کد خبر: 193580
تاریخ: 29شهريور1395
کد خبرنگار: 225

نامه سرگشاده تهیه‌کنندگان سینمای ایران علیه یک نشریه

هرچند کمی دیر است، ولی بالاخره شاهد واکنش‌هایی از سوی سینماگران و هنرمندان به صورت علنی به نشریه‌ای که در هر شماره خود هنرمندان سینما را مورد هجمه قرار داده، هستیم.

در برنامه هفت با شکایت بسیار تند بهروز افخمی، مجری و کارگردان با‌سابقه سینما روبه‌رو شده‌ایم. او گفت: «این نشریه مجددا با نوشتن مطلبی به اشاعه فحشا و حرکت‌های غیرشرعی، ضددینی و ضدحکومت اسلامی خود ادامه داد. ما برای اولین بار و آخرین بار در برنامه «هفت» این مساله را مطرح می‌کنیم. نرود میخ آهنین در سنگ.

این آقایان اصرار دارند به حرکت‌های خلاف شرع و کثیف خود ادامه دهند.» اما حالا تهیه‌کنندگان مستقل سینمای ایران تصمیم گرفته‌اند نامه خود را به صورت سرگشاده منتشر کنند. در بخشی از این نامه آمده است: «می‌دانیم که وقت‌تان ضیق است، پس خلاصه می‌کنیم: نشریه‌ای که زیر نام سرور آزادگان جهان مخفی شده، با هرزه‌نویسی در‌باره سه هنرمند صاحب‌نام سینمای ایران، با ردیف کردن الفاظی، تخیلات ذهنی و افکار منحرف ناشران را در قالب روایتی کثیف به این عزیزان نسبت داده است.

از شما به‌عنوان قاضی‌القضات جمهوری اسلامی ایران تقاضا داریم دستور رسیدگی صادر و اجازه نفرمایید زیر نام سرور شهیدان جهان با آبروی هنرمندان مسلمان کشورمان بازی شود.»