کد خبر: 181545
تاریخ: 5مرداد1395
کد خبرنگار: 235

برانکو: جاه‌طلبی مان را از هفته اول نشان می‌دهیم

سهم پرسپولیس زیاد شد اما ...

برانکو ایوانکوویچ در نشست خبری پیش از بازی با سایپا گفت: «هیجان زده‌ هستیم و در آستانه شروع لیگ برتر من و همه بازیکنانم هیجان زده و آماده برای این مسابقه هستیم. شروع لیگ برای این است که ما می‌خواهیم لیگ را آغاز کنیم. لیگ نقطه‌ای است که نشان می‌دهد ما برای چه کار می‌کنیم و برای چه چیزی اینجا هستیم چرا که همه ما تلاش می‌کنیم تا دل هوادارانمان شاد شود. ما در بازی ابتدایی لیگ باید به مصاف حریف قدری برویم که اگر رقابت‌های این دو تیم را در پنج سال گذشته ببینید متوجه می‌شوید که آمار به سود تیم رقیب بوده است.»

بازی اول: ما کادر بازیکنان‌مان را تکمیل کردیم و آماده شروع لیگ هستیم. همیشه گفته‌ام که سخت‌‌ترین بازی اولین بازی در لیگ است چرا که هر تیمی در ابتدای کار چند هفته‌ای به بازی‌های ابتدایی نیاز دارد تا ریتم مسابقات را به دست بیاورد. البته بازیکنان ما هم توان مضاعفی خواهند گذاشت تا برای بازی آماده شوند. بازیکنانم دوران آماده‌سازی و اردوها را به خوبی سپری کردند و همه آنها برای بازی‌های لیگ آماده هستند. به جز محمدامین آرام طبع که در آخرین بازی دوستانه مصدوم شد سایر بازیکنان آماده هستند تا برای رسیدن به ترکیب یازده نفره رقابت کنند.
سایپا: فکر می‌کنم امسال تیمشان بهتر از فصل گذشته است. فصل گذشته سایپا از 6 امتیاز 5 امتیاز از ما گرفت و یکی از دلایل اصلی که ما قهرمان نشدیم همین بازی با سایپا بود. ضمن اینکه در این فصل چند بازیکن خوب هم جذب کرده‌اند. کوروشی و لطفی از نفت، کاپیتان فولاد، دروازه‌بان برزیلی، حسن‌زاده از ذوب آهن و... که دیگر نام نمی‌برم. این تیم بازیکنان مورد نیازش را جذب کرده و در کنار همه این‌ها می‌توان به تغییر بزرگ سایپا اشاره کرد که مربی جدیدشان است.
فرکی: او در سه فصل گذشته دو بار قهرمان شده و با فولاد و سپاهان به مقام قهرمانی رسیده است. طبعا دانش و تجربه ایشان چالش بزرگ ما خواهد بود. ما هم برای رسیدن به اهداف بلند خود از همان ابتدای تمرین‌ها استارت زده‌ا‌یم. از هفته اول جاه‌طلبی را نشان می‌دهیم و آن هم جنگیدن برای قهرمانی است.
اهداف پرسپولیس: اهداف این فصل ما حداکثری است. ما برای قهرمانی در لیگ و جام حذفی تلاش می‌کنیم و می‌خواهیم در لیگ قهرمانان آسیا هم خوب کار کنیم.
شناخت از فرکی: نکات مبهم زیادی وجود ندارد. قبل از هر چیز باید بگویم او یک مربی عالی است. شخصا او را می‌شناسم و از دانش او هم آگاه هستم. نتایج او معرف ایشان است. بیش از ده سال است که کار می‌کند و در همه جا نتایج درخشان کسب کرده. همین نتایج کیفیت فرکی را نشان می‌دهد. او تیم‌هایش را خوب آماده‌سازی می‌کند. هم از نظر تکنیکی و تاکتیکی و هم آمادگی جسمانی. مربی است که می‌داند چه نیازی دارد اما در نهایت این بازیکنان هستند که تصمیم آخر را می‌گیرند و نتیجه را رقم می‌زنند.
طارمی: او در رقابت اصلی برای لیست یازده نفره هست اما همانطور که می‌دانید دو ماه تمرین نکرده بود و طبیعی است که ما تلاش می‌کنیم هر چه سریعتر به وضعیت بازی برگردد اما روز بازی خواهیم دید که وضعیت چه می‌شود و چقدر می‌توان روی او حساب کرد، با وجود آنکه می‌دانیم طارمی صددرصد آماده نیست همانطور که بازیکنان اوکراینی صددرصد آماده نیستند.
جذب بازیکنان اوکراینی با فشار باشگاه: حرف و حدیث همیشه هست که ما یک بازیکن را نمی‌خواستیم یا یک بازیکن را باشگاه آورده اما هیچ بازیکنی بدون تأیید من جذب نشده است. این بازیکنان هم با کیفیت و با تجربه هستند و در باشگاهی بودند که به مشکل برخورده است اما همان باشگاه سال‌ها در بالای جدول لیگ اوکراین بود و باید بگویم لیگ اوکراین هشتمین لیگ در اروپاست. من انتظار دارم که این بازیکنان کمک بزرگی به ما کنند. طبیعی است که بدن‌های آنها آماده نیست چرا که یک هفته پیش به ما اضافه شدند اما طبیعی است که در همه جای دنیا در زمان نقل و انتقالات تا روز آخر بازیکنان به باشگاه‌ها اضافه می‌شوند. آنها قطعا خیلی زود به خودشان خواهند آمد.
ترکیب خط دفاعی: طبیعی است که خط دفاعی خط مهمی است چرا که همه بازی از آنجا آغاز می‌شود اما اگر شما تیم را ببینید متوجه می‌شوید که به جز محمد انصاری بقیه بازیکنان خط دفاعی تغییر کرده‌اند و زمان لازم است تا حسینی، ماهینی، گولچ، ربیع‌خواه و ... با هم هماهنگ شوند.
صحبت با هواداران: ما کاملا واقف هستیم که هواداران چه انتظاراتی دارند و هیچ گاه از مسوولیت‌های مان فرار نمی‌کنیم. از اینکه گزینه قهرمانی باید باشیم فرار نمی‌کنیم و مطمئن هستیم که دوباره رضایت آنها را به دست خواهیم آورد. ما موفقیت‌هایمان را به هوادارانی تقدیم می‌کنیم که فصل قبل به بهترین شکل از ما حمایت کردند. یک نمونه آن بازی دوستانه با خونه به خونه بود که آن همه هوادار به ورزشگاه آمد و من واقعا نمی‌توانم غم خودم و بازیکنان را از قهرمان نشدن در فصل قبل ابراز کنم چرا که هواداران به خوبی از ما حمایت کردند.
انتخاب ویسی: به نظر من همه گزینه‌ها خوب بودند اما اگر کسی به جز ویسی به این عنوان می‌رسید بی‌عدالتی شده بود.