کد خبر: 195007
تاریخ: 5مهر1395
کد خبرنگار: 235

شرط اصولگرایان برای حمایت از احمدی نژاد: شفاف سازی درباره ابهام های گذشته!

نماینده مجلس نهم معتقد است که تا انتخابات ریاست جمهوری زمان بسیاری باقی مانده است و نمی‌توان در خصوص مصداق‌ها صحبتی کرد، اما معتقدم که اصولگرایان به وحدت می‌رسند و یک گزینه نهایی و واحد را برای انتخابات آتی معرفی می‌کنند.

به گزارش وکیل ملت ، بازار گرمی انتخابات ریاست جمهوری سال آینده ایران به روزهای اوج خود رسیده و روندی که کشورمان در این بازه زمانی طی می کند، بیشتر شبیه به یکی دو ماه نزدیک به انتخابات است! اتفاقی که اگر در سال های گذشته صورت می گرفت موجب انتقاد چهره های سیاسی واقع می شد که جو جامعه نباید انتخاباتی باشد. اما این روزها سران جریان های مختلف از شروع فعالیت های انتخاباتی خود سخن می گوید و به گونه ای عمل می کنند که گویی رایزنی های خود را برای رسیدن به هدف از مدت ها پیش شروع کردند.

 

در شرایطی که اصلاح طلبان تا حدود زیادی از حسن روحانی در انتخابات آتی حمایت خواهند کرد اما در طرف مقابل اصولگرایان مدت هاست با رایزنی های سیاسی سعی دارند تا به راه حل مشترک برسند.

اما فرار از این معضل نیازمند یک عزم قوی است تا بتواند آنها را در کنار یکدیگر قرار دهد چرا که هر کدام از شاخه های این جریان دارای ایدئولوژی های خاصی هستند و این موضوع رسیدن به وحدت را مشکل می کند.

ارايه از اصولگرايان، تكذيب از كانديداها

در این بین چهره های فراوانی را راهی بازار کردند؛از احمدی نژاد، قالیباف و ضرغامی گرفته تا سعید جلیلی. محمود احمدی نژاد که این روزها بیش از پیش، وضعیت حضور وی در انتخابات مورد توجه قرار گرفته ،بنا به ادعای برخی او از ورود به عرصه رقابت نهی شده است. با توجه به بدنه اجتماعی که طرفدار جریان اصولگرا هستند این احتمال می تواند سبب ریزش رای جریان اصولگرا شود و به همین دلیل سران این جریان بدون شک احمدی نژاد را از گزینه های مورد حمایتی خود حذف خواهند کرد.

از سوی دیگر،سردار سلیمانی نیز خود با صدور بیانیه ای از عرصه سیاست برائت جست و آب پاکی را روی دست این جریان ریخت. قالیباف نیز سال هاست به دنبال ریاست پاستور است ولی زمانی كه حسن روحانی‌در مناظره های سال گذشته برخی روشنگری ها را علیه وی صورت داد، اعتماد عمومی نسبت به وی کمتر شد. از سوی دیگر ماجرای مسکن های نجومی نیز مانع دیگری بر سر راه موفقیت وی قرار داد و به طور طبیعی وی را نیز از عرصه رقابت و رای آوری کنار زد.

از میان گزینه های باقیمانده یعنی عزت الله ضرغامی و سعید جلیلی، رییس اسبق صداو سیما از شانس بیشتری برای گزینه شدن درمیان اصولگرایان برخوردار است. چرا که جلیلی مورد توجه تمام قشر اصولگرا نیست و دوره قبل نیز امتحان خود را درست پس نداد. از سوی دیگر ضرغامی مدت هاست مورد توجه اصولگرا واقع شده است و از همه مهم تر احمدی نژاد نیز به دلیل اقداماتی که وی در دوره ریاستش بر صدا وسیما برای او انجام داد، علاقه فراوانی به ضرغامی دارد.

در این شرایط باید صبر کرد و دید سرانجام جریان اصولگرا که وحدت را تاکتیک اصلی خود برای حضور در انتخابات مطرح کرده اند با چه گزینه ای در انتخابات 96 شرکت خواهند کرد.