کد خبر: 124931
تاریخ: 15فروردين1395
کد خبرنگار: 235

معرفی 4 ایرلاین بدهکار بدحساب به قوه قضایی

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران از معرفی 4 شرکت هواپیمایی به دستگاه‌های قضایی به دلیل بدحسابی در پرداخت بدهی‌های فرودگاهی خبر داد.

به گزارش وکیل ملت ، رحمت الله مه‌آبادی گفت : در سال جاری با جدیت با این موضوع برخورد می‌کنیم و به خطوط هوایی بدحساب خدمات عمومی نخواهیم داد و از مردم نیز خواهیم خواست از این خطوط هوایی استفاده نکنند.

  وی افزود : در یک سال گذشته خویشتن داری کردیم و تلاش شد از روابط و ضوابط حرفه‌ای خود در حوزه خدمات‌رسانی به ایرلاین‌ها و تعامل با آنها عدول نکنیم.   مه ابادی اظهار داشت : با این رویکرد شرایط خطوط هوایی را در نظر گرفتیم و اجازه دادیم فرصتی برای آزادسازی نرخ بلیت ایجاد شود تا شرکت‌های هواپیمایی نیز بتوانند نسبت به تقویت بنیه اقتصادی‌شان اقدام کنند.   مه آبادی افزود: انتظار این بود که شرکت‌های هواپیمایی نیز به این خویشتن‌داری شرکت فرودگاه‌ها پاسخ مثبت دهند و برای پرداخت بدهی‌های خود بابت استفاده از خدمات فرودگاهی اقدام کنند اما متاسفانه برخی ‌ها نه تنها چنین نکردند بلکه رفتارهای آنها به مراتب نامناسب‌تر شد.   * ابلاغیه دستگاه‌های قضایی برای معرفی ایرلاین‌های بدحساب   مدیر عامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران ادامه داد: برغم این رفتار نامناسب برخی خطوط هوایی ، شرکت‌فرودگاه‌ها تلاش کرد با خطوط هوایی تعامل داشته باشد اما مقامات مسئول نظارتی و قضایی طی ابلاغ قضایی به شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران درخواست کردند تا شرکت های هوایی که نسبت به پرداخت بهای خدمات دریافتی خود اقدام نمی‌کنند معرفی شوند که بر همین اساس در اواخر اسفند چهار شرکت هواپیمایی به دستگاه‌های قضایی معرفی شدند که اسامی آنها را اعلام نمی‌کنیم چراکه ممکن است خوش‌حساب شوند.   وی با تاکید بر اینکه امیدواریم جدیت دستگاه‌های قضایی باعث تغییر رفتار خطوط هوایی در پرداخت بدهی‌های خود به شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران شود ، اظهار کرد : مشکل اصلی این است که برخی ‌ها برای مذاکره و پرداخت بدهی خود اصلا حضور پیدا نمی‌کنند و تصور می‌کنند خدماتی که به مردم ارائه می‌دهند هنر خاص و فراتر از وظایف قانونی آنها است ضمن اینکه در برابر پرداخت بدهی‌های خود از عباراتی خاصی استفاده می‌کنند که به هیچ وجه منطقی به نظر نمی‌رسد.   *شرکت های خوش‌حساب به مردم معرفی می‌شوند   مه آبادی ادامه داد: برغم همه این مشکلات اما مجدد از خطوط هوایی درخواست می‌کنیم برای پرداخت بدهی‌های خود اقدام کنند که البته برخی ‌ها حضور پیدا کردند و به زودی اسامی خوش‌حساب ها را به معرفی خواهیم کرد که تفاوتی بین خطوط هوایی بدحساب و خوش‌حساب قائل شویم.   مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران گفت: به دلیل سفرهای نوروزی و دوران پیک مسافری هیچ محدودیتی برای شرکت‌های هواپیمایی بدحساب ایجاد نکردیم اما در سال جاری با جدیت با این موضوع برخورد می‌کنیم و به بدحساب ها خدمات عمومی نخواهیم داد و از مردم نیز خواهیم خواست از این خطوط هوایی استفاده نکنند.   وی افزود: البته بیشتر خطوط هوایی خوش‌حساب نیز که برای پرداخت بدهی‌های خود اقدام کردند چک‌های مدت دار ارائه دادند.