کد خبر: 194733
تاریخ: 4مهر1395
کد خبرنگار: 225

جنگ مدیریت در استقلال/ افتخاری اختلافش با رئیس هیأت‌مدیره را علنی کرد و از وزیر کمک خواست

صحبت‌های سیدرضا افتخاری در برنامه‌ای رادیویی مبنی بر خواستن اختیار تام و کمک از وزیر برای این‌که در کارش دخالت نشود، کلید حرف و حدیث‌های پیش‌آمده طی روزهای گذشته بود؛ اتفاقاتی که به اختلاف مدیران باشگاه استقلال مربوط می‌شود و مدیرعامل باشگاه آن را علنی کرد.

شروع ماجرا
همه‌چیز از صادر شدن حکم مشاور و سخنگو برای حسن روشن و‌هاشم ساعدی آغاز شد. خبر این احکام که با نظر شهاب جهانیان، رئیس هیأت‌مدیره باشگاه روی سایت باشگاه استقلال قرار گرفت، چند ساعت بعد با نظر افتخاری، مدیرعامل باشگاه از روی سایت برداشته شد.

همان زمان خیلی‌ها از اختلاف موجود میان رئیس هیأت‌مدیره و مدیرعامل استقلال سخن گفتند اما دو طرف به تکذیب این ماجرا پرداختند. این قضایا ادامه پیدا کرد تا این‌که افتخاری این جملات را بر زبان آورد: «اختلافی با جهانیان ندارم، اختیار تام می‌خواهم؛ وزیر ورزش کمک کند تا در کارم دخالت نشود.» این حرف‌های جنگ مدیریت در استقلال را علنی کرد.


به ضرر استقلال
اینکه افتخاری اعتقاد دارد انتخاب‌ها و انتصاب‌ها در حیطه وظایف مدیریت است، حرفی کاملا درست و منطقی محسوب می‌شود اما از سوی دیگر این سؤال به وجود می‌آید که آیا شخصی به نام جهانیان که ٣‌سال است به نوعی دست راست وزیر ورزش و مشاور او محسوب می‌شود بدون اجازه محمود گودرزی دست به چنین اقداماتی می‌زند؟

این‌که ‌هاشم ساعدی به‌عنوان سخنگوی هیأت‌مدیره انتخاب شود و درست چند ساعت بعد مدیرعامل دستور حذف خبر را بدهد نشان‌دهنده و بیانگر یک بازی خطرناک در استقلال است. از طرفی سایر اعضای هیأت‌مدیره باشگاه استقلال در این زمینه سکوت کرده و البته سکوت آنها نشان‌دهنده رضایت نیست. شاید همین موضوع طی روزهای آینده اعضای هیأت‌مدیره استقلال را به دفتر وزیر ورزش بکشاند و حتی شاید برخی از این اعضا به دلیل عدم استقلال کاری عطای کار را به لقایش ببخشند. ضمن این‌که بی تردید ادامه چنین اتفاقاتی به ضرر استقلال و هواداران آن خواهد بود.