کد خبر: 172209
تاریخ: 1تير1395
کد خبرنگار: 239

چرا در آزمون وکالت94قبول نشده ایم؟

در این مطلب من چند تا از مواردی که به نظر خودم می توانست عامل شکست تو آزمون وکالت امسال باشه را برای دوستان ذکر کردم، امیدوارم که مفید باشد. 1- عدم تمرکز و بی دقتی در هنگام مطالعه. شاید این دوستان به دلیل مشکلات خانوادگی، اقتصادی و یا موارد دیگر اون تمرکز کافی را برای درس نداشتند اگر چه در ظاهر در حال مطالعه بودند ولی عقل و هوش آنها در جایی دگر بود. و زمان آزمون وقتی سوالات را دیدند، اکثرا سوالات برای آنها آشنا نبود.

2- عدم اعتماد به نفس کافی. برخی از دوستان که به شخصه با چند نفر از آنها برخورد داشته ام فاقد اعتماد به نفس برای قبولی می باشند، دائم می گویند من خیلی ضعیف هستم و قبول شدن خود را باور ندارند و آن را یک رویا می پندارند، هر روز فکر و ذهنشان این می باشد که کدام کانون رو انتخاب کنند که بتوانند راحت تر قبول شوند این گروه هم مطمئناً راه به جایی نمی برند.

یکی از دوستان در زمان ثبت نام کانون دائم برای من تماس می گرفت و می گفت محمد قبولی تو شهر تهران سخته خیلی از دانشجویان دکترا و دانشجویان ارشد دانشگاههای بزرگ اونجا شرکت می کنند شهری را انتخاب کنیم که راحت تر قبول شویم ولی من به هیچ عنوان اعتنایی به حرفهای این دوستم نداشتم.  از روز اول به خودتان بگویید باید رتبه تک رقمی بیاورم با این هدف به نبرد با آزمون وکالت بروید.

3- عدم برنامه ریزی منسجم. بعضی از این دوستان دارای برنامه ریزی قوی نبودند، دائم با حرف هر کسی برنامه ریزی خود را تغییر می دادنند، که این هم بر می گردد به عدم اعتماد به نفس و عدم اطمینان به کار خود.

4- درک اهمیت قبولی تو آزمون و کالت. شاید خیلی از دوستان هنوز خوب پی به اهمیت قبولی تو آزمون وکالت نبردند، قبولی تو آزمون تضمین کننده شغل آینده ما می باشد، از آن طرف شاید کانون وکلا یکی از چند ارگان تو کشور ما می باشد که قبول شدگان آن از بحث گزینش معاف می باشند و بنابراین سلیقه شخصی در آن دخیل نمی باشد. از یک سوء وکالت جزو چند شغل بالا و حتی پردرآمد در تمام کشور های دنیا می باشد بنابراین رسیدن به این شغل نیازمند تلاش زیادی می باشد.

5- جمع کردن منابع عجیب و غریب. خیلی از دوستان انواع جزوات و کتا بهای عجیب را از موسسات گوناگون دور خودشان جمع کرده اند، خانم میترا ضرابیچند ماه مانده بود به آزمون وکالت 91 در رادیو حقوق هم همین حرف را زد و گفت چرا برخی از دوستان به جای اینکه بروند منابع اصلی را بخوانند می روند جزوه  می خوانند.