عناوین خبرهای اخبار اجتماعی

خواننده زن مشهور همسرش را تهدید کرد

خواننده زن مشهور تمایلی به ماندن همسرش در بارسلونا ندارد.

رییس سازمان آموزش و پرورش گفت: پیگیر سنوات ارفاقی پرداخت نشده معلمان هستیم

مجید قدمی رئیس سازمان آموزش و پرورش کودکان استثنایی در گفت‌وگو با فارس در خصوص معلمان استثنایی اظهار داشت: اکنون معلمان آموزش و پرورش استثنایی کشور مطابق قانون سختی کار و سنوات ارفاقی دریافت می‌کنند.

تعیین تعرفه‌های درمان ۹۶ در هاله ای از ابهام/ آیا افزایش تعرفه ها در سال آینده ضروری است؟

نمایندگان مردم در خانه ملت با تاکید بر تعیین تکلیف سریع تر تعرفه های درمانی سال آینده، تاکید کردند که افزایش تعرفه ها نباید روندی غیرمنطقی داشته باشد.

تاکید رئیس مجلس در دیدار با فرهنگیان بازنشسته:ضرورت توجه به همسان‌سازی حقوق بازنشستگان با شاغلان

دکترعلی لاریجانی که به استان قم سفر کرده عصر امروز (دوشنبه 27 دی ماه) با جمعی از فرهنگیان بازنشسته کشور دیدار و گفت وگو کرد.

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس:باید بودجه مناسبی برای طرح رتبه بندی معلمان اختصاص یابد

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت:حتما باید درباره موضوع رتبه بندی معلمان دقت شود و بودجه مناسبی برای آن اختصاص یابد.

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس:

معیشت فرهنگیان زیربار شکاف‌های آموزش و پرورش فراموش می‌شود

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس گفت: شکاف‌های موجود در آموزش و پرورش عامل مهم مشکلات معیشیتی فرهنگیان است.

نگاهی به مولفه های قدرت خرید و معیشت معلمان و بودجه آموزش و پرورش از سال ۹۰ تا ۹۵

بررسی بودجه آموزش‌ و پرورش در سال‌های ۹۰ تا ۹۵ نشان می‌دهد اگرچه بودجه افزایش یافته اما قدرت خرید معلمان و وضعیت معیشت آنها تضعیف شده است.

در بودجه آموزش و پرورش هیچ اعتباری برای پرداخت حقوق معلمان حق التدریسی دیده نشده است

مدیرکل دفتر برنامه و بودجه آموزش و پرورش از واریز 90 میلیارد تومان سرانه به حساب مدارس خبر داد و گفت: 20 میلیارد تومان سرانه دیگر نیز تا پایان این هفته به حساب مدارس واریز می‌شود.

آغاز پرداخت واریز حقوق دی ماه فرهنگیان

پرداخت حقوق دی ماه 95 بصورت نظام هماهنگ (پایا) از لحظاتی پیش در سطح کشور آغاز شده است. ان شاءلله تمامی استان ها امشب به مرور واریز خواهد شد.

3 روشنفکر آموزش و پرورش

آموزش و پرورش می تواند سه جور روشنفکر داشته باشد. یکی روشنفکر گستره همگانی، که چون آموزش،در میانکنش با جامعه و فرهنگ است این روشنفکر می تواند و می باید به آن پا بگذارد.

نگاهی به وضعیت آموزش و پرورش در هلند

بچه ها در هلند از چهار سالگی به مدرسه می‌روند. چهار تا پنج سالگی که سال اول مدرسه است حکم پیش دبستانی را دارد. این سال قوانین سخت‌گیرانه ندارد و تقریبا برای آشنایی بچه‌ها با مدرسه است.

هیجانات منفی دانش‌آموزان و نظام ناکارآمد آموزش و پرورش

رییس انجمن آسیب شناسی اجتماعی از نقش کمرنگ مشاوران مدارس در انتقال مفاهیم عمیق تربیتی و اجتماعی انتقاد کرد و گفت: آموزش و پرورش به حوزه امور تربیتی و مشاوره به عنوان ضعیف‌ترین بخش خود می‌نگرد و مشاوران مدارس کسانی هستند که درگیری‌های شغلی و دغدغه‌های شخصی شان به قدری زیاد است که نمی‌توانند به دانش آموزان رسیدگی کنند.

ماجرای پرداخت وام ۴ میلیون‌تومانی به فرهنگیان/اقساط پرداخت شده اما فرهنگیان همچنان بدهکارند!

۴ سال پیش کارتی تحت عنوان "صدرا" میان هزاران فرهنگی توزیع شد و حالا پس از اتمام بازپرداختِ ۳۶ ماهه از سوی فرهنگیان، بانک سرمایه تعدادی از این فرهنگیان را بدهکار می‌داند و در این بین سه گروه شرکت تعاونی شرکت خصوصی و بانک سرمایه عدم بازپرداخت وام را گردن یکدیگر می‌اندازند!

تحصیلکردگان بیکار رشته حقوق چشم انتظار تدبیر مسئولان هستند

مدتی است که بی کاری حجم وسیع فارغ التحصیلان رشته حقوق در سایتهای مختلف اینترنتی و جراید نقد می شود و دیده ایم که حتی این دوستان بی کار حاضر شده اند که با هزینه شخصی کاراموز وکالت شوند و حق الوکاله بسیار کمتری از وکلای کانون دریافت دارند .

تصویر/آخرین خطبه عقد آیت الله هاشمی در مراسم عقد لیلي، دختر یاسر هاشمی دو روز قبل از وفات

آخرین خطبه عقد آیت الله هاشمی در مراسم عقد لیلي، دختر یاسر هاشمی دو روز قبل از وفات

رئیس اداره بهداشت پرتوهای وزارت بهداشت

دانشگاه‌ها درباره پارازیت‌ها گزارش علمی دهند

پارازیت‌ها را دیگر همه می‌شناسند، امواجی که حالا سال‌هاست با سبک زندگی ایرانیان گره خورده‌اند. یک‌بار می‌گویند مضر است، سرطانزاست، عامل سقط جنین است و سردرد می‌آورد و... یک‌بار می‌گویند مضربودنشان ثابت نشده، «احتمالا سرطانزا» هستند و نه مطمئنا.

معاون سازمان تأمین اجتماعی خبر داد: لایحه تعیین مستمری بازنشستگی با میانگین 30 سال پرداخت بیمه/قابل توجه فرهنگیان بازنشسته

دیروز نمایندگان مجلس شورای اسلامی، در ادامه بررسی مواد اصلاحی لایحه برنامه ششم توسعه کشور «میانگین حقوق دو سال آخر خدمت» را به‌عنوان مبنای مستمری بازنشستگی تعیین کردند.که به نظر می‌رسد در صورتی که این مصوبه در شورای نگهبان هم به تصویب برسد دیگر قانون محاسبه مستمری بازنشستگی بر مبنای 5 سال آخر اشتغال برای حقوق‌های غیر متعارف منتفی شود و فقط دو سال آخر ملاک محاسبه خواهد بود.

در ستایش امید

پیرزنی بود در ده آبا و اجدادی ما . همه زندگی اش رنج بود و درد. در هفتاد سالگی دردهای کودکی و رنج های جوانی و زجرهای میان سالی، همه با هم؛ کلکسیون مرض شده بود در تاقچه ذهن و زمزمه ای هذیان گونه بر لب های داغمه بسته و تیره رنگش.

فکری برای تعطیلی مدارس آموزش و پرورش شود

برنامه جابه جایی تعطیلات مدارس، پاک کردن صورت مساله است. درواقع با این روش ممکن است دانش‌آموز از درسش جا نماند اما در نهایت سرطان که می گیرد.

یک بازیکن کمتر/رقیب اصلاح طلبان به لاک دفاعی می رود

همیشه وقتی فوتبال تماشا می کردیم ، گمانمان این بود که اگر بازیکن یکی از دو تیم در حال مسابقه با کارت قرمز داور اخراج گردد ، حریف برای بردن بازی و مسابقه کار راحت تری خواهد داشت ..... در این باره بازیکن اخراجی اگر شاخص هم می بود، این باور و تلقی تقویت می گردید ...

سونامی بی کاری در جامعه وکالت در راه است؟!

در حالی که ۹۵ درصد مردم ایران بدون وکیل به محاکم مراجعه می کنند و در هزارتوی پیچیده دستگاه قضایی پیچ و تاب می خورند و کلافه از نابلدی و نا آشنایی علی الدوام صدای ناله و نفرین شان بالاست ، مقامات کشور کمافی السابق و به جای معمول داشتن سیاست هایی همچون اجباری کردن وکالت و یا تخصیص بودجه سالانه به افراد فاقد امکان استخدام وکیل ، همیشه ساده ترین راه را برای حل مشکل انتخاب می کنند....

تصویر/کاربرگ سوال مجلس از وزیر/ چه کسی مسئول خیل عظیم بیکاران فارغ التحصیل حقوق است

کاربرگ سوال مجلس از وزیر ..... چه کسی مسئول خیل عظیم بیکاران فارغ التحصیل حقوق است

یک دانشجوی ایلامی دختر برتر استان شد

شیوا کامران، دانشجوی رشته بهداشت عمومی دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ایلام است که عنوان دختر نمونه استان را کسب کرد.

توضیحات مدیرکل دفتر حقوقی وزارت آموزش و پرورش در خصوص واگذاری اردوگاه شهید باهنر

مديركل دفتر حقوقي وزارت آموزش و پرورش گفت: اردوگاه شهيد باهنر تهران فروخته نشده وقابل فروش هم نیست و تنها در چارچوب قانون به وزارت امور اقتصادي و دارايي «معرفي» شده است .

فاتحه بر گور خالی رتبه بندی فرهنگیان؟!

این روزها ، روزهای تصویب و رد مصوبات رنگانگ در مجلس است و این در حالیست که دولت و وزارت آموزش و پرورش هیچ مصوبه ی برای تغییر اوضاع نابه سامان معیشتی و نجات معلمان از زیر خط فقر مطلق به مجلس نبرده اند. (براساس آمار بانک مرکزی، نرخ سبد معیشتی مردم، در سال 1394، دو میلیون و 700 هزار تومان اعلام شد. ) گویا روح مطالبه گری از دولت، حتی در وزارت آموزش و پرورش مرده است؟

پربیننده ترین های اخبار اجتماعی

جدید ترین اخبار

Top