کد خبر: 193087
تاریخ: 26شهريور1395
کد خبرنگار: 235

پچ پچ هواداران پرسپولیس در خصوص دشمن درجه یک/ دو بازی مهم بدون ستاره اول تیم

رسپولیس پس از تعطیلات لیگ برتر که به خاطر اردوی بلند مدت تیم ملی به وجود آمد، چهار امتیاز حساس را در دو بازی مهم از دست داد تا صدای خیلی از هواداران این تیم سر سرمربی تیم ملی بلند شود.

کارلوس کی روش که چند وقتی است جدال لفظی را با سرمربی پرسپولیس شروع کرده، بازیکنان زیادی از پرسپولیس به تیم ملی دعوت کرد و  تاثیرگذارترین مهره برانکو تا هفته چهارم را با مصدومیت به این تیم برگرداند تا همه به یاد استقلال قلعه نویی و رابطه اش با تیم ملی بیفتند.

قلعه نویی در همان سال مدعی بود کی روش به خاطر لجبازی با او که با اردوهای بلند مدت تیم ملی مخالفت کرده تعداد زیادی از استقلالی ها را به تیم ملی دعوت می کند. بازیکنانی که از نظر قلعه نویی بسیار ضعیف بودند و کی روش دقیقا سال بعد که آنها از استقلال جدا شدند نشان داد با نظر مربی استقلال موافق بوده چرا که دیگر صادقی را دعوت نکرد. خسرو حیدری هم همیشه در تمرینات تیم ملی سالم حاضر می شد اما مصدوم به تیم برمی گشت.

مربی تراکتورسازی پس از درگیری لفظی برانکو و کی روش هم به پرسپولیسی ها هشدار داد که سرمربی تیم ملی قصد دارد بلایی که سر او آورد را سر برانکو بیاورد اما از نظر برخی این صحبت ها به خاطر مخالفت او با کی روش بوده.

در دربی و زمانی که طارمی از درون 6 قدم توپ را به بیرون زد همه روی سکوها نام امیری را در گوش یکدیگر زمزمه می کردند که اگر بود می توانست راحت توپ را وارد دروازه رحمتی کند و مانند هفته های قبل، ستاره تیم باشد.

حرف مربیان باشگاهی کشورمان وقتی به چشم می آید که کی روش ادعای هماهنگ کردن بیشتر آنها را برای بازی های ملی را دارد اما تمامی لژیونرها که بیش از 60 درصد ترکیب تیم ملی را تشکیل می دهند تنها دو روز قبل مسابقات به اردو می روند و بدون هیچ مشکلی هم فیکس بازی می کنند. کی روش نه توانایی این را دارد که لژیونرها را یک ماه زودتر در اختیار داشته باشد و نه باشگاه های این بازیکنان به درخواست احتمالی توجهی خواهند کرد. مطمئنا فدراسیون نیز نامه ای برای باشگاه ها ارسال نمی کند چرا که این حرکت غیرحرفه ای حسابی سوژه تیم های خارجی خواهد شد.

مربیان تیم های ایرانی اما مجبورند به خواسته کی روش تن دهند چرا که اگر چنین نکنند فدراسیون و تمامی اهالی آن دشمن درجه یک آن باشگاه خواهند شد و کی روش هم آنها را عامل نتیجه نگرفتن احتمالی اش معرفی می کند. کاری که اگر اشتباه دروازه بان قطر و پیروزی ایران نبود، انجام می داد و همان طور که پیش تر مدعی شده بود، برانکو را عامل باخت معرفی می کرد چون که جواب بی احترامی او را داده بود.

باید دید در ادامه لیگ، کی روش تا چه حد به باشگاه های کشور لطمه می زند و قرار است چند بازیکن دیگر از باشگاه های مختلف مصدوم شوند تا فدراسیون فکری اساسی به حال این مربی بکند. باید پرسید که کدام تیم ملی غیر از تیم ملی ایران است که برای هر بازی به اردوی یک ماهه برود و آیا اگر یک مربی ایرانی بالای سر تیم بود، باز هم همه سکوت می کردند یا خیر.