کد خبر: 163879
تاریخ: 13خرداد1395
کد خبرنگار: 225

سیدجلال و امیری را سرمربی تایید کرد /طاهری توصیه کرد، برانکو پذیرفت

نقل و انتقالات باشگاه پرسپولیس بعد از یک شروع رویایی با جذب بیرانوند چند روزی است دچار رخوت شده و با اینکه هر روز اخباری مبنی بر جواب مثبت فلان بازیکن مطرح به گوش می‌رسد اما فعلا خبری از توافق نهایی نیست.

جدا از اینکه بحث جذب بازیکن از سوی باشگاه و پررنگ‌تر بودن نقش مدیران باشگاه نسبت به برانکو همچنان داغ است بحث جذب نفرات جدید، مذاکره با بازیکنان فصل گذشته و جزییات این مباحث به شدت مورد توجه رسانه‌هاست و البته چیز خاصی از آن بیرون نمی‌آید.


باشگاه پرسپولیس تمام آن مسائل مربوط به جذب سیدجلال از طریق مدیران باشگاه را تکذیب می‌کند. در حالی که تقریبا تمام رسانه‌ها روی این موضوع تاکید داشتند که نظر برانکو نسبت به سال گذشته تغییری نکرده و جذب سیدجلال از طریق باشگاه رخ داده است یکی از مدیران باشگاه می‌گوید: «نمی‌دانم به استناد چه مساله‌ای این مطالب را می‌نویسید. مشخصا اطلاعات‌تان ناقص است و اگر می‌خواهید تحلیلی درباره این مساله داشته باشید باید به منابع موثق استناد کنید.»


به این مقام مسوول می‌گوییم مطلب مورد اشاره را از خودمان ننوشته‌ایم و با استناد به اخباری که منبع‌مان در اختیارمان گذاشته نوشتیم که برانکو موافق جذب سیدجلال نبوده و باشگاه او را جذب کرده است. این فرد مسوول البته با اشاره به اینکه منبع‌مان مشکل دارد توضیح می‌دهد: «یک درصد شک نکنید که برانکو، سیدجلال را می‌خواسته. حالا ممکن است قبلا دلایلی برای خودش داشته اما باشگاه یعنی آقای طاهری توصیه‌ای به ایشان داشته‌اند و مشکلی وجود نداشته است.»


به این مقام مسوول می‌گوییم وقتی طاهری، سیدجلال را توصیه می‌کند پس آنچه رسانه‌ها می‌نویسند درست بوده است. از طرفی گاهی ممکن است مدیر باشگاه برای جذب گزینه‌ای به سرمربی توصیه کند اما اگر روی گزینه‌ای اصرار داشته باشد آن وقت مساله فرق می‌کند.

وی می‌گوید: «حقیقت ماجرا این است که اصراری وجود نداشته. حتی سال گذشته درباره محسن مسلمان هم اصرار نکردند. آقای برانکو آن زمان بحث پلی میکر را مطرح کرده بود و در مورد مسلمان اینطور تصور می‌کرد که او مشکلات حاشیه‌ای دارد و احتمالا به همین خاطر در هفته‌های ابتدایی فصل گذشته کمتر به او میدان می‌داد.»
مساله دیگری که خیلی‌ها درباره‌اش نوشته‌اند این بوده که نام سیدجلال در لیست سوم برانکو بوده اما این مقام مسوول می‌گوید: «چه کسی چنین حرفی زده؟ مگر کسی لیست اول را دیده که درباره لیست سوم صحبت می‌شود؟»
موضوع دیگری که شبهه‌برانگیز بود و ما هم به آن اشاره کرده بودیم این بود که فردای نهایی شدن توافق با سیدجلال، طاهری با فراخواندن نیک‌سیرت به باشگاه با برانکو در مورد او صحبت کرده بود. همچنین پستی که حسین خبیری مسوول مجموعه ورزشی درفشی فر و عضو کمیته نقل و انتقالات باشگاه در اینستاگرامش منتشر و خبر خوبی را اعلام کرده بود این ذهنیت را قوی‌تر می‌کرد که توافق با سیدجلال نهایی شده و تازه فردای آن شب طاهری قصد داشته از برانکو اوکی نهایی را بگیرد.


این فرد مسوول درباره شبهات مسائل فوق توضیح می‌دهد: «بازیکنی که حسین خبیری مد نظرش بود سیدجلال نبود. البته او اشتباه کرد که آن پست را گذاشت. اما باید بگویم آقای نیک سیرت اصلا برای کار دیگری به باشگاه آمده بودند و خبر تماس آقای طاهری با برانکو از طریق ایشان درست نبود. آقای نیک سیرت برای رفتن شان به دماوند آمده بودند باشگاه. آقای طاهری و برانکو همیشه بدون واسطه با هم صحبت می‌کنند و در این مدت هم که مساله نقل و انتقالات مطرح بوده این مساله وجود داشته است. الان چهار ماه است این اتفاق رخ می‌دهد. آقای خوردبین هم قبلا به این موضوع اشاره کرده بودند که آقایان طاهری و برانکو با هم انگلیسی حرف می‌زنند.»


به هر حال ابهامات انتقال سیدجلال حسینی به پرسپولیس همچنان سر جای خود باقی است و شاید تا زمانی که برانکو به تهران برنگردد و خودش شفاف توضیح ندهد نتوان قضاوت صحیحی در این مورد داشت اما حتما هواداران پرسپولیس با مقایسه مطالب رسانه‌ها و توضیحات این فرد مسوول می‌توانند قضاوت‌هایی هر چند نسبی برای خودشان داشته باشند.

با لیست برانکو بازیکن می‌گیرند
حسین عبدی هم مثل سایر اعضای هیات‌مدیره، جذب خودسرانه بازیکنان از طریق باشگاه را تکذیب کرده و می‌گوید: «اصلا این مساله صحت ندارد. مطمئنا مسوولان اجرایی باشگاه با توجه به لیستی که آقای برانکو در اختیارشان قرار داده در حال جذب بازیکن هستند و باشگاه هم کار خودش را انجام می‌دهد. هفته آینده که برانکو به ایران برگشت درباره این مسائل هم صحبت خواهد شد.»