.

آخرین اطلاعات در مورد ظرفیت کانونهای وکلای دادگستری

آخرین اطلاعات در مورد ظرفیت کانونهای وکلای دادگستری برای سال 95 اعلام شد.

چگونه در آزمون وکالت جزا را 100بزنیم؟

اولین قدم مثل همیشه این است که خیال خودمان از اینکه وقت مناسبی را به این درس اختصاص خواهیم داد راحت کنیم و همانند تجارت روزی یک ساعت و نیم به خواندن درس جزا اختصاص دهیم. قدم دوم این است که چه منبعی بخوانیم؟؟

زمان ثبت نام آزمون تصدی منصب قضا مشخص شد

کلیه داوطلبان ثبت نام در آزمون تصدی منصب قضا با مدرک تحصیلی دانشگاهی در صورت داشتن شرایط عمومی و اختصاصی می توانند از روز یکشنبه 20 تیرماه سال جاری با مراجعه به سایت سازمان سنجش کشور به نشانی www.sanjesh.org نسبت به ثبت نام در آزمون اقدام کنند.

نکاتی از قانون مجازات اسلامی

اقرار در جرایم عبارت است از اخبار شخص به ارتکاب جرم از جانب خود او.

چگونه درس تجارت را 100 بزنیم؟

اولین قدم در راستای 100 زدن تجارت این است که با انگیزه بسیار بالا تا 3 ماه روزانه یک ساعت و نیم بصورت منظم به درس تجارت اختصاص دهید.بعنوان مثال هر روز بطور ثابت ساعت 8 تا 9:30 صبح را به خواندن تجارت اختصاص دهید و طبق برنامه ای که دارید روزانه 15 الی 20 ماده را بصورت زیرمطالعه کنید

سهمیه کانون وکالت مرکز به 600 نفر کاهش پیدا می کند

شنیده شده در جلسه اخیر کانون وکلای دادگستری مرکز سهمیه این کانون برای پذیرش داوطلبان وکالت در سال 95 به 600 نفر کاهش یافته است.

ظرفیت رسمی برخی از کانونهای وکلا 95

ظرفیت رسمی برخی از کانونهای وکلا 95 برای پذیرش داوطلبان وکالت اعلام شد.

10 نکته مهم در تند خوانی برای موفقیت در آزمون وکالت

تند خوانی مهارت با ارزشی است. البته باید بدانید که تندخوانی درهمه جا به کار نمی آید به طور مثال برای مطالب ریاضی و علمی که مسائل آن مرحله به مرحله روشن می شود.

زمان برگزاری آزمون اختبار شفاهی کاراموزان وکالت

اطلاعيه قابل توجه كارآموزان محترم وكالت كانون وكلاى دادگسترى مركز

چطوری درجه بندی ماده 19 رو حفظ کنم

بتدا حبس ها را از درجه 8 تا درجه یک پشت سر هم یاد بگیرید. بعد جزای نقدی ها را از درجه 8 تا درجه یک پشت سر هم یاد بگیرید و بعد شلاق ها را از درجه 8 تا درجه 6

چگونه برنامه ریزی ام رو دقیق انجام بدم؟

کاری نداره اول از همه باید برنامه ریزی خودتون رو با شکل صحیح و دقیق انجام بدید(که با توجه به اینکه اصلی ترین علت قبولی داشتن یک برنامه دقیق است اکیدا توصیه میکنم که برنامه ای جامع و دقیق داشته باشید) حال مسئله و مشکل بسیاری از مخاطبان و داوطلبان اجرای برنامه است، یعنی برنامه ی خوبی دارند اما نمیتوانند آن را اجرا کنند و بعد از چند روز آن را رها و باز هم برنامه ی جدید و فرصتی که از دست رفت...

چرا در آزمون وکالت94قبول نشده ایم؟

در این مطلب من چند تا از مواردی که به نظر خودم می توانست عامل شکست تو آزمون وکالت امسال باشه را برای دوستان ذکر کردم، امیدوارم که مفید باشد. 1- عدم تمرکز و بی دقتی در هنگام مطالعه. شاید این دوستان به دلیل مشکلات خانوادگی، اقتصادی و یا موارد دیگر اون تمرکز کافی را برای درس نداشتند اگر چه در ظاهر در حال مطالعه بودند ولی عقل و هوش آنها در جایی دگر بود. و زمان آزمون وقتی سوالات را دیدند، اکثرا سوالات برای آنها آشنا نبود.

زمان برگزاری آزمون قضاوت 95 اعلام شد

آزمون سراسری قضاوت سال 1395 ویژه داوطلبان با مدرک تحصیلی دانشگاهی در مهرماه سال جاری برگزار خواهد شد.

نکاتی در رابطه با دوران جمع بندی آزمون وکالت

اگر خود را شكست خورده « بپندارید» شكست می خورید. اگر خود را شكست خورده نپندارید پیروزید. اگر حتی خواستار پیروزی هستید، اما « فكر می كنید» توا نایی آن را ندارید موفق نخواهید شد. اگر فكر می كنید كه می بازید، حتماً بازنده می شوید. اگر خود را انسانی عاجز و مفلوك « می دا نید» مفلوك وعاجزید. برای پیروزی باید به خود مطمئن باشید.

روش صحیح مطالعه منابع آزمون وکالت

بسیاری از داوطلبان آزمون های وکالت و سردفتری اسناد رسمی علاقمند به موفقیت و قبولی در آزمون می باشند لیکن در دستیابی به این هدف، معمولا ناکام و موفق هستند. مطمئناً موفقیت و پیروزی در هر آزمونی به علل و شرایط خاصی بستگی دارد که یکی از آنها «روش صحیح مطالعه» می باشد. در این یادداشت، به طور مختصر و خلاصه در این خصوص صحبت خواهیم کرد:

مهم ترین نکات کلیدی آزمون وکالت

1- لقمه های جویده وظیفه ی داوطلب فراگیری و درک عمیق مباحث است، مخصوصا با توجه به رویکردی که در سال های اخیر در تحلیلی شدن سوالات آزمون وکالت (مشخصا در آزمون ۹۰ و ۹۱) شاهد بوده ایم و باید آن را مبارک دانست، دیگر تکیه بر حفظیات نمی تواند داوطلبان را در موقعیت قابل اتکایی قرار بدهد. دانشجویانی که به جزوه خوانی عادت کرده اند وقتی به مراحل سخت و چالش های علمی جدی می رسند فاقد علاقه و مهارت و جرات مطالعه ی عمیق و اصولی هستند، و متاسفانه دیده ام که اکثریت غالب داوطلبان به همان عادت قدیم این سو و آن سو در پی جزوه و نکته و تست می گردند و فاقد اعتماد به نفس و مهارت کافی برای رفتن به سمت مطالعه ی متون اصلی هستند. در حالی که نکته و تست فقط می تواند در مقام مرور و تثبیت دانسته های علمی حاصل از مطالعه ی متون اصلی قرار بگیرند، یا اینکه خداوند به شما نعمت حافظه ای استثنایی و خارق العاده داده باشد، اگر این طور است خوش به حالتان!

قوانینی که برای آزمون وکالت نیاز داریم

این لیست قوانین پیشنهادی است و شما می توانید با تحقیقات بیشتر از این لیست استفاده کنید.ضمنا دوستان اگر در جایی عنوان قانون اشتباه درج شده است در بخش نظرات اعلام کنید تا اصلاح شود.

در اولین قدم برای موفقیت در آزمون وکالت چه بکنیم

کلیدی ترین مسئله و شاید رمز پیروزی همین جواب همین سوال مهم است اگر خودتان جواب خاصی برای این سوال ندارید ندارید مطلب زیر به دقت بخوانید: 1.تعیین هدف :ما اکنون در مبداء هستیم مقصد و هدفماموفقیت ( قبولی در آزمون کارآموزی وکالت) است

چگونه رتبه یک وکالت شدم

به قلم علی اکبر غلامی رتبه اول آزمون وکالت ۱۳۹۴ کانون وکلای دادگستری مرکز و حائز بالاترین نمره در کشور

کارنامه عده ای از پذیرفته شدگان آزمون کانون وکلای دادگستری سال 86 تا 90

با توجه به فرصت باقی مانده برای مطالعه دروس آزمون وکالت،کارنامه عده ای از پذیرفته شدگان آزمون کانون وکلای دادگستری سال 86 تا 90 جهت استفاده داوطلبان درج می شود.

پربیننده ترین های بایسته‌های آزمون وکالت

جدید ترین اخبار

Top