عناوین خبرهای پیشگیری از جرم

جنون اکتسابی و قتل کودکان درایران

"اکنون که مینویسم لرزش قلمم را کاملاً حس میکنم.زیرا مطمئن نیستم همه ی افراد، کنه دغدغه ام را نسبت به حل این معضل دریابند وخیراندیشانه درپی چاره جویی برآیند.این لرزش از زمان کشف رادیو اکتیو و انرژی اتمی تاکنون درقلم ها محسوس است!"

جایگاه جرم شناسی در تقسیمات علوم جنایی

اخیرا به همت بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی"سه یک" سلسله کلاس های آموزشی پیشگیری از جرم با تدریس عباس عنصری فرد جرم شناس و استاد دانشگاه در محل این بنیاد در مجتمع بالادیوم آغاز شده که این نوشتار حاصل جلسه نخست این نشست است. ضمنا شرکت در این کلاس ها برای عموم ازاد است.

چگونگی تفکیک زباله

برنامه جداسازی زباله های آبی/سبز راهی ساده برای ساکنین است که زباله ای که راهی اماکن دفن می کنند کم نمایند.

تجاوز آگاهانه با تجاوز نا آگاهانه درمان نمی شود!

اخیرا ویدویی کوتاه دیدم با حضور یکی از مجریان جنجالی تلویزیون که سعی داشت به جراحت اجتماعی پیش آمده از فاجعه آتنا التیامی باشد!.

عوامل پیشگیری از وقوع جرم زمین خواری و کوه خواری

سمینار پیشگیری از تصرف غیرقانونی اراضی ملی و عمومی در تاریخ 27 و 28 تیر ماه در استان گلستان برگزار خواهد شد. عباسی سردبیر این سمینار گفت و گوی کوتاهی با پایگاه حقوقی وکیل ملت داشت که از نظرتان می گذرد:

جرائم ناشی از تخلفات رانندگی و پیشگیری از آن

یکی از مهمترین مسائلی که در زمینه کاهش جرایم و تخلفات رانندگی مطرح می‌شود، پیشگیری از بروز این‌گونه جرایم است.

سرقت و زورگیری در کشور/ روزانه 20 زورگیری در پایتخت

اعتیاد و بیکاری؛ 2 عاملی که آمار سرقت و زورگیری را افزایش می‌دهد.

نقش دوگانه رسانه در پيشگيري و وقوع جرايم

بررسي نقش دوگانه رسانه هاي جمعي در پيشگيري و وقوع جرايم.

آغاز ثبت نام طرح آموزشی تربیت وکیل رسمی (اداری و مدنی)

ثبت نام طرح آموزشی تربیت وکیل رسمی (اداری و مدنی) برای اولین بار به صورت منسجم و هدفمند در به همت موسسه آموزشی طرح نوین ، موسسه آموزش عالی آزاد عدل و بنیاد "سه یک" برای اولین بار در ایران آغاز شد.

درباره برگزاری دوره ی آموزشی تربیت وکیل رسمی

امروزه بزرگترین نگرانی و دغدغه ی دانشجویان و فارغ التحصیلان حقوقی، اشتغال و ورود به بازار کسب و کار است. بدیهی است ورود به مناصب حقوقی از جمله وکالت ، قضاوت و سردفتری یکی از اهداف اصلی حقوقی هاست لیکن ظرفیت کم پذیرش و حجم بسیار بالای فارغ التحصیلان دانشگاهی حداکثر جذب سه درصد متقاضیان ورود به عرصه های فوق الذکر را امکانپذیر می نماید.

قتل آتنا یا قتل آتناها؟/پیشگیری را جدی بگیریم

سال گذشته بود که خبر کشتن دخترکی به نام ستایش درست همانند امروز فضای اجتماعی ایران را به شدت تحت تاثیر قرار داد. در چند روز گذشته هم فراوان در این زمینه سخن گفته اند. دختران خودم از جمله نخستین کسانی بودند که در پست های اینستاگرامی واکنش نشان دادند. فکر می کنم سخنی نمانده که دیگران نگفته باشند اما پرسش گذشته من درباره این مسئله هنوز پابرجاست.

روایت جدید قتل آتنا از زبان مادرش/می خواهم قاتل مثل آتنا جان بدهد

پریناز بدخشان، مادر آتنا اصلانی که در پارس‌آباد اردبیل به قتل رسیده است، عنوان کرد: از قاتل آتنا نخواهم گذشت و می‌خواهم قاتل همان‌گونه که آتنا جان داده و از دنیا رفته، جان بدهد.

سازوکارهای پیشگیری از جرم زورگیری

جرم یک عمل عمدى و ارادى عليه قانون است بنابراین قابل حمايت نیست و مجرم بايد دستگير و مجازات شود. مجرمان در زمان‌های مختلف و با توجه به شرایط و اوضاع و احوال ممکن است به ارتکاب جرایمی خاص استقبال بیشتری نشان دهند.

توجه به پیشگیری مهمترین عامل در کاهش مبتلایان به ایدز

ایدز یک بیماری پیشرونده و قابل پیشگیری است؛ این بیماری حاصل تکثیر ویروسی به نام اچ آی وی در بدن میزبان بوده که باعث تخریب جدی دستگاه ایمنی بدن انسان می‌شود که خود زمینه‌ساز بروز عفونت‌های موسوم به فرصت طلب است که یک بدن سالم عموما قادر به مبارزه با آنهاست و در نهایت پیشرفت همین عفونت‌ها منجر به مرگ بیمار می شود.

کودکان کار و خیابان؛ ‌چالش‌ها و پیشگیری

پدیده کودکان خیابانی به عنوان یکی از مشکلات آسیب‌زای اجتماعی از دیرباز در سراسر جهان وجود داشته و در سال‌های اخیر به دلایلی از جمله رشد اقتصادی، جنگ، فقدان ارزش‌های سنتی، خشونت خانوادگی و آزار جسمی ‌و روانی افزایش یافته است.

طلاق و راه پیشگیری از آن

۳۹ هزار و ۹۸۱ واقعه طلاق طی سه ماه امسال به ثبت رسيده است كه نسبت به سال قبل ۱۷.۵ درصد افزایش داشته است.

نگاهی به تکدی‌گری در ایران و پیشگیری از آن

مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی مقوله تکدی‌گری در کشورمان را مورد بررسی قرار داد.

علل گرایش به مواد مخدر در بین نوجوانان وجوانان وراههای پیشگیری

نتایج اغلب پژوهش‌ها در سطح کشورهای مختلف حاکی از آن است که میزان مصرف مواد در جوامع مختلف به ویژه در میان نوجوانان و جوانان در حال افزایش است. سوءمصرف مواد در میان جوانان مشکلاتی نظیر خطر آسیب و مرگ از طریق خشونت بین فردی، تصادفات جاده‌ای، رفتارهای پرخطر جنسی، ابتلا به بیماری‌هایی چون ایدز و مشکلات تحصیلی را افزایش می‌دهد.

جایگاه تدابیر پیشگیرانه اجتماعی در راستای مقابله با بزهکاری کودکان و نوجوانان

کودکان و نوجوانان به دلایلی گوناگون همچون کمی سن و سال و تجربه در مقابل جرایم نسبت به بزرگسالان آسیب پذیرتر بوده، لذا تمرکز بر آن ها در این مقاطع سنی بسیار حائز اهمیت می باشد. به دلیل حساسیت این دوران، چنانچه توجه لازم از جانب والدین و نهادهای مرتبط به این امر معطوف نگردد، در آینده تبعات ناگواری را به بار خواهد آورد.

اصرار به زندان رفتن افراد، آسیب‌زاست/ قبح زندان را نشکنید

مدیرکل زندان‌های استان اصفهان گفت: تعداد زندانیان 3 برابر ظرفیت زندان هاست و این مسئله کار اصلاح و تربیت را با مشکل جدی مواجه کرده است؛ باید توجه داشت که اصرار به زندان رفتن افراد خود باعث ایجاد آسیب می‌شود و قبح زندان به‌عنوان مجازاتی برای جرائم خاص و خطرناک نباید شکسته شود.

طرح پیشگیری از تصرفات غیرقانونی و تغییر کاربری غیر مجاز اراضی ملی تصویب شد/تکلیف دستگاه ها به گزارش ماهانه

علیمحمدی گفت: طرح پیشنهادی پیشگیری از تصرفات غیرقانونی و تغییر کاربری غیرمجاز اراضی ملی و جرایم زیست محیطی استان چهارمحال و بختیاری با بهره گیری از تجارب استان فارس تدوین و پس از تصویب در پنجمین جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان، به دستگاه‌های ذیربط و همچنین شهرستان‌های استان ارسال شد.

توزیع نمادین کیسه های پارچه ای در پالادیوم

بنیاد سه یک به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی بدون پلاستیک، اقدام به توزیع رایگان 100 عدد کیسه پارچه ای نموده است.

حرکتی شایسته از تشکل مردم نهاد "سه یک"

بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی "سه یک" به عنوان یک سازمان مردم نهاد مستقل غیر دولتی و غير انتفاعی به منظور توان افزایی کودکان و زنان بی سرپرست و بدپرست و نیز دغدغه های زیست محیطی از سال 1395 با مجوز رسمی شروع به فعالیت کرد.

دلنوشته یک "سه یکی"درباره کیسه های پارچه ای

من سه یک هستم. من یک بنیاد پیشگیری از ناهنجاری ها و آسیب های اجتماعی هستم. من برای بهبود جامعه ام هرچه در توان خودم باشد انجام می دهم. برای همین کار من توی اولین قدم میخوام که به جای کیسه های پلاستیکی که مثه نقل و نبات توی همه مغازه ها دست به دست میشند از کیسه های پارچه ای استفاده کنم چون هم عمر بیشتری دارن و هم یک بار مصرف نیستند!

درباره مزایای استفاده از کیسه های پارچه ای به جای کیسه های پلاستیکی

اخیرا ایده جایگزینی کیسه های پارچه ای به جای کیسه های پلاستیکی به همت بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی "سه یک" در مجتمع پالادیوم اجرایی شده است.به همین سبب نگاهی به برخی مزایای استفاده از این پارچه ها انداخته شده است

Top