کد خبر: 155464
تاریخ: 1خرداد1395
کد خبرنگار: 235

ارسال پرونده بابک زنجانی به دیوان عالی کشور

وکیل مدافع بابک زنجانی گفت: پرونده بابک زنجانی به دیوان عالی کشور ارسال شد.

به گزارش وکیل ملت رسول کوهپایه‌ زاده وکیل مدافع بابک زنجانی گفت: شعبه 15 دادگاه انقلاب، پرونده بابک زنجانی را به دیوان عالی کشور ارسال کرده است.

او گفت: روز چهارشنبه برای پیگیری پرونده به دیوان عالی کشور مراجعه کردم که عنوان شد پرونده هنوز در سیستم ثبت نشده است و بعد از وصول پرونده در دیوان عالی، برای آن تعیین شعبه می شود.

گفتنی است؛ بابک زنجانی متهم ردیف اول پرونده نفتی از سوی شعبه 15 دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی مفسد فی الارض شناخته و به اعدام، رد مال و جزای نقدی معادل یک چهارم مبلغ رد مال محکوم شد که با ارسال لایحه اعتراضی وکیل مدافع بابک زنجانی به حکم دادگاه ،پرونده برای فرجام خواهی به دیوان عالی کشور ارسال شد.

جزئیات جلسات بابک زنجانی بامقامات قضایی

وکیل مدافع بابک زنجانی از ارسال پرونده موکلش برای فرجام خواهی به دیوان عالی کشور خبر داد و بر ضرورت ارائه تمهیداتی برای حفظ اموال خارجی و مصون بودن از تعرض افراد خاص تاکید کرد.

رسول کوهپایه زاده در گفتگو با مهر، در خصوص آخرین وضعیت پرونده بابک زنجانی گفت: پرونده موکلم به منظور فرجام خواهی به دیوان عالی کشور رفت و پس از این ارسال، ما باید منتظر تعیین شعبه از سوی این مرجع قضایی باشیم.

او با اشاره به دیدار بابک زنجانی با برخی مقامات قضایی، گفت: بابک زنجانی ۲۸ماه است که در انفرادی به سر می برد و ارتباط وی با کلیه شرکا و امانتدارانش قطع شده است و همین امر زمینه را برای سوء استفاده و تعرض به اموال وی فراهم کرده است. با این حال موکلم دیدار و جلساتی را با مقامات قضایی به منظور تسریع در بازپرداخت بدهی ها و استرداد وجوه و اموال داشته است.

وکیل مدافع متهم ردیف اول پرونده فساد نفتی در پاسخ به این سوال که آیا بابک زنجانی با معاون اول قوه قضاییه نیز دیداری داشته است؟ گفت: دیدارهای اخیر با مجموعه دادستانی تهران و برخی مقامات این نهاد قضایی بوده است.

کوهپایه زاده با اشاره به ضرورت ارائه راهکارهایی برای حفظ اموال خارجی زنجانی، تأکید کرد: زنجانی یک ماه گذشته وکالت بلاعزلی را به شرکت نفت برای پیگیری اموالش در ترکیه داد و آنها می توانند در محاکم ترکیه علیه افرادی که اموال را مورد تعرض قرار دادند اقامه دعوا کنند تا این مسئله با سرعت بیشتری پیگیری شود. با این حال ضروری است تمهیدی اندیشیده شود تا اموال خارج از کشور زنجانی از تعرض برخی افراد سوء استفاده گر مصون واقع شود.