کد خبر: 172552
تاریخ: 3تير1395
کد خبرنگار: 225

اعتصاب فصل پیش بازیکنان استقلال دیگر تکرار نمی‌شود

منصور پورحیدری از آن دسته افرادی است که همیشه با کی‌روش در تضاد بود. البته نه اینکه پورحیدری دانش و توانایی فنی مربی پرتغالی را قبول نداشته باشد. او هم مثل خیلی‌های دیگر از نحوه برخوردهای سرمربی تیم ملی به شدت گله دارد و بار دیگر انتقادش را بی‌پروا بیان می‌کند.


ابتدا از خودتان شروع کنیم، حال‌تان نسبت به گذشته بهتر شده؟
 خدا را شکر خیلی بهترم. شرایط خوب است و مشکل گذشته را کمتر حس می‌کنم.
استقلال چطور؟ همه چیز خوب پیش می‌رود.
 بله، حال استقلال هم خوب است. بازیکنانی گرفتیم که همگی مورد نظر آقای منصوریان بودند. فکر می‌کنم یکی از بهترین تیم‌ها در نقل و انتقالات بودیم و بیشتر خواسته‌های کادر فنی برآورده شده است.
در خط حمله بازیکنان زیادی جذب شده‌اند. این وضعیت کار را برای انتخاب نفرات اصلی در لیگ شانزدهم دشوار نمی‌کند؟
 بازی کردن در استقلال همیشه سخت و دشوار است. این بازیکنانی که الان با استقلال قرارداد بسته‌اند باید بدانند که کجا آمده‌اند و قطعا هم می‌دانند.
مطمئنا سرمربی هم براساس خواسته‌هایش بازیکن جذب کرده است. استقلال قرار است این فصل هجومی بازی کند. به همین دلیل ما مهاجمان زیادی به خدمت گرفته‌ایم. فکر می‌کنم تصمیم درستی هم هست چون استقلال باید همیشه هجومی بازی کند.
در خط دفاع به نظر می‌رسد هنوز جا دارد که یک بازیکن به خدمت بگیرید.
 ما از خط دفاع هم غافل نیستیم و در حال رایزنی هستیم. بازیکنان خوبی الان به خدمت گرفته شده و قطعا اگر مورد خوبی پیدا شود به استقلال خواهد آمد. ما دو طرف را داریم. هم دفاع و هم حمله.
فصل پیش ماجراهایی اتفاق افتاد که در قهرمان نشدن استقلال خیلی موثر بود. نمونه‌اش آن اعتصاب بازیکنان که نظم تیمی را تا حدودی به هم زد. البته ریشه اعتصاب مشکلات اقتصادی باشگاه بود. چقدر امیدوارید که همان شرایط در فصل جدید رخ ندهد؟
 آن اعتصاب جزو معدود اتفاقات ناخوشایند استقلال در سال‌های اخیر بود. در تاریخ باشگاه استقلال از این اتفاق‌ها خیلی کم رخ داده است؛ بسیار به ندرت اما ریشه این مسائل مشکلات مالی بود که امیدوارم این فصل دیگر شرایط به گونه‌ای پیش نرود که بازیکنان تمرین را تحریم کنند. باشگاه قول‌هایی داده و امیدواریم که دیگر شرایط حادی به وجود نیاید.
می‌توان این قول را از شما به‌ عنوان سرپرست و بزرگتر استقلال گرفت که دیگر آن اتقاقات رخ ندهد؟
 مطمئن باشید که بازیکنان استقلال این فصل دیگر اعتصاب نمی‌کنند و همه چیز خوب پیش می‌رود.
بازی‌های یورو را دنبال می‌کنید؟
 زمانش با زمان استراحت من تداخل دارد. گاهی وقت‌ها بازی‌هایی که در ساعت 8 شب برگزار شده را دیدم اما حقیقت اینکه بازی‌های آخر شب را نمی‌توانم ببینم. آن زمان من در حال استراحت هستم و به همین دلیل نمی‌توانم ارزیابی از این بازی‌ها داشته باشم.
فضای به وجود آمده میان کی‌روش و مربیانی همچون برانکو و قلعه‌نویی را چطور ارزیابی می‌کنید. این فضا آیا آینده فوتبال ایران در رده ملی را به خطر نمی‌اندازد؟
 شخصا همیشه به رفتارها و برخوردهای کی‌روش ایراد گرفتم و همواره منتقد ایشان بودم. من بحث فنی با کی‌روش ندارم اما از لحاظ اخلاقی ایشان درست عمل نمی‌کند. باشگاه‌ها حق دارند که بازیکنان را در اختیار داشته باشند.
ببینید الان زمان بدنسازی است و بازیکن باید در اختیار باشگاهش باشد. هیچ جای دنیا را نمی‌بینید که در این زمان بازیکن در اختیار تیم ملی باشد. هر چیزی بر اساس قاعده جلو برود بهتر است.
 هر وقت کی‌روش بازیکن خواسته  ما تقدیم تیم ملی کردیم اما مطالبات نباید از دایره منطق خارج شود.
کی‌روش در بیانیه‌های پی در پی خود مطالب متفاوتی را نوشته است. جایی او گفته دیگر نسبت به تیم ملی بی‌تفاوت خواهد بود.
 کی‌روش هرگز نمی‌تواند نسبت به تیم ملی بی‌تفاوت باشد. او به تیم ملی تعهد داده و فکر می‌کنم بر اثر احساس یا ناراحتی بیش از حد چنین حرفی را زده است. مگر می‌شود که یک مربی آن هم در سطح ملی نسبت به محیط کاری‌اش بی‌تفاوت باشد؟ اینقدر ناامیدانه حرف زدن درست نیست و من هم باور نمی‌کنم که این حرف‌ها از ته دل باشد.
با این تفاسیر امیدی به آینده تیم ملی هست؟
 باید باشد. تیم ملی متعلق به یک کشور است و کی‌روش هم باید پای آن بایستد. امیدوارم که همه این اختلاف سلیقه‌ها ختم به خیر شود.