کد خبر: 193397
تاریخ: 28شهريور1395
کد خبرنگار: 235

پرسپولیس چگونه صدر را به تراکتور داد؟

رقابت تیم های تراکتورسازی و پرسپولیس در صدرجدول لیگ برتر بسیار نزدیک و جذاب شده است.

قبل از شروع رقابت های لیگ برتر شانزدهم و زمانی که تراکتور با جذب نام های بزرگ تیم خود را قدرتمند می کرد و پرسپولیس با حفظ اسکلت اصلی و تقویت تیم خود می خواست مقتدرانه لیگ را شروع کند، مشخص بود این دو تیم جزو مدعیان اصلی لیگ برتر هستند.

رقابت فشرده

تراکتورسازی و پرسپولیس از همان روزهای اول لیگ برای بردن در تمام مسابقات پای گذاشتند و حالا با گذشت 6 هفته از رقابت ها به عنوان تنها تیم های بدون شکست هم امتیاز هستند و در صدرجدول قرار گرفتند؛ با این تفاوت که تفاضل گل تراکتور بهتر است و این تیم را به رتبه یک رسانده است. در این شرایط به نظر می رسد عزم تراکتور برای رسیدن به صدرجدول جزم تر بوده است؛ شاگردان قلعه نویی که روی کاغذ بازی های سخت تری داشته‌اند، در بازی رو در رو نیز نمایش بهتری نسبت به پرسپولیس داشتند و حالا در اندیشه آن هستند تا به رقابت با این تیم برای صدرنشین ماندن ادامه دهند.

روند تراکتور از ابتدای لیگ

تراکتورسازی در هفته نخست لیگ برتر با تساوی دو بر دو مقابل استقلال خوزستان متوقف شد. نبرد خانگی این حساسیت را برای تراکتوری ها ایجاد کرده بود که لیگ را با برد آغاز کنند اما قهرمان فصل گذشته لیگ برتر هم تیم دست و پا بسته ای نبود و مقابل تراکتوری که هنوز هماهنگ نشده بود، توانست به تساوی برسد و یک امتیاز بگیرد. از دست دادن دو امتیاز در این بازی و دو امتیاز دیگر مقابل صنعت نفت در آبادان کمی کادرفنی سرخپوشان را نگران کرده بود. اگرچه تراکتور در آبادان تیم برتر میدان بود و با نمایش خوب حسن هوری، دروازه بان صنعت نفت از رسیدن به پیروزی عاجز ماند اما به هر حال این تیم در دو هفته ابتدایی در بازی هایی که می توانست برنده باشد، 4 امتیاز از دست داد. برد در بازی سوم مقابل پیکان اما شرایط را برای تیم قلعه نویی تغییر داد. انتقادها فروکش کرد و هواداران نیز یکدل شدند تا در دربی تبریز مقابل ماشین سازی یک پیروزی دیگر حاصل شود که همین اتفاق رخ داد. تراکتور دربی حساس تبریز را با نمایشی برتر و البته با درخشش محمد ایرانپوریان به سود خود به پایان برد تا با خیالی راحت وارد تعطیلات شود. تعطیلی لیگ برای تیم هایی مانند تراکتورسازی و پرسپولیس چندان خوب نبود؛ آنها در اوج بودند که لیگ تعطیل شد. جالب اینکه این دو تیم بعد از تعطیلات رو در روی یکدیگر قرار گرفتند و در این مصاف رو در رو نیز به اعتقاد اکثر کارشناسان تراکتور نمایش بهتری داشت و درخشش بیرانوند مانع از برد شده است. بازی ششم تراکتور هم اگرچه نمایش زیبایی نبود اما از نظر کنترل توپ و میدان شاگردان قلعه نویی خوب کار کردند تا در نهایت به سومین برد خود دست یابند. حالا آنها با 12 امتیاز و تفاضل گل بهتر نسبت به پرسپولیس صدرنشین لیگ برتر هستند.

 

روند پرسپولیس از ابتدای لیگ

پرسپولیس لیگ را خوب شروع کرد؛ آنها با برد مقابل سایپا اولین 3 امتیاز فصل را دشت کردند اما از همان بازی مشخص بود تیم برانکو از نظر تاکتیکی مانند فصل قبل کار نمی کند. پرسپولیس اگرچه نسبت به پارسال پرمهره تر است اما به نظر می رسد هنوز آن هماهنگی که از آنها سراغ داشتیم، به دست نیامده است. پرسپولیس در بازی دوم دو امتیاز خانگی مقابل فولاد را از دست داد تا انتقادها زیاد شود اما آنها با یک برد خوب مقابل گسترش فولاد در تبریز به بازی ها برگشتند. برد قابل پیش بینی مقابل صبا در هفته چهارم نیز برای سرخپوشان به دست آمد. شاگردان برانکو در مصاف با اصلی ترین رقیب خود برای صدرنشینی(تراکتور) نمایش خوبی نداشتند و همین که یک امتیاز کسب کردند، توانستند هواداران را راضی نگه دارند. اگر به بازی هفته ششم در دربی نیز بنگریم، متوجه می شویم هرقدر استقلال خوب نبود، پرسپولیس نیز با تیم قدرتمند خود فاصله داشت تا صدرجدول را پس از 6 هفته به تراکتورسازی هدیه دهد.

آینده

بی تردید رقابت شانه به شانه تراکتورسازی و پرسپولیس در هفته های بعد جذابیت بیشتری به خود می گیرد. دو تیمی که آرامش بیشتری نسبت به سایر تیم های حاضر در لیگ برتر دارند و خیلی راحت تر می توانند به کارشان در ادامه مسابقات ادامه دهند.