کد خبر: 180298
تاریخ: 30تير1395
کد خبرنگار: 235

قانون جدید یا تخلف استقلال؟/ مظلومی فسخ نکرد، منصوریان ثبت کرد

پرویز مظلومی ابتدای فصل قبل با قراردادی دو ساله سرمربی استقلال شد.

قراردادی که تنها یک فصل از آن گذشت و باشگاه استقلال عذر این مربی را خواست. برای فصل جدید، استقلال با علیرضا منصوریان وارد مذاکره شد و او را به‌عنوان سرمربی انتخاب کرد. منصوریان تا روز دوشنبه قرارداد رسمی خود را ثبت نکرده بود آن هم به دلیل فسخ نشدن قرارداد میان پرویز مظلومی و باشگاه استقلال.
پیش‌بینی می‌شد که منصوریان اجازه ثبت قراردادش را نداشته باشد چون مظلومی راضی به فسخ قرارداد نشده بود. مظلومی برای فسخ، پول قرارداد این فصل خود را می‌خواست. این اتفاق اما رخ نداد و البته در میان تعجب، منصوریان هم قرارداد جدید خود را با استقلال امضا کرد و آن هم در حالی که انتظار می‌رفت تا زمانی که استقلالی‌ها تکلیف مظلومی و بدهی او را مشخص نکنند، منصوریان نتواند قرارداد خود را ثبت کند. سرمربی استقلال اما در آخرین ساعات کاری روز دوشنبه در هیات فوتبال تهران حاضر شد و قراردادی سه ساله را با استقلال به امضا رساند.
طاهری از اعضای کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ در این باره گفت: «قوانین نقل و انتقالات برای مربیان و بازیکنان متفاوت است. برای ثبت قرارداد مربیان لازم نیست تا سرمربی فصل گذشته یک تیم با باشگاه فسخ قرارداد دو طرفه داشته باشد و باشگاه می‌تواند به هر شکلی سرمربی مورد نظر خود را جانشین کند.» وی ادامه داد: «قرارداد منصوریان نیز بر اساس همین قانون ثبت شده است و اگر مظلومی نسبت به رعایت حق و حقوق خود اعتراضی دارد می‌تواند این موضوع را در کمیته انضباطی مطرح کند.»
به این ترتیب منصوریان قرارداد سه ساله خود را با استقلال امضا کرد تا آغازگر یک عصر جدید در این تیم باشد. هر چند هنوز هم ابهام در این مورد وجود دارد و نزدیکان پرویز مظلومی معتقدند سازمان لیگ در ثبت قرارداد علیرضا منصوریان دچار تخلف شده است. اتفاقی که می‌تواند با مصاحبه مظلومی جنجالی‌تر از قبل پیگیری شود.