کد خبر: 193413
تاریخ: 28شهريور1395
کد خبرنگار: 235

منصوریان نیاز به فرصت و حمایت دارد/ برانکو هم در سال اول نتیجه نگرفت

دربی 83 با نتیجه صفر بر صفر به پایان رسید. محمود فکری، کاپتان سابق ابی پوشان پایتخت برخلاف اکثر کارشناسان معتقد است دو تیم بازی خوبی را به نمایش گذاشتند و اگر بازی تنها یک گل داشت حالا همه به به و چه چه می کردند.

گفتگو با محمود فکری، پیشکسوت استقلال را در زیر می خوانید.

نظرتان در مورد دربی را برای خوانندگان ما بگویید.
به نظر من بازی خوبی را از هر دو تیم شاهد بودیم و با وجود عدم گلزنی، دو تیم موقعیت های زیادی را روی دروازه یکدیگر ایجاد کردند که اگر مهاجمان دو تیم کمی دقت می کردند می توانستیم بازی پرگلی را شاهد باشیم.
ولی اکثر کارشناسان نظری غیر از نظر شما دارند و معتقدند دو تیم بازی خوبی به نمایش نگذاشتند.
بله، چون بازی گل نداشت خیلی راحت می گویند که دو تیم کیفیت لازم را نداشتند ولی اگر همین  دیدار با موقعیت کمتر از این، تنها یک گل داشت حالا همه به به و چه چه می کردند می گفتند عجب بازی از آب در آمد. متاسفانه وقتی یک مسابقه فوتبال گل نداشته باشد برخی از دوستان شروع به گرفتن ایراد می کنند.
 کاپتان سابق استقلال فکر می کند با این وضعیت سکوها تا کی از منصوریان حمایت کنند؟
به نظر من سکوها باید تا آخر فصل به منصوریان فرصت داده و از او حمایت کنند. حمایتی جدی نه حمایتی که زیر و رو داشته باشد. منصوریان مربی است که تازه به استقلال آمده و نیاز به فرصت و حمایت دارد.
از مدیران استقلال چه توقعی دارید؟
ببینید، برانکو هم زمانی که به پرسپولیس آمد در سال اول نتیجه نگرفت و رفته رفته در سال دوم بهتر شد و در سال سوم با کسب نتایج لازم تیمش جزو تیم های بالانشین جدول رده بندی قرار گرفت. از منصوریان هم باید چند سال حمایت شود تا تیمش به آن هارمونی لازم دست پیدا کند. کارنامه منصوریان در تیم هایی که حضور داشت کاملا مشخص است و وقتی وی را به عنوان نفر اول نیمکت استقلال انتخاب کردند باید به پایش بایستند. علیمنصور جزو سرمایه های استقلال است و نباید با عدم حمایت از او سرمایه سوزی کنند. از مدیران استقلال می خواهم محکم از او حمایت کنند و در هر بازی که نتیجه نگرفت نام یک مربی را مطرح نکنند و خیلی قوی به سرمربی خود اطمینان دهند که تا پایان فصل قطعا سرمربی خواهد ماند تا او با خیال راحت بتواند تفکرات تاکتیکی خود را در تیم پیاده کند.
مشکل عدم نتیجه گیری استقلال را در چه می بینید؟
اگر استقلال تا به امروز نتایج لازم را کسب نکرده تنها به مشکل فنی تیم باز نمی گردد. به نظر من بحث مدیریتی و تعویض مدیرعامل هم می تواند در عدم نتیجه گیری تاثیرگذار باشد و این نیست که تنها کادر فنی مقصر باشد.
به عنوان یک استقلالی از تماشای بازی های این فصل استقلال لذت می برید؟
ببینید، تیم در هفته های ابتدایی مشکل داشت ولی در بازی با ماشین سازی بهتر شده بودند. استقلال در نیمه دوم دیدار با ماشین سازی دوباره افت کرد و نتوانست بازی خوب نیمه اول را به نمایش بگذارد. در بازی مقابل پرسپولیس، در نیمه اول و دوم تیم از تعادل خوبی برخوردار بود و در طول نود دقیقه خوب بازی کرد. به نظر من استقلال پس از تعطیلات بهتر شده و با حمایت مدیران تیم از سرمربی مطمنا روند رو به رشد تیم ادامه دار خواهد بود.
در روز دربی هواداران پرسپولیسی قایمشهر با پهن کردن پارچه قرمز روی ماشینتان برایتان کری خواندند.
پرچم و نماد نساجی هم به رنگ قرمز است و آن پارچه توسط هواداران نساجی روی ماشین من انداخته شد تا به من برای ادامه لیگ روحیه دهند.(باخنده)