کد خبر: 193933
تاریخ: 31شهريور1395
کد خبرنگار: 225

منصوریان: نگه داشتن شماره 10یعنی پیغام به شهباززاده

بسیاری از مربیان لیگ از تعطیلی لیگ ناراحتند اما منصوریان برخلاف همه آنها فکر می‌کند!

سرمربی استقلال وقتی با این سوال که نظرت درباره تعطیلات لیگ چیست مواجه شده، چنین گفته است: «باید نگاه ملی داشته باشیم و تلاش کنیم تیم ملی به جام جهانی برود. روال هفتگی خودمان را داریم و سه روز تمرینات ما تعطیل است و برای ما که می‌خواهیم تغییر تاکتیکی داشته باشیم می‌تواند مفید باشد. در این 21 روز تعطیلی تمرین می‌کنیم و یکی دو بازی دوستانه هم خواهیم داشت و امیدوارم از تعطیلی لیگ نه باشگاه‌ها و نه تیم ملی ضرر نکنند. در 21 روز تعطیلی ما سیستم دوم تیم را آزمایش می‌کنیم و تیم بعد از این تعطیلات با روش دیگری بازی خواهد کرد.»
سرمربی استقلال در ادامه حرف‌هایش به ماجرای خالی ماندن سکوها در شهرآورد اشاره کرد: «بعد از بازی با پرسپولیس برایم عجیب بود. جایی از ورزشگاه خالی بود که بیشتر تماشاگران ما آنجا هستند و در صفحات مجازی گفتند که بخشی از تماشاگران ما بیرون از ورزشگاه ماندند. کنج ورزشگاه استقلال یعنی جایگاه‌های 20تا 23 قلب هواداران استقلال است و از آنجا هواداران ما پر می‌شود ولی هواداران ما پشت در ماندند. بعید می‌دانم هواداران ما بلیت بخرند اما پای تلویزیون بنشینند.»
منصوریان قبل از بازی با ذوب آهن اعتقاد داشت که سخت‌ترین بازی فصل را مقابل پرسپولیس انجام داده است. او گفت: «آخرین بازی و سنگین ترین بازی لیگ برای ما دیدار با پرسپولیس بود. می‌دانستم اولین شهرآورد مجید حسینی بود و در نشست خبری هم گفتم که اشتباه‌های حسینی و اسماعیلی مال من است و کارهای مثبت شان متعلق به استقلال است. وقتی در لحظات بازی صدایش می‌کردم دلیلش این بود که او در تقسیم انرژی مشکل دارد و باید این مساله را یادش بدهیم. در بازی سیدمجید حسینی رگه‌هایی از کنترل بازی را می‌بینم هرچند باید این دو جوان را مراقبت کنیم تا حاشیه‌ها وارد زندگی شان نشوند و مثل برخی ستاره‌ها زندگی شان نابود نشود.»
چرا خط حمله استقلال خوب کار نمی‌کند؟ این سوالی است که منصوریان به آن پاسخ می‌دهد: «خط حمله خوبی جذب کردیم ولی آنها تجربه بازی در استقلال را نداشته‌اند و اگر به عقب برگردیم باز هم انتخابم کاوه رضایی و علی قربانی خواهد بود و آرش افشین هم مدتی به خاطر مصدومیت دور بوده است. بازیکنانی که با من کار کرده‌اند را جذب می‌کنم. افشین، کاوه رضایی و قربانی با من کار کرده‌اند و این افراد نیاز به آشنایی با خط حمله استقلال دارند و امیدوارم که فشار از روی مهاجمان و بازیکنان ما برداشته شود.»
آیا شهباززاده به استقلال برمی‌گردد؟ منصوریان می‌گوید: «سجاد دو هفته پیش برای استراحت آمده بود و شماره 10 را به کسی نداده‌ام و وقتی هم شماره‌اش را نداده‌ام، یعنی اینکه به او پیغام داده‌ام هر وقت بیاید قدمش روی چشم.» سرمربی استقلال شایعه اضافه شدن فرد تازه‌ای به کادرفنی را تکذیب کرد: «نه کسی به کادرفنی ما اضافه می‌شود نه مربی خارجی، لطفا با این ادبیات به کادرفنی ما توهین نکنید. اشکان نامداری در فلسفه مربیگری استقلال خیلی موفق است. در حوزه مربیگری استقلال ما مربیان زیادی به لیگ اضافه می‌کنیم اما بعد از رشیدی و ترابپور، غلامپور و بوستانی متوقف شدیم برای همین اشکان نامداری مربی تیم امید را به کادر اضافه کرده‌ایم تا سه روز در هفته با دانش بابازاده آشنا شود.»
برنامه‌ای در تلویزیون به ماجرای املت خوردن لیدرهای استقلال اشاره کرده که منصوریان در واکنش به این برنامه گفته است: «صابون استقلال و پرسپولیس به تن آنها نخورده و برای همین بی محابا حرف می‌زنند و زشت است که در رسانه ملی در مورد املت صحبت می‌کنند. برادر من هم پرسپولیسی است اما به او توهین نمی‌کنم و می‌دانم چگونه با او صحبت کنم.»