وکالت ذوق است و هنر؛ حرفه است و پیکار

مهدی براکه پور ؛وکیل دادگستری

روزي براي وکيل‌مدافع

ميرحامد اکبري.حقوق‌دان و مدرس دانشگاه
ادامه...

عناوین خبرهای بایسته‌های آزمون وکالت

14 نکته برای موفقیت در آزمون وكالت

ماه های پیش رو ،زمان سرنوشت سازی برای داوطلبان آزمون وکالت است. در این مطلب 14 نکته برای موفقیت در آزمون وكالت به داوطلبان توصیه می شود:

کلیدهای طلایی برای موفقیت در آزمون وکالت

اگر این ده کلید طلایی را همراه داشته باشید چه در مرحله آمادگی و چه در حین آزمون در های زیادی به روی شما گشوده خواهد شد کلید اول : آزمون وکالت نص محور است

مصاحبه با رتبه 1 آزمون وکالت ۹۴

منابع برای آزمون وکالت را همگان میدانند و احیانا در کتابخانه خود دارند. اندک اختلافی بین لیست منابع معرفی شده توسط دوستان وجود دارد. پس بنا ندارم لیست بلند بالایی از نام کتابهای دکتر کاتوزیان، صفایی، شمس، اسکینی، صادقی و… را فهرست کنم! تقریبا می دانیم که چه باید خواند؛ اما آیا واقعا می خوانیم و اگر میخوانیم خوب و با دقت می خوانیم و می فهمیم؟! قصدم تنها بیان نکته های ریز ولی از نظرها پنهان مانده است…

نحوه مطالعاتی آزمون وکالت آقای جهانشیری رتبه1 آزمون وکالت

برنامه ریزی من با خیلی از دوستان تفاوت داشت. من عادت ندارم تا یک درس را کاملا نخوانده‌ام و تسلط نسبی پیدا نکرده‌ام به سراغ درس دیگری بروم. این عادت من است .مثلا برای آزمون وکالت اولین درسی که شروع به خواندن آن کردم، تجارت بود و برای خودم بر اساس منابعی که قصد داشتم بخوانم و توانایی اجرای آن را داشتم زمانی مشخص کردم مثلا ۱۰ روز. بعد در این ۱۰ روز نهایت سعی و تلاشم را می‌کردم که کل منابع را بخوانم(البته من قبل از شروع برنامه .چند روز فشرده قوانین مدنی و تجارت و آیین دادرسی مدنی و آیین دادرسی کیفری و جزا و بعضی از قوانین خاص را کاملا خواندم و من بعد از آن کاری به برنامه ریزی خودم نداشتم و هر روز ۳ تا از قوانین را دوره می‌کردم یعنی برای هرکدام نیم ساعت وقت می‌گذاشتم و هرچندتا ماده که می‌توانستم را با دقت می‌خواندم که مجموعا روزی 1/5 ساعت می‌شد و این برنامه هر روز من بود)

اصول فقه و شیوه مطالعاتی آن در آزمون وکالت

با سلام و درود به شما دوستان عزیز شاید یکی از دروسی که خیلی ها علاقه ای به خواندن ان ندارند درس اصول فقه باشد... ولی باید چند نکته را بدانید...

طرز مطالعه درس مدنی برای موفقیت در آزمون وکالت

با سلام و درود طرز مطالعه دروس برای ازمون وکالت بدون حاشیه عرض میکنم دوستان برای اینکه به این سوال پاسخ دهم که چگونه برای ازمون وکالت بخوانید باید سوال های زیادی پرسیده شود تا جواب درستی را به دست اوریم پاسخ به این سوال مهمترین رکن یک مطالعه ی هدفمند و موفق است

10 نکته برای قبولی در آزمون وکالت 95

۱- لقمه های جویده وظیفه ی داوطلب فراگیری و درک عمیق مباحث است، مخصوصا با توجه به رویکردی که در سال های اخیر در تحلیلی شدن سوالات آزمون وکالت (مشخصا در آزمون ۹۰ و ۹۱) شاهد بوده ایم و باید آن را مبارک دانست، دیگر تکیه بر حفظیات نمی تواند داوطلبان را در موقعیت قابل اتکایی قرار بدهد. دانشجویانی که به جزوه خوانی عادت کرده اند وقتی به مراحل سخت و چالش های علمی جدی می رسند فاقد علاقه و مهارت و جرات مطالعه ی عمیق و اصولی هستند، و متاسفانه دیده ام که اکثریت غالب داوطلبان به همان عادت قدیم این سو و آن سو در پی جزوه و نکته و تست می گردند و فاقد اعتماد به نفس و مهارت کافی برای رفتن به سمت مطالعه ی متون اصلی هستند. در حالی که نکته و تست فقط می تواند در مقام مرور و تثبیت دانسته های علمی حاصل از مطالعه ی متون اصلی قرار بگیرند، یا اینکه خداوند به شما نعمت حافظه ای استثنایی و خارق العاده داده باشد، اگر این طور است خوش به حالتان!

پیشنهادهای مهدی احمد زاده رتبه ۱ کانون وکلای مرکز به داوطلبان

اولا: هیچ منبع یا کلاس یا آزمونی معجزه نخواهد کرد. بهترین منابع دنیا را هم در کتابخانه داشته باشید، بدون تلاش و مطالعه مستمر مطمئنا نتیجه ای نخواهد داشت.

چگونه مدنی را در آزمون حقوقی 100 بزنیم؟

بزرگترین دغدغه بسیاری از داوطلبان در آزمون وکالت در سالهای اخیر این است که چگونه از پس سوالات غیر قابل پیش بینی مدنی بر آیند؟!

انتقاد صابری از تیتر "وکلای بی‌سواد" در تلویزیون

عضو کمیسیون حقوقی شورای شهر تهران از برخی تیترهای رسانه‌ها انتقاد کرد.

اختصاصی وکیل ملت

فوری /پیشنهاد افزودن ماده زبان و ادبیات فارسی به مواد امتحانی تصویب نشد

در بیست و ششمین همایش اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران (اسکودا) در رشت پیشنهاد افزودن ماده زبان و ادبیات فارسی به مواد امتحانی مطرح که با مخالفت اکثریت اعضا نهایتا تصویب نشد.

منابع آزمون وکالت 95 و روش مطالعه برای آزمون وکالت

فرض کنید میخواهید کتاب ۵ جلدی دکتر اسکینی رو مطالعه کنید اگر جلد اول را مطالعه کردید ان را به کناری نیندازید تا به جلد پنجم برسید!! بهترین کار این است وقتی ۱۰۰ صفحه از جلد دوم را خواندید سراغ جلد اول بیایید و ۱۰۰ صفحه از ان را مرور کنید و خلاصه وقتی مطالعه جلد دوم را تمام کردید مرور اول جلد اول هم تمام شود حالا به سراغ جلد سوم بروید و مطالعه اول ان را شروع کنید و همزمان با آن مرور دوم جلد اول و مرور اول جلد دوم را اغاز کنید و به همین ترتیب پیش بروید و توجه کنید در مرورهای دوم و سوم و … هر کتاب مقدار زمان اختصاص داده برای هر مرور رفته رفته کاهش پیدا میکند

علت افزوده شدن «ادبیات فارسی» به مواد امتحانی آزمون وکالت

در بین برخی از دانشجوهای حقوق اغلب غلط های املایی فاحش دیده می شود که این مساله شرم آور است؛ به همین منظور افزوده شدن ماده امتحانی"زبان و ادبیات فارسی" به مواد امتحانی آزمون وکالت پیشنهاد شده و در صورت تصویب، 20 سئوال ادبیات فارسی در آزمون لحاظ خواهد شد.

چگونه به سادگی درس تجارت را 100 بزنیم

اینجانب(احمدرضا تحریری) بعنوان مدرس درس تجارت و کسی که توانسته ام دو مرتبه در آزمون وکالت و نیز در آزمون قضاوت و کارشناسی ارشد در درس تجارت درصد 100 را کسب کنم طریقه خواندن این درس را برایتان ذکر میکنم.امیدوارم مورد استفاده شما دوستان ارجمند قرار بگیرد.

چگونه درس جزا را در آزمون وکالت 100% بزنیم؟

اولین قدم مثل همیشه این است که خیال خودمان را از اینکه وقت مناسبی را به این درس اختصاص خواهیم داد راحت کنیم و همانند تجارت(در پست قبل) روزی یک ساعت و نیم به خواندن درس جزا اختصاص دهیم.

کتاب تست مناسب از نگاه رتبه اول وکالت ۹۴

علی اکبر غلامی رتبه اول وکالت 94 به داوطلبان توصیه کرد که کتاب تستی را انتخاب کنید که ترجیحا سه ویژگی زیر را داشته باشد:

مراسم اتيان سوگند و ورود ١٠٠ نفر از کارآموزان به جمع وکلاى پايه يک دادگسترى

در آستانه عيد سعيد مبعث حضرت رسول اکرم (ص)، مراسم تحلیف يکصد نفر از کارآموزان وکالت کانون وکلاى دادگسترى مرکز که در دوّمين اختبار سال ١٣٩٤ شرکت نموده و موفّق به گذراندن دوره کارآموزى گرديده اند در محل کانون مرکز برگزار گردید .

تجربیات رتبه ی 5 وکالت کانون مرکز/اردیهشت بهترین ماه برای آغاز مطالعه وکالت است/معرفی منابع متفاوت تر برای وکالت

رتبه ی 5 وکالت کانون مرکزکه در سال 93 رتبه 1700 را بدست آورده بود در سال 94 توانست با یک مطالعه هدفمند رتبه 5 آزمون وکالت را ذدست آورد.در ادامه تجربیات ایشان را از زبان خودش برای داوطلبان وکالت می آوریم.

تکنیک های تست زنی موفق در آزمون وکالت

تست زنی مسلط و قوی یک هنر و مهارت است و باید حاوی نکات ذیل باشد :

پربیننده ترین های بایسته‌های آزمون وکالت

جدید ترین اخبار

Top