کد خبر: 194709
تاریخ: 4مهر1395
کد خبرنگار: 235

رضاییان باید به تفکرات برانکو احترام بگذارد

باشگاه دلخوش بود به اینکه با استفاده از سامانه پیامکی‌اش می‌تواند دست‌کم روزمرگی‌ خود را بگذراند اما فرصت همین درآمدزایی را هم از آن گرفتند. اتفاق بدتر اما مسدود شدن حساب بانکی باشگاه و برداشت 200 میلیونی از آن است که این اعتراض سرپرست باشگاه را در پی داشته که «پرسپولیس باید از پرداخت مالیات بر درآمد معاف باشد، نه اینکه به این دلیل حساب بانکی‌اش را هم مسدود کنند.»

مسدود شدن حساب باشگاه پرسپولیس به دلیل بدهی مالیاتی را باید به حساب شما بگذاریم یا مدیران پیشین باشگاه؟
 مشکل ما این نیست که چه کسی بدهی به بار آورده. ما می‌گوییم چرا وقتی باشگاه پرسپولیس سودده نبوده، برایش مالیات بر درآمد در نظر گرفته شده است؟
اما به هر حال پرسپولیس بدهکار است و قطعا آن 30 میلیارد تومان بدهی هم نمی‌تواند فقط مالیات بر درآمد باشد.
 بخشی از مالیات، تکلیفی است که باید پرداخت شود. بخشی دیگر به حقوق افراد برمی‌گردد که آن هم باید پرداخت شود اما این مالیات حدودا 30 میلیارد تومانی مالیات عملکرد است که باشگاه پرسپولیس مشمول آن نمی‌شود. در اینجا چون بحث مرتب نبودن صورت مالی مطرح می‌شود و حسابرس عدم اظهارنظر می‌زند، علی‌الراس می‌شود و حساب باشگاه را مسدود می‌کنند. یعنی رصد می‌کنند و تا پولی به حساب باشگاه وارد می‌شود، آن را برداشت می‌کنند. در همین بحث اخیر مسدود شدن حساب، مبلغ دویست میلیون تومان از حساب باشگاه برداشت شد. این وظیفه رسانه‌ها است که به این مباحث ورود کنند. شما باید بروید و تحقیق کنید آیا باشگاه پرسپولیس مشمول این شرایط مالیاتی می‌شود؟ نه، نمی‌شود.
اما به هر حال برای رفع این مشکل و بازگشایی مجدد حساب باشگاه باید راهکاری داشته باشید؛ اینطور نیست؟
 اول باید ببینیم راهکار را می‌پذیرند یا نه، بعد وارد صحبت شویم. اگر پذیرفتند، ما هم راهکارمان را در رسانه‌ها مطرح می‌کنیم اما الان وقتش نیست.
با توجه به مسدود بودن حساب باشگاه، هزینه‌های جاری پرسپولیس از کجا تامین می‌شود؟
 ما به جایی وصل نیستیم که بتوانیم این هزینه‌ها را به سادگی تامین کنیم. نکند فکر می‌کنید به خزانه بانک مرکزی یا چاه نفت وصل هستیم؟ نه، اینطور نیست. ما مثل بقیه باشگاه‌ها نیستیم و باید خودمان درآمدزایی کنیم که متاسفانه چنین اجازه‌ای نمی‌دهند.
اختلاف باشگاه با سازمان لیگ بر سر سامانه‌های پیامکی هواداری به کجا رسید؟
 هفت هفته از لیگ را جلو رفته‌ایم که صدا و سیما به یکباره دیگر اجازه نداد سامانه هواداری باشگاه را تبلیغ کنیم. بازی استقلال و پرسپولیس برگزار شد اما شما در تلویزیون می‌دیدید که پشت سر میهمانان برنامه، سامانه 3080 تبلیغ می‌شد و می‌گفتند فلان عدد را به این سامانه بفرستید. ما هر کاری از دست‌مان بربیاید انجام می‌دهیم اما متاسفانه مشکل هنوز پابرجاست و برای برطرف کردنش دو طرف باید حاضر به مذاکره باشند.
 شما تنها مسوول باشگاه پرسپولیس در مراسم یادبود زنده‌یاد محمدرضا خلعتبری بودید؛ فکر نمی‌کنید بهتر بود باشگاه پیش از فوت ایشان کاری برایش انجام می‌داد؟ چرا پیشکسوتان پرسپولیس باید در سکوت و بی خبری از دنیا بروند؟
 به همین جهت است که در تلاش هستیم تا بحث بیمه و بازنشستگی بازیکنان فعلی تیم را درست کنیم چون خیلی زود دوره فوتبال اینها هم به پایان می‌رسد و باید حداقل برای این بازیکنان و آینده‌شان فکری کنیم.
یکی از بحث‌های فعلی پرسپولیس، بازی نکردن رامین رضاییان است که شایعه شده از باشگاه قول بازی کردن گرفته بود و حالا دلخور است که چرا برانکو بازی‌اش نمی‌دهد.
 جایگاه پرسپولیس بسیار بالا است و رضاییان و هر بازیکن دیگری باید به تفکرات و تصمیمات سرمربی احترام بگذارد. تصمیم‌گیری درباره بازی کردن یا بازی نکردن بازیکنان در حیطه وظایف کادر فنی است و من و دیگر مسوولان باشگاه نمی‌توانیم در آن دخالت کنیم. هر حرفی هم که در این رابطه مطرح شده، کذب است.