عناوین خبرهای پیشگیری از جرم

21 تیر روز جهانی بدون نایلکس

تشریح اهداف توزیع کیسه های پارچه ای بجای کیسه های پلاستیکی توسط بنیاد "سه یک"

استفاده و توزیع مواد مصرفی غیرقابل بازیافت در دهه های اخیر به یکی از دغدغه های اصلی دوستداران محیط زیست تبدیل شده است.یکی از بدترین مواد آسیب پذیر به طبیعت،استفاده و رها کردن بی رویه کیسه های پلاستیکی در طبیعت است.

اقدامات ضروری پس از دزدیده شدن یا گم شدن گوشی‌های هوشمند!

اگر قصد مطالعه این مطلب را دارید احتمالا گوشی شما دزدیده یا گم شده و یا قصد راهنمایی دوستی را دارید که گوشی موبایلش را به سرقت برده اند یا آن را نمی یابد! فرای بحث مبلغی در تلفن های همراه که هزینه کمی هم نیست، ارزش معنوی و اطلاعات شخصی موجود در دستگاه های هوشمند اینچنینی ارزشی بسیار قابل توجه تر نزد کاربران دارند.

محیط کار باید امن باشد

پیشگیری از آزار جنسی در محیط کار نیازمند برنامه‌های آموزشی هم برای کارفرمایان و هم کارمندان است

حیوانات را دوست بداریم!!

هر روز در سطح شهر و شبکه های مجازی شاهد تصاویر دلخراش و شکنجه حیوانات هستیم و اینکه چرا هیچ برخوردی با این افراد نمی شود، خود جای سوال دارد. این امر از دور دست‌ها به ما سفارش شده تا با حیوانات نیز به خوبی رفتار کنیم و تنها عامل پیشگیری از این معضل اجتماعی ( حیوان آزاری ) می‌تواند تعیین مجازات برای افراد باشد.

پيشگيري از خشونت خانگي عليه زنان

عوامل زمينه ساز و راهکارهاي پيشگيري از خشونت خانگي عليه زنان

نه به آزار جنسی کودکان

کودکان ما در خطر تهاجم بیماران جنسی هستند!!

مجازات بدنی و جامعه شناسی حقوق کیفری

بی تردید سزادادن یک فرد مجرم همیشه امری طبیعی بوده است. مجرم کسی است که نظم اجتماعی را به هم زده است. برای توجیه و چگونگی کیفر، علم «کیفرشناسی» بوجود آمده است. علم کیفرشناسی متفاوت با علم جرم شناسی است، در این علم دو دسته گرایش عمده برای توجیه کیفر مجرمین و نظام کیفری وجود دارد.

همه چیز درباره کیسه های پارچه ای سه یک

من سه یک هستم. من یک بنیاد پیشگیری از ناهنجاری ها و آسیب های اجتماعی هستم. من برای بهبود جامعه ام هرچه در توان خودم باشد انجام می دهم. برای همین کار من توی اولین قدم میخوام که به جای کیسه های پلاستیکی که مثه نقل و نبات توی همه مغازه ها دست به دست میشند از کیسه های پارچه ای استفاده کنم چون هم عمر بیشتری دارن و هم یک بار مصرف نیستند!

توسعه بهداشت قضایی مقدمه پیشگیری از وقوع جرم/حجم پرونده ها اطاله دادرسی را طولانی می کند

ابوالفضل ابوترابی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه در حال حاضر مهم ترین مشکل در حوزه قضایی ایجاد پرونده با توجه به سیستم قانونگذاری در کشور است، گفت: مجلس شورای اسلامی باید قانونگذاری را درمسیر بهداشت قضایی انجام دهد، یعنی قانونگذاری به سمتی پیش رود که به هیچ عنوان پرونده ای ایجاد نشود؛ بنابراین می توان با برخی اقدامات قانون گذاری در مجلس میزان پرونده های موجود در دادگستری را به حداقل ممکن رساند .

پابندالکترونیک راه‌کار علمی کنترل زندانیان/ قضات باید به سمت به کارگیری مجازات‌های جایگزین بروند

یحیی کمالی پور در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره راه اندازی پابندهای الکترونیک برای زندانیان، افزود: واقعیت آن است که هدف از مجازات بازگرداندن مجرم به جامعه است اما گاهی با یکسری برخوردها نتیجه عکس می گیریم لذا نمی توانیم به اهداف مورد نظر خود دست پیدا کنیم.

نگاهی به عملکرد بنیاد پیشگیری از ناهنجاری و آسیب های اجتماعی "سه یک" در سال 1395

گزارش عملکرد بنیاد پیشگیری از ناهنجاری و آسیب های اجتماعی سه یک در سال 1395 به تفکیک ارائه می شود. در این گزارش تنها گوشه ای از فعالیت های این بنیاد بیان شده که ریز گزارشات فعالیت ها در وبسایت سه یک قابل دسترسی است

پیشگیری، اولویت‌ وزیر بهداشت دولت دوازدهم

چهار سال قبل وقتی حسن روحانی فهرست اعضای کابینه خود را به مجلس ارائه کرد میان اسامی مطرح شده، نام حسن قاضی‌زاده هاشمی به چشم می‌خورد. این فرد سابقه اجرایی زیادی نداشت؛ اما اگر اکنون به موتورهای جست‌وجوگر اینترنتی مراجعه کنید صدها صفحه به اسم او می‌بینید که از اقدامات موثر و تاثیرگذار او در آنها ذکر شده است.

تدوین طرح پیشگیری از آزار جنسی کودکان در تهران

سرپرست دفتر اجتماعی استانداری تهران گفت: در راستای تحقق حقوق شهروندان، برای نخستین بار هیچ کنسرت، همایش و میتینگی در تهران لغو نشده است.

«زباله سوزی»؛ چند میلیون ایرانی در کام مرگ

در شهر تهران با چندین میلیون سکته، بیش از بمب اتمی، در خطر انهدام دیوکسین ها هستیم. هیچ فیلتر و صافی نمی تواند از انتشار ریزگردهای کشنده در هوا جلوگیری کند؛ بلکه باید هم چنان دست به دامان مسیر باد بود!

كيسه هاي پارچه اي به عنوان اولين محصول پيشگيري

همانطور كه مي دانيد پيشگيري يكي از شاخه هاي كاربردي جرم شناسي است و منظور از كار بردي به كار بردن نظريات جرمشناسي در عمل مي باشد.

چند نکته امنیتی درباره خریدهای آنلاین

چند نکته امنیتی درباره خریدهای آنلاین بدین شرح است:

چک کردن گوشی همسر، جرم نیست

برخی زنان و مردان عادت به کنترل و بازرسی تلفن همراه همسران خود دارند. این کار از نظر حقوقی چه وضعیتی دارد و آیا می‌توان بابت آن شکایت کرد؟

افزایش ۱۷‌درصدی میزان وصول چک‌

اگرچه میزان چک‌های برگشتی در اسفند سال گذشته افزایش 12‌درصدی داشته است، اما افزایش 17‌درصدی میزان وصول چک‌ها نشان می‌دهد بر خلاف آنچه برخی رسانه‌ها در صدد القای آن هستند، وضعیت برگشت خوردن چک‌ها که گاهی نشانه‌ای از رکود قلمداد می‌شود، بدتر از سابق نشده است.

فروش سوالات امتحانات خرداد در کانال‌های تلگرامی!

صفحات فضای مجازی در عرصه فروش سوالات امتحانات نهایی خرداد ۹۶ فعال شده‌‌اند و هر سوال امتحانی را با قیمت ۱۰۰‌هزار تومان به فروش می‌رسانند.

تصویب ۲ ماده از لایحه حمایت از حقوق کودکان

سخنگوی کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس از بررسی کلیات لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان خبر داد و گفت: ماده یک و دو این لایحه در این کمیسیون به تصویب رسید.

نقش شوراهای شهر در پیشگیری از جرایم زیست محیطی

فرهنگ نویسان برای واژه "پیش گیری" معانی مختلفی از جمله « جلوگیری » « نگهداری و « دفع » را ذکر نموده، و پژوهشگران حقوقی پیشگیری را در راستای تعریف لغوی آن مجموعه تدابیری می دانند، که به موجب آن بتوان از وقوع جرم جلوگیری نمود . و در علم جرم شناسی پیشگیری از جرم در سه سطح دسته بندی شده و به شرح ذیل مورد بررسی قرار داده می شود :

در گفتگو با وکیل ملت:

داریوش قنبری: گزینه ای بهتر از هاشمی برای مدیریت شهرداری وجود ندارد/محسن هاشمی به عنوان سرلیست اصلاح طلبان انتخاب می شود

داریوش قنبری نماینده مردم ایلام در مجلس هشتم در گفتگو با وکیل ملت با بیان این مطلب افزود: «او یک اندیشمند و یک دایره المعارف صاحب نظر در ارتباط با مسایل فنی، فرهنگی و اجتماعی شهر تهران است. به جد گزینه ای بهتر از آقای هاشمی برای مدیریت شهرداری وجود ندارد. او به تمام مسایل شهری واقف و مشرف است

در سوگ تهیدستی از قعر جامعه

تولد این کانال تلگرامی همزمان شد با یک مرگ، با مرگ یک زندانی ستمدیده. مرگی که سامانه روانی ام را درهم ریخت. درست در لحظاتی که بخاطر درخواست های دوستان متعددی مشغول درست کردن کانال شدم ،زنگ تلفن به صدا در اومدوخبر از حادثه اي داد. حادثه ای که حتی دلم نمی خواست حدس بزنم. «حاتمی اعدام شد».

پیشگیری جنسی را جدی بگیریم

20 نکته درباره «بحران جنسی»

1- اگر «بحران جنسی» را به داده‌های سیاسی/اقتصادی و فرهنگی جامعه ایران اضافه نکنیم، «تحلیل وضع موجود» ناممکن ا‌ست. به این معنا، ما در کنار «مارکس»، به «فروید» نیز به شدت نیاز داریم.

مراجعه بیش از 100 هزار تن دراستان تهران به پزشکی قانونی بخاطر نزاع در سال گذشته

اداره کل پزشکی قانونی از مراجعه یکصد هزار و 246 تن به دلیل آسیب های ناشی از نزاع در سال گذشته (1395) به مراکز پزشکی قانونی استان تهران خبرداد.

Top