کد خبر: 171124
تاریخ: 26خرداد1395
کد خبرنگار: 235

سهمیه فوتبال ایران با مماشات پرید/ 2+2 سهم ایران!

به نظر می‌رسد مماشات فدراسیون فوتبال ایران با کمیته اجرایی لیگ قهرمانان دلیل پیشتازی آنها در تصویب قانون به ضرر فوتبال کشورمان باشد.

به گزارش وکیل ملت ، به نظر می‌رسد با تمام و اگرهای موجود در نهایت سهمیه حضور نمایندگان کشورمان از 3.5 سهم همان 2+2 اعلامی باشد که در چند روز اخیر حسابی خبرساز شده است. بدون شک این یک نکته منفی در عملکرد فدراسیون فوتبال است که در ازای این همه بها دادن به کمیته اجرایی لیگ قهرمانان آسیا نتوانست از حق فوتبال‌ کشورمان در این خصوص دفاع کند.

سهم فوتبال ایران در حالی از 4 تیم مستقیم به 3.5 و حالا شنیده می‌شود قرار است به دو سهم مستقیم و دو سهم پلی آف تبدیل شود که جدا از امتیاز بهترین تیم ملی قاره کهن که مدت‌هاست برفراز آن قرار داریم که در خیلی از امتیازات دیگر آن از جمله تماشاگران، حق پخش تلویزیونی، بلیت‌فروشی و... عملکرد خوبی داشتیم. به همین خاطر چرایی این کم شدن مدام سهمیه ایران به همان مماشات تشکیلات فوتبال ایران با کمیته اجرایی لیگ قهرمانان آسیا بر می گردد که به خودشان اجازه دادند هرطور خواستند با فوتبال ایران برخورد کنند. نمونه بارز آن هم گرفتن میزبانی از تیم ایران در همین مسابقات اخیر از نمایندگان کشورمان بود که حتی جریمه‌های بی‌جهت تراکتورسازی هم به واسطه میزبانی بد دلیل دیگری براین مدعاست.

نکته جالب در جایی است که ما با کمیته اجرایی در حالی مماشات داشتیم که گفته می‌شود 9 نفر از اعضای این کمیته از کشور عربستان بوده و به راحتی توانستند به خواسته‌های سیاسی خود در تصمیم‌گیری‌های اخیر که آخرین آن به نظر می‌رسد قطعی شدن کاهش سهم حضور نمایندگان مستقیم ایران در لیگ قهرمانان آسیا باشد.