کد خبر: 192732
تاریخ: 24شهريور1395
کد خبرنگار: 225
یادداشت سایت استقلال درباره ناکامی های آبی ها

90 دقیقه برای جبران همه ناکامی ها

نمیدانیم از کجا شروع کنیم و از چه بگوییم ! از این پنج بازی شگفت انگیز ! یا از آن 3 امتیازی که ما را در رتبه چهاردهم و انتهای جدول میخکوب کرده!

از باخت در 10 دقیقه پایانی بازی مقابل صنعت نفت در آزادی یا از خراب کردن موقعیت های صددرصدی بیشمار در برابر ماشین سازی تبریز ؛ از بازیکنان درجه یکی که در حد بازیکن درجه سه هم برای استقلال ظاهر نشده اند و با این همه بدنسازی و تمرین هنوز هم در نیمه دوم مشکل افت بدنی دارند یا از منصوریان و کادر فنی که قول داده بودند به تیم ها در آزادی امان نخواهند داد !

از هر چه بگوییم و نگوییم دیگر فرقی نمیکند چون بقول معروف آبِ رفته دیگر به جوی بازنمی گردد و نبش قبر هم دیگر دردی برایمان دوا نمی کند .

نتایج استقلال در این پنج هفته بسیار ضعیف بوده و عملاً خبری از آن استقلالِ طوفانی که منصوریان میگفت نیست و حالا همه تیم ها با بازی جلوی استقلال از بحران خارج می شوند و در مصاف با ما بدون امتیاز و دست خالی برنمی گردند. آری، استقلال امسال از همه لحاظ رکورد دار است ، هم از لحاظ هزینه ای که برای تیم کرده ، هم از بابت خرید بازیکنان خوب و درجه یک و هم از بابت تغییرات کلی تیم که با یک نگاه به اسامی بازیکنان متوجه می شویم یک خانه تکانی اساسی توسط منصوریان در استقلال شکل گرفته و بکلی شاکله تیم تغییر کرده است که به زعم برخی کارشناسان همین تغییرات اساسی سبب ناکامی های اخیر استقلال شده و منصوریان در جابجایی بازیکنان قدری عجله کرده است چرا که مثلاً میتوانست برای ساختن استقلال رویایی اش ظرف سه سال و خیلی آرام و با طمانینه اینکار را انجام بدهد و نه اینقدر یکباره و با شتاب .

حالا همه چشم ها به بازی دربی دوخته شده است ، بازی حساسی که ضعیف و قوی نمی شناسد و تجربه عامل مهمی برای برنده شدن در آن است و از این حیث استقلال مقداری از رقیب دیرینه خود عقب مانده چرا که حدود نیمی از ترکیب ثابت استقلال مخصوصاً در خط دفاعی و هافبک تابحال دربی را تجربه نکرده اند و این مسئله هم چالش بزرگی برای آنهاست و هم برای منصوریان و او می بایست تیمی را روانه میدان کند که 5 بازی نتیجه نگرفته و حالا در شهرآورد پایتخت باید ششمین بازی فصلش را روبروی رقیب دیرینه برگزار کند .

منصوریان و استقلال فقط 90 دقیقه فرصت دارند تا همه چیز را جبران کنند وگرنه هرچند هواداران و هیات مدیره قول مساعد برای حمایت از او و تیمش حتی در صورت باخت در دربی را داده اند اما با باخت در این بازی عملاً دشواری های کار او و استقلال صدبرابر خواهد شد و آنوقت جمع کردن تیمی با این اوضاع بسیار سخت و پیجیده خواهد بود . در این شرایط حساس و روزهای باقی مانده به دربی هرچند انتقاداتی از تیم و نحوه بازی بازیکنان داریم اما فعلاً فقط حمایت میکنیم و امیدواریم استقلال برنده این دربی حساس باشد .