عناوین خبرهای اخبار اجتماعی

اسناد تازه‌ای از تخلف بزرگ در دولت دهم منتشر شد

نقش شهرداری تهران در بدهی 4 میلیارد یورویی بابک زنجانی

بر اساس محاسبات محسن صفایی فراهانی، اقتصاددان، جوانی در قامت بابک زنجانی در صورتی که ماهیانه یک میلیارد تومان از درآمدهای خود را پس‌انداز کند، پس از 800 سال به جایگاه مالی اکنون او می‌رسد. بابک زنجانی، به نمادی برای فساد نفتی ایران تبدیل شده و هنوز مناقشاتی برسر محاکمه او جریان دارد. پای او، به مجادله‌های اقتصادی هم باز شده و بازار تهمت‌ها را، داغ کرده است.

میانگین حقوق فرهنگیان ۲برابر شده است

معاون امور مجلس رئیس‌جمهور توجه به معیشت فرهنگیان و معلمان را از جمله اولویت‌های مهم دولت تدبیر و امید خواند و گفت: «میانگین حقوق فرهنگیان در دوره چهار‌ساله دولت یازدهم دوبرابر شده است.»

تشریح جزئیات پرداخت قسطی جریمه غیبت سربازی

کریمی عنوان کرد: کسانی که تمایل به پرداخت جریمه نقدی به صورت اقساطی دارند می‌توانند پس از ثبت درخواست و مشخص شدن میزان جریمه نقدی خود، 30 درصد از جریمه تعیین شده را به صورت نقدی و مابقی را تا پایان سال 96 به صورت اقساط پرداخت کنند.

تصاویری از ایلام؛ سرزمین سبزه و صخره

شهر ایلام درحصاری از کوه‌ها و ارتفاعات جنگلی واقع شده وآب وهوایی معتدل کوهستانی و بهاری دارد.

در سوگ تهیدستی از قعر جامعه

تولد این کانال تلگرامی همزمان شد با یک مرگ، با مرگ یک زندانی ستمدیده. مرگی که سامانه روانی ام را درهم ریخت. درست در لحظاتی که بخاطر درخواست های دوستان متعددی مشغول درست کردن کانال شدم ،زنگ تلفن به صدا در اومدوخبر از حادثه اي داد. حادثه ای که حتی دلم نمی خواست حدس بزنم. «حاتمی اعدام شد».

پیشگیری از جرائم دندان پزشکی

از آنجائی که فلسفه وضع قوانین جزائی حمایت جامعه در مقابل جرم است و نه حمایت فرد، در عمل می توان انتظار داشت که قانون‌گذار، به نحوی قوانین را تنظیم نماید که در مرتبه اول از حقوق بیماران حمایت شود. مقامات قضائی نیز در عمل در وهله اول سعی در احقاق حق بیمار برای حمایت از جامعه را دارند، تا حقوق پزشک. لیکن با توجه به اهمیت شغل و شان اجتماعی پزشکان و نیر عدم مسئولیت آنها در هنگام بروز قصور، تقصیر و یا بی مبالاتی پزشکان رد انجام درمان، مجازات های خفیف تری را منظر نمود. ولی در صورت بروز جرم از جانب آنها -مانند سقط جنین غیر مجاز- مجازات آنها را تشدید نموده است.

معرفی کتاب

پیشگیری از جرایم جنسی

کتاب حاضر با عنوان «پیشگیری از جرایم جنسی» به رشته تحریر درآمده است. در این اثر نگارنده با رویکردی غیرقهرآمیز، به ارائه تدابیر و اقدامات پیشگیرانه از جرایم جنسی پرداخته است.

جایگاه پیشگیری از جرم در قوانین و مقررات

بند 5 اصل 156 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران «اقدام مناسب برای پیشگیری از جرم و اصلاح مجرمان» را یکی از وظایف قوه‌قضاییه دانسته است. این عبارت دو وظیفه را بر عهده قوه‌قضاییه ...

جامعه سازی یا جامعه شناسی؟ امعه سازی مقدم بر جامعه شناسی است

تأملی بر قانون پیشگیری از وقوع جرم

مقدمه و بیان مسئله تصویب لایحه پیشگیری از وقوع جرم که در مراجع مختلف قانونگذاری (مجلس شورای اسلامی، شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام) از نهم مرداد ماه سال ١٣٨٤ تا کنون ، راهی طولانی به اندازه یک دهه را طی نموده است. علیرغم طی این فرایند طولانی متأسفانه پس از تصویب ، از منظر اجتماعی و حقوقی با چالش های جدی در تقنین و اجرا روبروست که انتظار می رود با مداخله به­هنگام و با تدوین متمم های لازم، در حداقل زمان ممکن بتوان نواقص مورد نظر را حل نمود.

قانون پیشگیری از وقوع جرم

متن این قانون به شرح زیر است:

راهکارهای پیشگیری از وقوع جرم

آن گونه که واضح است امنیت اقتصادی و اجتماعی از مباحث عمده در زندگی امروزین می‌باشد. البته امروزه دیگر امنیتِ اجتماعی شده صرفاً یک بحث روشنفکری و منحصر به مراکز آکادمیک نیست. بلکه یک ضرورت اجتناب ناپذیر است که بایستی امنیت از درون جامعه بجوشد.

محسن هاشمی بیشترین صفات را از آیت‌الله به ارث برده است

مراسم روز معلم و بزرگداشت شهید مطهری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب با حضور محسن هاشمی برگزار شد.

ارتقای معیشت و احترام، مطالبه‌ معلمان

اجاره خانه، هزینه منزل و انواع و اقسام قسط و بدهی خواب آرام شب را از چشمانش ربوده است، چرا که درآمدش کفاف مخارج زندگی روزمره‌اش را نمی‌دهد و هر شب با دغدغه خاطر می‌خوابد، با این همه، انگیزه خود را از دست نداده و با عشق برای دانش‌آموزان وقت می‌گذارد. «آرمان» در این گزارش از طرفی حرف‌های معلمان را بازتاب داده و از طرف دیگر، به تعالی جایگاه آنها نیز پرداخته است.

راه‌های پیشگیری از افسردگی دختران

آرایش غلیظ، سرگردانی میان صفحات دنیای مجازی، آپلود عکس‌های آنچنانی، ولع مصرف کالاهای لوکس و در نهایت درگیر شدن در روزمرگی و رسیدن به بن‌بست. این خوشبینانه‌ترین سرنوشتی است که می‌توان برای طیفی از جوانان و نوجوانانی که در دهکده جهانی گیر افتاده‌اند و معنای واقعی شاد بودن را نمی‌دانند، متصور شد. دنیایی که پر می‌شود از چیزهای مجازی و کاذب که این روزها با نگاهی به چهره شهرهایمان به‌وفور آنها را می‌بینیم.

افزایش ۲۸ درصدی حداقل حقوق‌ بازنشستگان

معاون اداری و مالی صندوق بازنشستگی کشوری گفت: با توجه به تفاهم‌نامه‌های منعقد شده با نهادها طی ۳ سال اخیر،‌ امکانات رفاهی خوبی برای بازنشستگان و خانواده‌هایشان فراهم شده است.

در مذمت غرور انتخاباتی اصلاح طلبان

در دوره دوم ریاست جمهوری سید محمد خاتمی،وقتی صندوق آرا شمارش شد و آن نتیجه خیره کننده رقم خورد، من -و شاید بتوان گفت اکثر کسانی که دل در گرو مهر اصلاحات داشتند-نفسی براحتی کشیده و یقین حاصل کردیم که مردم این مملکت راهشان را پیدا کرده و امورکشور درمسیردرستی افتاده و جریان اصلاحات در این مملکت غمزده! ادامه دار وجاودانه خواهد بود.

روایت مقام خانه کارگر از حاشیه های مراسم روز کارگر

در حالی که مراسم روز جهانی کارگر در مرقد امام(ره) با نظم خوبی در حال برگزاری بود، چند گروه سازمان‌دهی شده 10 تا 15 نفره در حاشیه این مراسم شروع به شعار دادن علیه دولت یازدهم کردند و جالب اینکه سریعاً این شعارها فیلمبرداری شده و در کانال‌های اصولگرا منتشرشد.

اس‌ام‌اس تبریک روز معلم 96

در این بسته مجموعه‌ای از «پیامک تبریک روز معلم» را برای شما کاربران آماده کرده‌ایم.

افزایش بیش از 100 درصدی حقوق معلمان در دولت یازدهم/ معلمان دغدغه منزلتی دارند

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید به فرهنگیان به ویژه معلمان توجه شده است، گفت: خوشبختانه در این دولت حقوق معلمان که به یکی از دغدغه‌های معیشتی آنها تبدیل شده بود، افزایش صددرصدی داشته است.

مجازات تبلیغ نامزدهای انتخاباتی علیه رقبا چیست؟

به گزارش خبرنگار رنسانس و به نقل از میزان، همزمان با آغاز فصل انتخابات بر آن شدیم تا با بیان هشدارهای انتخاباتی به نامزد‌ها و نیز طرفداران آنان زمینه اجرا و برگزاری انتخابات سالم و قانون‌مند را در کشور فراهم کنیم.

دکتر طباطبایی مزدآبادی عنوان کرد

شهرها مصرف کننده سه چهارم منابع جهان! / افزوده شدن سالانه 55 میلیون نفر به جمعیت شهرنشین جهان

دبیر انجمن علمی اقتصاد شهری ایران گفت: با وجود این‎که شهرها تنها 2 درصد از سطح زمین را اشغال کرده‎اند؛ اما مصرف‏کننده سه چهارم منابع جهان و اصلی‏ترین بانی آلودگی هستند؛ از این رو برخی صاحب‎نظران، شهرها را مصرف‎کنندگانی بی‎رحم و آلوده‎کنندگانی سرسخت و بی‎مروت تعبیر کرده‎اند.

مشکل جذب دانشجوی دکتری علوم ارتباطات واحد علوم و تحقیقات حل شد

مدیر گروه علوم ارتباطات دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات گفت: با پیگیری و مکاتبات صورت گرفته با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مشکل جذب دانشجوی دکتری علوم ارتباطات واحد علوم و تحقیقات مرتفع شد.

تصاویر/خودرو امین زندگانی در آتش سوخت

سخنگوی آتش‌نشانی تهران از آتش‌سوزی در خیابان شریعتی بر اثر نشت بنزین خبر داد. در این حادثه اتومبیل امید زندگانی نیز دچار آتش‌سوزی شد.

حکم شرور معروف به «شاه مازندران» صادر شد

شرور معروف به «شاه مازندران» به 16 سال حبس محکوم شد.

تشدید مجازات‌ها تاثیری در جلوگیری از افزایش جرایم ندارد

اقدامات مناسب برای پیشگیری از وقوع جرم جزو وظایف قوه قضاییه است . این در حالی است که باید پذیرفت قوه قضاییه به تنهایی نمی‌تواند این وظیفه را انجام دهد.

Top