عناوین خبرهای پیشگیری از جرم

کودک‌آزاری دلخراش در سیرجان

یک کودک یک‌ونیم‌ساله پنجشنبه شب در حالی به بیمارستان امام رضا(ع) سیرجان منتقل شد که شدت جراحات وی باعث شد تا پزشکان، این کودک خردسال را برای ادامه مداوا به کرمان اعزام کنند.

پیشگیری از تولدکودک معلول

بر اساس آمار سازمان بهداشت جهانی هر هشت دقيقه يک كودک معلول در جهان به دنيا می‌آيد.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور :

فروش کودکان جرم است، مسئولان ورود کنند

در سال گذشته 1200 کودک در معرض فروش به سازمان بهزیستی تحویل داده شد.

جدیدترین آمار مبتلایان به ایدز در ایران

افزایش انتقال ایدز در ایران از طریق روابط جنسی

در سال‌هایی نه‌چندان دور و نزدیک، دهه هفتاد و هشتاد زنگ‌های خطر در مورد افزایش آمار مبتلایان به ایدز به صدا درآمد و سرنگ رایگان در اختیار معتادان قرارگرفت تا از طریق سرنگ آلوده این بیماری (که هنوز درمانی برای آن یافت نشده) وسعت پیدا نکند. اما حالا انگشت اشاره هشدارها جای دیگری را نشانه می‌رود. رئیس اداره ایدز وزارت بهداشت گفت: بیماری ایدز از طریق رابطه جنسی در کشور در حال افزایش است.

يك قدم تا تصويب كاهش مجازات محكومان مواد مخدر

سه‌شنبه هفته پيش «طرح الحاق يک ماده به قانون مبارزه با مواد مخدر» در دستور کار مجلس قرار داشت.

هشدار به صادرکنندگان چک بلامحل

عملیاتی شدن سامانه صیاد، هشداری برای صادرکنندگان چک‌های بلامحل خواهد بود.

افزایش ۲۲‌درصدی طلاق در تهران

طلاق در تهران رکورد زد. آمار‌های جدید ثبت احوال نشان می‌دهد تعداد کل طلاق‌های ثبت‌شده در سال۹۵ برابر با ۳۹‌هزار و ۲۸۲مورد بود که نسبت به سال پیش از آن، بیش از ۲۲‌درصد افزایش داشت.

تخفيف مجازات محكومان مواد مخدر همچنان در كما

«طرح الحاق يک ماده به قانون مبارزه با مواد مخدر» بار ديگر در دستور کار مجلس قرار گرفت و دوباره به کميسيون قضائي مجلس ارجاع داده شد.

می‌خواهید کودکتان آتنای دوم نباشد؟ این دستورالعمل را بخوانید

«اصغر قاتل» شخصیت اصلی همان داستانی بود که در کودکی همه ما را حداقل یک بار از او ترسانده‌اند،‌ «اگر در کوچه بمانی،‌ یکی می‌آید می‌اندازدت تو گونی و با خودش می‌برد.» سال‌ها بعد از او، «محمد بیجه» ظهور کرد؛ قاتل سریالی پاکدشت که سر کوچه‌ای که در آن زندگی می‌کرد نوشته بودند « این کوچه آدم‌خوار دارد.»

گزارش تصویری حضور سه یک در نمایشگاه فنی و حرفه ای شهرستان رباط کریم

غرفه بنیاد پیشگیری از ناهنجاری ها و آسیب های اجتماعی "سه یک" در نمایشگاه فنی و حرفه ای که هر ساله به مناسبت هفته ملی مهارت و کارآفرینی در تاریخ یک الی 6 مرداد ماه در شهرستان رباط کریم برگزار می شود در معرض دید عموم قرار گرفت.

ضرورت ایجاد خانه‌های امن تزریق

به‌رغم اینکه موادمخدر به روش‌های متفاوتی مانند دود کردن، کشیدن از بینی و بلعیدن نیز مصرف می‌شود، برخی از معتادان به دلیل میزان تاثیرگذاری و سرعت زیاد روش تزریقی، اقدام به وارد کردن مستقیم مواد مخدر به جریان خون خود می‌کنند.

تحلیل فضایی جرم

برخی مکان‌ها به دلیل ساختار فضایی خاص و همچنین ویژگی‌های اجتماعی، اقتصادی ساکنان آن‌ها، امکان و فرصت بیشتری برای وقوع جرم‌دارند. در مطالعات جغرافیای جرم سعی می‌شود ضمن بررسی توزیع فضایی و زمانی اعمال مجرمانه و تحلیل آن وابستگی میان عوامل محیطی و شرایط اجتماعی، اقتصادی مکان‌های جرم خیز در محدوده‌های جرم خیز مشخص شود.

فوت بنیتا قتل عمد است

احمدی‌نیاز، وکیل پایه یک دادگستری در گفتگویی می‌گوید: «در پرونده بنیتا بحث قتل مطرح است.

سومین جلسه پیشگیری برای همه در مسجد طالقانی برگزار شد

در راستای ارتقا سطح فرهنگ و آگاهی مردم، سومین جلسه پیشگیری برای همه در یک مسجد برگزار شد.

برای رفع سوء اثر چک برگشتی چه کار کنیم؟

با اعلام شرایط جدید با ممنوع شدن ارائه دسته چک به مشتری دارای سابقه و اعلام شرایط جدید یکی ار روشهای گرفتن دوباره دسته چک رفع سو اثر چک است که این روزها رونق گرفته است.

چه معتادانی موادمخدر دولتی دریافت می‌کنند؟

با انتشار خبر توزیع موادمخدر دولتی از سوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، کارشناسان این حوزه از این پیشنهاد استقبال کردند.

تاثیر آموزش و مجازات در کاهش کودک آزاری

وزیر دادگستری معتقد است که آموزش‌های لازم باید برای کودکان صورت بگیرد تا دیگر شاهد چنین اتفاقاتی برای امثال آتنا نباشیم.

از کاهش مرگ و میر معتادان تا احتمال خرید «شیشه» با پول فروش تریاک دولتی

فرصت‌ها و تهدیدهای توزیع موادمخدر دولتی

تازه‌ترین مصوبه جلسه اخیر اعضای کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی مبنی بر توزیع دولتی موادمخدر با هدف انقطاع رابطه معتادان و قاچاقچیان که روز گذشته در رسانه‌های رسمی منتشر شد موجی از واکنش‌ها را در میان متخصصان و مسئولان حوزه اعتیاد به دنبال داشته و به سوژه ای مورد بحث تبدیل شده است.

ضعف قوانین در زمینه پیشگیری از کودک‌ آزاری

لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان هنوز در مجلس تصویب نشده است و بسیاری از فعالان کودک و حقوقدانان امیدوارانه منتظر تصویب این لایحه بعد از حدود هفت‌سال هستند.

راه کاستن از خودکشی

آن کسانی که دغدغه این را دارند که مردم به یأس نرسند، ساده لوحی است اگر گمان کنند با تشکیل کلاسهای ایدئولوژی و جهانبینی میتوانند از رسیدن مردم به یأس جلوگیری میکنند.

قوانین در حوزه کودکان و زنان کافی نیست

قتل دلخراش آتنا اصلاني دختر خردسال پارس‌آبادي و جريحه‌دارشدن احساسات و افكار عمومي بار ديگر لزوم توجه و كاربست اقدامات پيشگيرانه دراين خصوص را هويدا ساخت. آتنا نخستین مورد از خشونت عليه كودكان نبوده و اگر اقداماتي عاجل صورت نپذيرد، متاسفانه بايد گفت، آخرین نيز نخواهد بود

با ۱۵۶ رأی موافق؛

کلیات لایحه «پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی» تصویب شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با کلیات لایحه پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی موافق کردند.

جنايت از زوايه بحران اجتماعى

اخیرا خبرى در رسانه ها دست به بدست شد كه با توجه به ميزان اشتراك گذارى و انتشار خبر در رسانه هاى صوتى ، تصويرى و فضاى مجازى بعيد ميدانم مخاطبين محترم بى اطلاع از آن باشند اما بنا بر احتياط و اينكه اصل خبر بناى تحليل را مي سازد خلاصه خبر را به اطلاع ميرسانم و آن اينكه : "پسرى ١٧يا ١٨ساله دختر بچه اى ٥ يا ٦ ساله را پس از رفتارهاى غير انسانى (بخوانيد تجاوز) به قتل مي رساند و براى از بين بردن جسدش به استفاده از اسيد متوسل ميشود"

برای «توهین و فحاشی» چه مجازات هایی درنظر گرفته شده است؟

در جامعه کنونی که آستانه تحمل مردم پایین آمده و به‌سرعت عصبانی می شوند، کوچک‌ترین کلمه‌ای ممکن است مصداق توهین قلمداد شود و فرد با استناد به چنین ادعایی بخواهد اعاده حیثیت کند و فرد توهین‌کننده را مورد پیگرد قانونی و حقوقی قرار دهد.

پیشگیری از کودک آزاری با آموزش و آگاهی بخشی

یک هفته از انتشار خبر پیدا شدن جسد آتنا اصلانی دختر 7 ساله اهل مغان پارس آباد می‌گذرد و همچنان موجی از واکنش‌ها درباره علت قتل آتنا در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی و در میان افکار عمومی جریان دارد.

Top