عناوین خبرهای پیشگیری از جرم

پیشگیری از جرائم دندان پزشکی

از آنجائی که فلسفه وضع قوانین جزائی حمایت جامعه در مقابل جرم است و نه حمایت فرد، در عمل می توان انتظار داشت که قانون‌گذار، به نحوی قوانین را تنظیم نماید که در مرتبه اول از حقوق بیماران حمایت شود. مقامات قضائی نیز در عمل در وهله اول سعی در احقاق حق بیمار برای حمایت از جامعه را دارند، تا حقوق پزشک. لیکن با توجه به اهمیت شغل و شان اجتماعی پزشکان و نیر عدم مسئولیت آنها در هنگام بروز قصور، تقصیر و یا بی مبالاتی پزشکان رد انجام درمان، مجازات های خفیف تری را منظر نمود. ولی در صورت بروز جرم از جانب آنها -مانند سقط جنین غیر مجاز- مجازات آنها را تشدید نموده است.

معرفی کتاب

پیشگیری از جرایم جنسی

کتاب حاضر با عنوان «پیشگیری از جرایم جنسی» به رشته تحریر درآمده است. در این اثر نگارنده با رویکردی غیرقهرآمیز، به ارائه تدابیر و اقدامات پیشگیرانه از جرایم جنسی پرداخته است.

جایگاه پیشگیری از جرم در قوانین و مقررات

بند 5 اصل 156 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران «اقدام مناسب برای پیشگیری از جرم و اصلاح مجرمان» را یکی از وظایف قوه‌قضاییه دانسته است. این عبارت دو وظیفه را بر عهده قوه‌قضاییه ...

جامعه سازی یا جامعه شناسی؟ امعه سازی مقدم بر جامعه شناسی است

تأملی بر قانون پیشگیری از وقوع جرم

مقدمه و بیان مسئله تصویب لایحه پیشگیری از وقوع جرم که در مراجع مختلف قانونگذاری (مجلس شورای اسلامی، شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام) از نهم مرداد ماه سال ١٣٨٤ تا کنون ، راهی طولانی به اندازه یک دهه را طی نموده است. علیرغم طی این فرایند طولانی متأسفانه پس از تصویب ، از منظر اجتماعی و حقوقی با چالش های جدی در تقنین و اجرا روبروست که انتظار می رود با مداخله به­هنگام و با تدوین متمم های لازم، در حداقل زمان ممکن بتوان نواقص مورد نظر را حل نمود.

قانون پیشگیری از وقوع جرم

متن این قانون به شرح زیر است:

راهکارهای پیشگیری از وقوع جرم

آن گونه که واضح است امنیت اقتصادی و اجتماعی از مباحث عمده در زندگی امروزین می‌باشد. البته امروزه دیگر امنیتِ اجتماعی شده صرفاً یک بحث روشنفکری و منحصر به مراکز آکادمیک نیست. بلکه یک ضرورت اجتناب ناپذیر است که بایستی امنیت از درون جامعه بجوشد.

راه‌های پیشگیری از افسردگی دختران

آرایش غلیظ، سرگردانی میان صفحات دنیای مجازی، آپلود عکس‌های آنچنانی، ولع مصرف کالاهای لوکس و در نهایت درگیر شدن در روزمرگی و رسیدن به بن‌بست. این خوشبینانه‌ترین سرنوشتی است که می‌توان برای طیفی از جوانان و نوجوانانی که در دهکده جهانی گیر افتاده‌اند و معنای واقعی شاد بودن را نمی‌دانند، متصور شد. دنیایی که پر می‌شود از چیزهای مجازی و کاذب که این روزها با نگاهی به چهره شهرهایمان به‌وفور آنها را می‌بینیم.

مجازات تبلیغ نامزدهای انتخاباتی علیه رقبا چیست؟

به گزارش خبرنگار رنسانس و به نقل از میزان، همزمان با آغاز فصل انتخابات بر آن شدیم تا با بیان هشدارهای انتخاباتی به نامزد‌ها و نیز طرفداران آنان زمینه اجرا و برگزاری انتخابات سالم و قانون‌مند را در کشور فراهم کنیم.

حکم شرور معروف به «شاه مازندران» صادر شد

شرور معروف به «شاه مازندران» به 16 سال حبس محکوم شد.

تشدید مجازات‌ها تاثیری در جلوگیری از افزایش جرایم ندارد

اقدامات مناسب برای پیشگیری از وقوع جرم جزو وظایف قوه قضاییه است . این در حالی است که باید پذیرفت قوه قضاییه به تنهایی نمی‌تواند این وظیفه را انجام دهد.

نحوه شکایت از پزشک

آیا پزشکان در اجرای حرفه خود دارای مسئولیت می باشند؟ پزشکان از چهار نوع مسئولیت برخوردارند که ابتدا مسئولیت اخلاقی است که گستره وسیع تری دارد. دوم مسئولیت مدنی است که شامل مسئولیت قراردادی و مسئولیت قهری می شود.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا مطرح کرد

هنگام وقوع سرقت چه باید کرد؟

رئیس پلیس پیشگیری ناجا درباره اقدامات شهروندان پس از وقوع سرقت، وظیفه پلیس درباره کشف جرم و دستگیری مجرم سخن گفت.

تشکیل کمیته پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی در فضای مجازی

سید علی اصغر رفاهی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان یزد در گفت‌وگو با میزان گفت: شناسایی سایت‌ها، کانال‌ها و شبکه‌های مجازی متخلف که خطر وقوع جرم را ایجاد می‌کنند و اتخاذ تدابیر و اقدامات لازم برای از میان بردن یا کاهش دادن شکل گیری جرائم احتمالی انتخاباتی از وظایف این کمیته است.

معرفی کتاب های پیشگیری

کتاب پیشگیری از جرم در مدل مردم سالار سیاست جنایی

پایگاه خبری تحلیلی وکیل ملت با همکاری بنیاد حقوقی سه یک قصد دارد از این پس کلیه کتاب ها و آثار علمی منتشر شده در حوزه پیشگیری را به اطلاع مخاطبان محترم برساند تا انشاالله بتوانیم به یک مرجعی برای این حوزه مهم اجتماعی تبدیل شویم.

برگزاری دومین همایش عدالت ترمیمی : از نظریه تا عمل در دانشگاه تربیت مدرس

دومین همایش عدالت ترمیمی در نهم اردیبهشت جاری در سالن شهید چمران دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد .

تصویر/ حضور باران کوثرى و سحر دولتشاهی درجشن آزادی زنان زندانی

عکسی از حضور باران کوثرى و سحر دولتشاهی در گلریزان پویش ارمغان برای آزادی زنان زندانی را می بینید.

روسپیگری وسکوت قانون و تاریخچه روسپیگری در ایران

امروزه «فحشا» یا «روسپیگری» درجهان به عنوان یکی از سودمندترین تجارت‎ها درآمده است. کشور ایران هم از آفات و آسیب‎های این جرم در امان نیست، لذا اتخاذ سیاست های پیشگیرانه به منظور جلوگیری از اشاعه فساد و فحشا در جامعه و ممانعت از متلاشی شدن خانواده ها ضروری است.

نوزادی که به دنیا نیامده خرج بدهی‌های پدرش می‌شود/ جنسیت: پسر؛ تاریخ تولد: اردیبهشت؛ قیمت: 20میلیون + تصویر

این روزها برخی آگهی‌ها روی دیوارهای شهر نشان از فقر و درد می‌دهند. آنقدر دردناک که عکس‌ شود و به فضای مجازی برود. تصویر واضح است یک خانواده می‌خواهند نوزاد پسرشان را که هنوز به دنیا نیامده بفروشند.

مهناز افشار خطاب به رییس جمهور:اداره پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی» مستقر در تمام نهادهای مسئول به چه کار می‌آید

مهناز افشار سخنگوی پویش «بدسرپرست تنهاتر است» در نامه‌ای خطاب به رییس جمهور از او خواست تا کارگروه ویژه‌ای متشکل از افراد متخصص را مامور رسیدگی به وضعیت کودکان «بدسرپرست» کند.

مجازات دستگیری در پارتی شبانه

"در صورتی که فرد در یک پارتی شبانه دستگیر شود،مجازات وی چیست؟!"

نقش فرهنگ پوزش طلبی در حل اختلافات قضایی و حقوقی/ دادسراها با «عذرخواهی» خلوت می‌شوند

واژه عذرخواهی در فرهنگ لغات به معنای پوزش طلبی و طلب عفو کردن و در معنای شرعی و دینی نیز همان توبه به درگاه خداوند و طلب بخشش و عفو نسبت به اقدامات و رفتار ناپسند آدمیان است.

تٱثیر گذشت در قصاص بر فرد و جامعه

قصاص در ماده 16 قانون مجازات اسلامی به این صورت تعریف گردیده است:قصاص مجازات اصلی جنایات عمدی بر نفس، اعضاء و منافع است..

تبهکاران نو ، مجرمان یقه سفید

جرایم سازمان یافته به فعالیت های سودا گرانه ای گفته می شود که غیر قانونی اند.گارگران ومدیران این سازمانهای تبهکاری بسیاری در طبقات متوسط اجتماعی هستند که با توجه به اشنایی با تشکیلات سازمانی ونبود شرافت های شغلی وارد شبکه های سازمان یافته ی تبهکاری ویا خود سازمان دهنده این شبکه های تبهکاری می گردند

پایین ترین ارتکاب جرم در ژاپن ثبت شد

بر اساس گزارش نهادهای رسمی ژاپن، شمار جرائم به وقوع پیوسته در این کشور در سال 2016 میلادی برای اولین بار از زمان ثبت آن به کمترین میزان خود رسید.

مفهوم واژه پيشگيري

واڑه پيشگيري (prevention) در مفهوم متداول آن در معاني پيش دستي كردن، پيشي گرفتن و به جلوي چيزي شتافتن و همچنين آگاه كردن ،خبر چيزي را دادن است

Top