کد خبر: 193355
تاریخ: 28شهريور1395
کد خبرنگار: 235

چرا بلیت خریدند، نیامدند

چشمشان که به سکوهای خالی افتاد، شوکه شدند. موقع گرم کردن از هم می‌پرسیدند پس چرا جایگاه استقلال خالی است و بعد در جواب خودشان می‌گفتند: «حتما تا شروع بازی پیدا می‌شوند.»

دوربین‌های تلویزیونی هم روی سکوهای خالی زوم کرده بودند و همین نکته در ذهن مخاطب فوتبال یک علامت سوال ایجاد می‌کرد. وقتی همه بلیت‌ها از طریق اینترنت پیش فروش شده چطور در جایگاه استقلال صندلی‌ها خالی است و کسی نیامده؟ حواس‌ها پرت جایگاه‌های خالی بود اما در روز بازی هیچ کس نمی‌توانست ماجرای صندلی‌های خالی را پیگیری کند.

مهدیه دریابیگی

ماجرای پیگیری صندلی‌های خالی اما از فردای بازی شروع شد. معمای جایگاه خالی استقلالی‌ها را باید حل می‌کردیم. در بین این واکاوی اما به نکات عجیبی برخورد کردیم که می‌توانست خودش معماهای دیگری را طرح کند که البته پاسخ درست آن را از هیچ مسوولی نشنیدیم. خیلی از مسوولان سازمان لیگ و شخص غلامرضا بهروان در مصاحبه‌های خود قبل از بازی اعلام کردند که فقط 80 درصد سکوهای ورزشگاه بلیت فروشی شده و این اتفاق به دستور شورای تامین صورت گرفته است. طبق آماری که مسوولان در رسانه‌های مختلف ارائه کردند فقط 65 هزار بلیت الکترونیکی به فروش رسیده در شرایطی که ظرفیت ورزشگاه آزادی بعد از صندلی گذاری 78 هزار نفر است. در این میان 13هزار جای خالی به چشم می‌آمد که در همان جایگاه استقلالی‌ها مشخص بود.
از سوی دیگر هواداران و مسوولان استقلال در پیام‌هایی که در صفحات مجازی منتشر کرده‌اند به شدت به سازمان لیگ اعتراض دارند. همین مساله باعث شد تا استقلالی‌هایی که در روزهای منتهی به شهرآورد قصد خریداری بلیت را داشتند تصور کنند بلیت‌های جایگاه آنها به اتمام رسیده و نمی‌توانند در ورزشگاه پر از تماشاگر آزادی حاضر شوند. در نخستین گام به سراغ مسوولان سازمان لیگ رفتیم. سوال ما این بود:«چطور اعلام کردید تمام بلیت‌ها به فروش رفته و بلیت دیگری نیست اما در روز بازی چیزی حدود پانزده هزار صندلی خالی بود؟» فتاحی یکی از مسوولان سازمان لیگ هم در پاسخ گفت:«ما که وقتی بلیت را می‌فروشیم نمی‌دانیم خریدار بلیت استقلالی است یا پرسپولیسی. بلیت را فروختیم و به نظر می‌رسد که اکثر بلیت‌ها را پرسپولیسی‌ها خریده‌ و رفته‌اند در جایگاه پرسپولیس نشسته‌اند و به این ترتیب جایگاه استقلالی‌ها خالی مانده است.» یعنی چه؟ مگر می‌شود پرسپولیسی‌ها بلیت بخرند و بروند روی صندلی‌های پرسپولیسی‌ها بشینند در حالی که صندلی‌های پرسپولیس هم خریداری شده بود؟ این مسوول سازمان لیگ پاسخ می‌دهد: «شما که در ورزشگاه نبودید. پرسپولیسی‌ها در راهروها نشسته بودند و بعضی‌ها هم ایستاده بودند.» یعنی نباید با این مساله برخورد شود. قبول دارید توضیحاتتان منطقی نیست؟ فتاحی می‌گوید: «شما مطبوعات سوژه ندارید به این مساله گیر دادید وگرنه من دارم حرف منطقی و براساس اتفاقی که افتاده، می‌زنم.»
توضیحات فتاحی قانع کننده نیست. به همین دلیل به سراغ محسن بزرگی رییس کمیته انضباطی استقلال رفتیم که در صحبت‌هایش مدعی شده بود که پیگیر ماجرا هستند. بزرگی در این ارتباط گفت: «ما دنبال ایرادات هستیم. سازمان لیگ باید از طریق یکسری اطلاعات آماری و پایه بداند که بلیت‌ها را به کدام طرفدار می‌فروشد.» بزرگی در ادامه می‌گوید:«روز دوشنبه اعلام می‌کنند تمام بلیت‌ها به فروش رفته بعد پانزده هزار سکو خالی می‌ماند و ما پیگیر این ماجرا هستیم.»
معمای صندلی‌های خالی به قوت خود باقی است ولی در پاسخ به مسوولان سازمان لیگ باید گفت که اگر فروش بلیت‌ها را به باشگاه‌ها می‌دادند و آنها خودشان مسوول واگذاری بلیت بودند دیگر بهانه‌هایی مثل خرید بلیت توسط هواداران پرسپولیس پیش نمی‌آمد.