کد خبر: 191887
تاریخ: 20شهريور1395
کد خبرنگار: 235

آبی‌ها به‌دنبال طلسم‌شکنی پیش از دربی

استقلال به‌شدت به‌دنبال پیروزی پیش از دربی است و برای این کار باید در هفته پنجم به مصاف ماشین‌سازی برود.

دیدارهای هفته پنجم لیگ برتر فوتبال که از روز گذشته با دو دیدار آغاز شد، فردا (یکشنبه) به پایان می‌رسد. با تک دیدار استقلال - ماشین‌سازی که از ساعت 18:45 در ورزشگاه آزادی پیگیری خواهد شد، استقلالی‌هایی که در خانه امیدوارند پس از تعطیلات طلسم‌شکنی کنند.

تیم علیرضا منصوریان تا هفته پنجم بدون پیروزی مانده است. برخی فکر می‌کنند آبی‌پوشان طلسم شده‌اند که نمی‌توانند به پیروزی برسند، چراکه پیروز نشدن این تیم در دیدارهای ساده دوستانه هم تداوم داشت تا در آخرین بازی دوستانه مقابل راه‌آهن، آنها به پیروزی رسیدند. با این حال این طلسم تا هفته پنجم در لیگ برتر به قوت خود باقی مانده و استقلالی‌ها مجبور به طلسم‌شکنی هستند، چراکه در هفته ششم دیدار حساسی پیش‌رو دارند. تمام امید منصوریان و بازیکنانش پیروزی مقابل ماشین‌سازی قبل از دربی است تا بلکه کمی از این فشارها کاسته شود. فشاری که گاهی آبی‌پوشان را به حاشیه هم می‌برد و کار کردن در چنین شرایطی برای استقلالی‌ها بسیار دشوار است.

استقلال این فصل را با قدرت شروع کرد، اما نه در نتیجه‌گیری بلکه در یارگیری. علیرضا منصوریان ستاره‌های لیگ را به تیمش برد و امید زیادی داشت که شروعی طوفانی داشته باشد. بر همین اساس بود که پیش از آغاز لیگ قول پیروزی در دربی و البته انجام بازی زیبا را داد. قولی که هنوز استقلالی‌ها نتوانسته‌اند به آن عمل کنند و این تیم اکنون با دو امتیاز قعرنشین جدول است. این مسئله بیش از هر چیزی هواداران استقلال را اذیت می‌کند و آنها در آستانه دربی نگران‌تر هم شده‌اند. با این حال تیم علیرضا منصوریان این فرصت را دارد که در بازی با ماشین‌سازی هم طلسم پیروز نشدن تیمش را بشکند و هم پیش از دربی روحیه خوبی بگیرد. البته کار آبی‌پوشان در دیدار فردا سخت است.

ماشین‌سازی، حریف فردای استقلال تیمی تقریباً ناشناخته و البته با بازیکنان تأثیرگذار و با انگیزه است. بازیکنانی چون پیام صادقیان که به‌دلیل سابقه حضور در پرسپولیس مقابل استقلال انگیزه خواهد داشت و حتی آندرانیک تیموریان که این فصل هم استقلالی‌ها او را نخواستند. کاپیتان تیم ملی که نتوانست در لیگ پانزدهم پیراهن آبی استقلال را به تن کند و راهی تبریز شد، انگیزه زیادی مقابل تیم سابق خود خواهد داشت. ماشین‌سازی اکنون با پنج امتیاز در میانه‌های جدول است و می‌تواند با پیروزی مقابل استقلال هم وضعیتش را در جدول بهبود ببخشد و هم همه را شگفت‌زده کند.

برنامه کامل هفته پنجم لیگ برتر را در زیر می‌بینید:

هفته پنجم، گرامیداشت شهادت امام محمد باقر(ع) و بزرگداشت عید سعید قربان - روز عرفه و نیایش - تجلیل از شهدای فاجعه منا

جمعه - 19 شهریور 95

گسترش فولاد تبریز صفر - سیاه‌جامگان مشهد یک

گل: روح‌الله سیف‌اللهی (3+90)

نفت تهران 2 - صنعت نفت آبادان یک

گل‌ها: ایگور پراهیچ (11) و محمد قاضی (64) برای نفت تهران و حکیم نصاری (18) برای صنعت نفت آبادان

شنبه -  20 شهریور 95

 

تراکتورسازی تبریز - پرسپولیس، ورزشگاه اختصاصی تراکتورسازی، ساعت 17:15

پدیده خراسان - استقلال خوزستان، ورزشگاه ثامن مشهد، ساعت 18:15

صبای قم - ذوب‌آهن اصفهان، ورزشگاه یادگار امام (ره) قم، ساعت 18:45

سپاهان اصفهان - پیکان، ورزشگاه فولاد شهر اصفهان، ساعت 18:45

فولاد خوزستان - سایپا، ورزشگاه غدیر اهواز، ساعت 18:50

یکشنبه - 21 شهریور 95

استقلال - ماشین‌سازی تبریز، ورزشگاه آزادی تهران، ساعت