کد خبر: 183264
تاریخ: 12مرداد1395
کد خبرنگار: 225

دو خبرکوتاه از استقلال

دو خبرکوتاه از باشگاه استقلال بدین شرح است:

بررسی قراردادهای باشگاه استقلال
دیروز در شبکه‌های مجازی و کانال‌های تلگرام شایعه شده بود که نهادهای نظارتی به باشگاه استقلال مراجعه کرده‌اند تا به اسناد مالی استقلال در این فصل رسیدگی کنند و نظارتی داشته باشند بر نحوه قراردادها.


 این شایعه وقتی قوت گرفت که در روزهای اخیر در رسانه‌های ورزشی درباره قراردادهای بازیکنان استقلال پرسش‌های جدی مطرح شد، پرسش‌هایی از این دست: چرا مدافعی که عملکرد قابل اعتنایی نداشته و نیمکت‌نشین است، یک میلیارد و 100 میلیون قرارداد می‌بندد، چرا بازیکنی که فصل گذشته 150 میلیون هم دریافتی نداشته، یکباره نزدیک به یک میلیارد قیمت پیدا می‌کند یا چرا قراردادهای چند بازیکن کمتر از رقم واقعی ثبت شده است؟ 

این پرسش‌ها می‌تواند منجر به نظارت‌های دقیق‌تر و بررسی قراردادها شود و این بررسی و نظارت الزاما به معنای آن نیست که تخلفی رخ داده است. دیروز با حسن زمانی، عضو هیات مدیره باشگاه استقلال دراین باره گفت و گو کردیم. زمانی گفت: «اینگونه نظارت‌ها همیشگی است و به معنای این نیست که اتفاق خاصی رخ داده. نهادهای مختلفی هستند که بررسی و نظارت می‌کنند و باشگاه‌های دولتی هم همکاری می‌کنند تا این نظارت‌ها دقیق انجام شود.» باید منتظر بمانیم و ببینیم نتیجه این بررسی‌ها اعلام می‌شود.


رجب‌زاده سه گل تا 100 تایی شدن
مهدی رجب‌زاده که دهمین فصل حضورش را در ذوب آهن سپری می‌کند تاکنون ۹۷ گل برای این تیم زده و با ۳ گل دیگر اولین صد گله تاریخ این باشگاه اصفهانی می‌شود. رجب‌زاده ۸۲ گل در لیگ برتر، یک گل در دیدار پلی‌آف لیگ برتر، ۱۱ گل در جام حذفی و ۳ گل در لیگ قهرمانان آسیا برای ذوب آهن زده است. او تا پایان این فصل این فرصت را دارد که از رکورد ۱۰۰ گل عبور کند.


رجب زاده در دیدار مقابل سایپا برای پنجاه و یکمین بازی متوالی در لیگ برتر برای ذوب‌آهن به میدان رفت که آمار جالب توجهی است. او ۱۰۵ گل در لیگ برتر برای تیم‌های ذوب آهن، فجرسپاسی و مس کرمان زده است.