کد خبر: 170870
تاریخ: 25خرداد1395
کد خبرنگار: 225

برنامه های پروفسور برای آتشین کردن خط حمله/ پرسپولیس دوباره زلزله می شود

حتی اگر مهدی طارمی آنقدر زود غزل خداحافظی‌اش را نمی‌خواند، باز عقل حکم می‌کرد که اولین خرید پرسپولیس یک گلزن باشد. مهاجمی که به قول برانکو در زمین قاتل باشد و به جای حسرت موقعیت‌های از دست رفته، به پرسپولیسی‌ها گل هدیه کند.

پرسپولیس یکی از سهمیه‌های لیگ برتری‌اش را برای همین گلزن گذاشته اما جای آقای گل همچنان خالی است و آقای سرمربی هیچ‌یک از گزینه‌های جانشینی او را نپذیرفته؛ البته به جز کاوه رضایی که او هم مثل طارمی امیدوارانه نشسته به انتظار پیشنهادهای خارجی. حال آن‌که برانکو جز او هیچ‌ مهاجمی را نپسندیده؛ نه آرش افشین، نه مسعود حسن‌زاده، نه فرزاد حاتمی و نه حتی آلوز نانگ که همه را نزدیکان باشگاه معرفی کردند.


پروفسور کروات در لیست اصلی‌اش نام کاوه رضایی را نوشته بود و همچنان چشمش دنبال اوست. البته مهرداد محمدی هم یکی از بازیکنانی بود که برانکو تاییدش کرد و باشگاه به زحمت برای صدور رضایتنامه او موافقت مدیران راه‌آهن را گرفت اما حتی محمدی هم آن مهاجم دلخواه سرمربی نیست. موضوع دیگری که برانکو را نسبت به این بازیکن دچار تردید کرده، توقع مهرداد محمدی برای حضور ثابت در ترکیب پرسپولیس است و به همین دلیل این بازیکن را نگه داشته‌اند تا ابتدا از کاوه رضایی جواب بگیرند.


اگر رضایی به پرسپولیس بله بگوید، آنوقت باشگاه و برانکو هم دست از تلاش برای جذب مهرداد محمدی می‌کشند و درخواست‌شان را از راه‌آهن پس می‌گیرند اما «نه» احتمالی کاوه رضایی همه معادله‌های پرسپولیس را به هم خواهد زد. این بازیکن اگر پیشنهاد بازی در پرسپولیس را نپذیرد، آن وقت پرسپولیسی‌ها چاره‌ای ندارند جز اینکه خط حمله‌شان را بسپارند به زوج سرعتی اما کم‌تجربه علیپور- محمدی و این چیزی نیست که برانکو را راضی کند.


مرد کروات در فصلی که گذشت حتی از عملکرد مهدی طارمی- که با 16 گل آقای گل لیگ شد- رضایت نداشت اما دستش خالی‌تر از آن بود که بتواند این مهاجم بوشهری را روی نیمکت بنشاند. حالا هم اصلا راضی به تکرار آن تجربه تلخ نیست و ترجیح می‌دهد مهاجمی را به خدمت بگیرد که هم از فرصت‌طلبی و چارچوب شناسی‌اش مطمئن باشد و هم از رفتار حرفه‌ای‌اش. کاوه رضایی همان مهاجمی است که برانکو برای تیمش طلب کرده و البته حالا به جذب او امیدوارتر هم شده


همین دو روز پیش بود که آقای سرمربی خبرنگاران را در محل جدید تمرین پرسپولیس دور خودش جمع کرد و در صحبت با آنها گفت که باشگاه با آخرین گزینه‌های لیگ برتری‌اش هم به توافق رسیده. البته همان‌جا تاکید کرد که آن دو گزینه، مهدی ترابی و مهرداد محمدی نیستند اما از توافق با کاوه هم چیزی نگفت. حال آن‌که مذاکرات پرسپولیس با کاوه رضایی از روز یکشنبه وارد فاز جدی‌تری شده و قرار است نشست نهایی برای تعیین وضعیت این بازیکن در 24 ساعت آینده برگزار شود.


رضایی همان بازیکنی است که در روزهای گذشته بحث آبی‌پوش شدنش را هم شنیدیم و حتی گفتند بختیار رحمانی در این راه تلاش‌های بسیاری انجام داده اما واقعیت این است که مهاجم فصل پیش ذوب‌آهن در حال حاضر بیش از همیشه به پرسپولیس نزدیک شده و یک امضا کافی است تا قرمزپوش شود. اتفاقی که اگر رخ بدهد، مهم‌ترین خرید فصل پرسپولیس می‌تواند تلقی شود و حداقل اینکه پازل تاکتیکی مرد کروات را هم تکمیل می‌کند. با از دست رفتن کاوه رضایی- یک احتمال دور از ذهن- اما این پرسپولیس هیچ شباهتی به تیم دلخواه برانکو نخواهد داشت.


تا اینجای کار همه خریدهای پرسپولیس را مدیران باشگاه به میل خودشان انجام داده‌اند و اگر کاوه را نتوانند جذب کنند، آن وقت برانکو مجبور است در خط حمله هم به بازیکنانی دل ببندد که شاید آنقدرها هم به آنها معتقد نباشد. نمونه‌اش آرش افشین که استیلی او را پیشنهاد داده بود اما پورفسور با این توجیه که این بازیکن دارای یک مصدومیت مزمن است و به کار او و تیمش نمی‌آید، اجازه نداد پیراهن پرسپولیس را بر تنش بپوشانند و مسعود حسن‌زاده و نانگ را هم اصلا قبول ندارد.


برانکو البته یک مهاجم خارجی را هم نشان کرده و قرار است او را به جای جری بنگستون به پرسپولیس بیاورد اما این را هم گفته که انتخاب اولش برای جانشینی مهدی طارمی یک مهاجم ایرانی- شما بخوانید کاوه رضایی- است که حتی می‌تواند مهاجم اروپایی و منتخب سرمربی را نیمکت‌نشین کند. پرسپولیسی‌ها البته به برانکو اطمینان داده‌اند که همین یکی دو روزه با کاوه رضایی قرارداد می‌بندند و البته بیراه هم نمی‌گویند.


بعد از مذاکرات روز یکشنبه، مهاجم فصل پیش ذوب‌آهن که در قطر دنبال تیم می‌گشت حالا در یک قدمی پرسپولیس قرار گرفته و اگر اتفاق پیش‌بینی نشده‌ای مقابلش قد علم نکند، او امروز به‌عنوان آخرین خرید لیگ برتری پرسپولیس، سند قرمزپوش شدنش را امضا می‌کند.