کد خبر: 188602
تاریخ: 2شهريور1395
کد خبرنگار: 225

همه آنچه رضاییان را از پرسپولیس دور کرد

گویا ماجرای رامین رضاییان و پرسپولیس تمامی ندارد و هر روز فصل تازه ای از این قصه ادامه دار منتشر می شود.

با وجود اینکه برانکو از همان ابتدا روی موضعش در قبال رضاییان ایستاده ماجرای او را خط قرمز اقتدارش در پرسپولیس می داند اما تلاش ها برای بازگشت رامین به پرسپولیس همچنان ادامه دارد و خیلی ها خواسته یا ناخواسته برای پرسپولیس حاشیه ساز شده اند. در این میان چیزی که دیگر کمتر مورد بحث و توجه قرار گرفته، نحوه عملکرد رامین رضاییان در فصل نقل و انتقالات و دهان کجی اش به پرطرفدارترین تیم آسیاست.

برانکو از طریق مترجمش روزهای متمادی پیگیر وضعیت رضاییان بود او بارها و بارها با رامین تماس گرفت اما رضاییان که مطمئن بود پرسپولیس دلش را زده و قرار نیست در این تیم توپ بزند، حتی یک بار هم پاسخ تماس های مترجم برانکو (بخوانید خود برانکو) را نداد و اولین اشتباهش این بود که درواقع به سرمربی تیمی که باعث شهرتش شده بود بی محلی کرد.

اشتباه دوم رامین بهانه ای بود که برای غیبتش در تمرینات پرسپولیس جفت و جور کرد. پدر رضاییان درگیر بیماری بود اما شرایطش به وخامتی که رامین مطرح کرد، نبود. بدتر اینکه رامین این حرف ها را مستقیماً به سرمربی اش نگفت و آن را در رسانه ها مطرح کرد. شما جای برانکو بودید، دلخور نمی شدید؟!

سومین اشتباه رامین این بود که خبر از جدایی اش نداد و سعی کرد زیرکانه و پنهانی از پرسپولیس جدا شود. در واقع اگر او رسماً اعلام می کرد که قصد جدایی دارد احتمالاً برانکو در جذب بازیکنان جدیدش تغییراتی را حاصل می کرد و تیم از این بابت متضرر نمی شد. کما اینکه پرسپولیس با جذب ناگهانی صادق محرمی نشان داد که جدایی رضاییان معادلات شان را به هم ریخته است.

اشتباه چهارم و بزرگ رضاییان فسخ قرارداد ناگهانی اش با باشگاه بود. رامین به استناد بندی از قراردادش سرخود و بدون توجه به احساسات خیل عظیم هواداران پرسپولیس راهی سازمان لیگ شد. برگه فسخش را گرفت و با خیالی راحت راهی ترکیه شد تا بازیکن ریزاسپور شود.

رامین برای سفرش به ترکیه احتیاج مبرمی به مهدی طارمی داشت چرا که ترک ها در وهله اول طارمی را می خواستند و در صورت حضور او در ترکیه حاضر به مذاکره و انعقاد قرارداد با رضاییان بود. رامین ماجرا را با طارمی در میان گذاشت و سرانجام او را راضی کرد تا همراهش به ترکیه برود و این گونه او را برای مدتی از پرسپولیس دور کرد و هنوز هم عاقبت پرونده طارمی و ریزاسپور نامشخص و شاید ترسناک است.

رضاییان که می دانست هواداران پرسپولیس را تا چه حد ناراحت کرده است، به محض عقد قرارداد با ریزاسپور و در بیرون از ساختمان این باشگاه پیراهن پرسپولیس را به تن کرد و با آن عکسی یادگاری انداخت و در اینستاگرامش قرار داد. کاری که به مذاق پرسپولیسی ها خوش نیامد و بیشتر حالت ریا به خود گرفت و همین مسئله قرمزها را عصبانی تر کرد.

رامین وقتی در اردوی اتریش ریزاسپور احساس کرد جایی در ترکیب اصلی ترک ها ندارد و البته با رفتن مهدی طارمی احساس غربت بیشتری می کند، ساز جدایی کوک کرد و به فکر بازگشت به پرسپولیس افتاد. در واقع اگر او در ریزاسپور بازیکن فیکس بود، احتمالاً در ترکیه ماندنی می شد. با این حال او سعی کرد بازگشتش را فقط و فقط به علاقه اش به پرسپولیس نسبت دهد.