کد خبر: 193476
تاریخ: 28شهريور1395
کد خبرنگار: 235

اینقدر به کاوه رضایی فشار نیاورید/در دربی خشن نبودیم

هافبک دفاعی استقلال اعتقاد دارد این تیم به زودی به جایگاه اصلی خود که در شان این تیم است برمی گردد.

امید ابراهیمی گفت که در بازی با پرسپولیس محکم بازی کرده است و تمام بازیکنان استقلال با رقیب خود دوستی نزدیکی دارند.

 


خیلی ها بعد از دربی گفتند که استقلال به نتیجه تساوی راضی است. تو این موضوع را قبول داری؟
من این حرف را قبول ندارم چون آقای منصوریان و اعضای کادرفنی قبل از بازی با ما صحبت کردند و واقعیت این است که ما برای پیروزی به زمین رفتیم. در طول 90 دقیقه برای گلزنی چند موقعیت هم داشتیم همانطور که من فکر می کنم پرسپولیس هم موقعیت هایی برای گلزنی داشت. با این حال من فکر می کنم اگر کمی باهوش تر و البته خوش شانس تر بودیم می توانستیم برنده بازی بشویم.

 


در این بازی استقلال از چند بازیکن دربی اولی استفاده کرد در حالی که بیشتر بازیکنان پرسپولیس تجربه دربی را داشتند. قبول داری این موضوع کمی در کار استقلال تاثیرگذار بود؟
ما تغییرانت زیادی در تیم خود داده ایم و 6 یا 7 بازیکن برای اولین بار در دربی به میدان رفتند. طبیعی است که بازیکنان کمی با استرس وارد دربی شدند اما هرچه از زمان بازی گذشت تیم ما شرایط بهتری پیدا کرد. فکر می کنم بازیکنانی که برای اولین بار دربی را تجربه کردند به مرور زمان عالی بازی کردند و در کل نمایش بازیکنان استقلال برابر پرسپولیس خوب بود.

 

 


بعد از این بازی خیلی ها به کاوه رضایی انتقاد کردند که موقعیت های عالی را گل نکرده است. نظرت تو در این باره چیست؟
من از مردم و رسانه ها درخواست می کنم که اینقدر روی کاوه رضایی فشار نیاورند چراکه او بازیکن خوب و گلزنی است و این موضوع را در ذوب آهن ثابت کرده است. کاوه رضایی بازیکن گلزن و انرژیکی است و در این فصل نمایش موثری در ترکیب استقلال داشته است و هرچه از شروع لیگ بگذرد بهتر هم خواهد شد.

 


کمال کامیابی نیا گفته تو بارها او را در زمین زده ای و باید از زمین بازی اخراج می شدی. حرف او را تایید می کنی؟
به هرحال فوتبال بازی محکمی است و ما اگر قرار بود محکم بازی نکنیم ممکن بود شکست بخوریم. کمال و سایر بازیکنان پرسپولیس همگی دوستان ما هستند و آنها هم در بیرون از زمین با ما رفاقت دارند. این رقابت برای داخل زمین است و ما هم خدایی ناکرده اصلا از عمد بازیکنان پرسپولیس را نزدیم و فقط محکم بازی کردیم. پرسپولیسی ها هم روی ما خطا کردند اما آنها هم برای موفقیت تیم شان در زمین بازی تلاش می کردند.

 

 


خیلی ها می گویند استقلال خوب تمرین نمی کند و به همین دلیل از اول فصل نتایج خوبی نگرفته است؟
من این حرف را قبول ندارم چون اعضای کادرفنی تیم ما با علم روز فوتبال آشنا هستند و ما مربی بدنسازی داریم که در لیگ برتر انگلیس کار کرده است و این مسائل را به خوبی می داند. طبیعی است که وقتی بازی های لیگ فشرده است نمی شود تمرینات فشرده ای برگزار کرد و من فکر می کنم اعضای کادرفنی استقلال به خوبی اصول تمرین را می دانند.

 


تو فصل گذشته در کنار روزبه چشمی زوج فوق العاده ای را در پست هافبک دفاعی تشکیل دادی. بازی دور از او برایت سخت نیست؟
من در کنار بازیکنان زیادی بازی کردم و فصل قبل هم واقعا زوج فوق العاده ای با روزبه چشمی داشتم اما او مصدوم شد و من آرزو می کنم هرچه زودتر برگردد. من در کنار فرشید باقری کمتر بازی کرده ام اما او هم بازیکن جوان و آینده داری است. در کل فکر می کنم هم فرشید باقری و هم روزبه چشمی بازیکنان فوق العاده ای هستند که من در کنار آنها بازی می کنم.
اینکه طرفداران استقلال در دربی 83 استادیوم را پر نکردند برای تو ناراحت کننده نبود؟ راستش را بخواهید بیشتر از دست خودمان ناراحت بودم که خوب نتیجه نگرفتیم و شرمنده بودیم که نتوانستیم امتیازهای لازم را جمع کنیم. با این حال من از همین تعداد هم که به استادیوم آمده بودند تشکر می کنم. همه تلاش ما برای خوشحالی هواداران است و من قول می دهم این نتایج را جبران می کنیم.

 


به عنوان سوال پایانی. فکر می کنی استقلال با شرایطی که در جدول رده بندی دارد، می تواند اختلاف با صدرجدول را جبران کند؟
بازیکنان استقلال همگی پتانسیل بالایی دارند و ضمن اینکه آقای منصوریان هم مربی امتحان پس داده ای است. آقای منصوریان کارش را بلد است و ما بازیکنان فوق العاده ای هم داریم. مطمئنا این جایگاه در شان نام استقلال نیست و ما به زودی به رتبه ای که در شان استقلال است می رویم.


گفتگو از فرزام محمد علیها