کد خبر: 175233
تاریخ: 9تير1395
کد خبرنگار: 235

کراس اوور2017 تویوتا (+عکس)

خریداران قادر به انتخاب‌های زیاد در فضای درونی هستند که شامل جنس چرم برای روکش‌ها تا شکل و ظاهر دکمه‌ها در کابین خودرو می‌شود.

درنمایشگاه خودروی "ژنو" که در ماه مارس( 11 اسفند تا 10 فرودین) سال جاری برگزار شد، گروه خودروسازی "تویوتا" از جدیدترین مدل کراس‌اوور خود با نام C-HR رونمایی کرد. مدل جدید کراس‌اوور C-HR با ظاهر بحث‌برانگیزش به منظور جلب‌نظر خریداران جوان‌تر طراحی شده است.

به گزارش وکیل ملت مدل C-HR از یک مدل مفهومی کراس اوور 2 در با نام "سایون" اقتباس شد که تویوتا دو سال پیش آن را در نمایشگاه خودرویی پاریس در معرض دید عموم قرار داد. اما اصلاحات زیادی روی آن صورت گرفت تا در تولید انبوه به یک کراس اوور جمع‌و‌جور و 4 در تبدیل شد. با توجه به ادعای شرکت سازنده این مدل کراس اوور تویوتا در سال آینده وارد آمریکا می‌شود.

 تویوتا برای اولین بار فضای درونی C-HR را به رخ رقیبانش می‌کشد،که برای بسیاری از مشتریان مطلوب و جذاب خواهد بود. داشبورد نامتقارن خودرو با طرحی ساده که از مشخصه های طراحی تویوتا محسوب می‌شود، دلنشین و چشم‌نواز است. یک صفحه نمایشگر لمسی 8 اینچی که توسط شرکت "هیومن ماشین اینترفیس" Human Machine Interface بازطراحی و ساخته شده است در مرکز داشبورد قرار گرفته و تمامی دکمه‌های نمایشی و عملیاتی آن در سمت راننده قرار دارد.

خریداران قادر به انتخاب‌های زیاد در فضای درونی هستند که شامل جنس چرم برای روکش‌ها تا شکل و ظاهر دکمه‌ها در کابین خودرو می‌شود. فضای داخلی با سه رنگ متمایز ارائه می‌شود.

این خودرو دارای صندلی‌های مجهز به گرمکن، سامانه ورودی هوشمند، لوازم داخلی سفارشی، روکش چرم برای صندلی‌ها و سامانه پارک هوشمند و ساده تویوتاست.

C-HR با استایل زاویه‌دار خود، به مصاف رقبایی همچون مزدا CX-3، نیسان "جوک" و هوندا HR-V می‌رود.

در این مدل دو پیشرانه (موتور) در دسترس هستند. نسخه‌ی هیبریدی 1.8 لیتری پریوس با 120 اسب بخار قدرت و یا پیشرانه‌ 1.2 لیتری توربوشارژ 4 سیلندر که با گیربکس 6 سرعته دستی یا نمونه‌ی CVT قابل سفارش است.

همه‌ی نسخه‌ها بر پلتفرم معماری جهانی جدید تویوتا سوار خواهند شد که این پلتفرم استحکام بدنه را بالا برده و دینامیک رانندگی اسپورتی را در پیچ‌ها به ارمغان می‌آورد. یک موتور 2 لیتری و 110 اسب بخاری نیز برای بازار قفقاز و اوکراین ساخته خواهد شد.