کد خبر: 196425
تاریخ: 12مهر1395
کد خبرنگار: 235

پرسپولیس به لحاظ ذهنی آماده این بازی نشده بود

هومن افاضلی که به تازگی کلاس درجه B مربیگری را به‌عنوان مدرس پشت سر گذاشت درباره بازیکنان خارجی بی کیفیت پرسپولیس می‌گوید: «در لیگ ایران طی تمام این سال‌ها تعداد بازیکنان خارجی با کیفیتی که آمدند به تعداد انگشتان یک دست نمی‌رسند.

چنین بازیکنانی با بودجه 600-500 هزار دلاری به بالا به لیگ فوتبال ایران خواهند آمد که در حال حاضر باشگاه‌های ما توانمندی پرداخت چنین پول‌هایی را ندارند. طبیعتا وقتی بازیکنان ارزان قیمت جذب می‌شوند کیفیت لازم را ندارند. در واقع بازیکنانی که حاضر می‌شوند در اروپا 150تا 200 هزار دلار دریافت کنند با مبالغی حدود 600-500 هزار دلار به فوتبال ایران می‌آیند و طبیعتا بازیکنان 150 هزار دلاری کیفیت بالایی ندارند و این به ما می‌گوید باید رویه مان را تغییر بدهیم.»
از افاضلی درباره شکست ناباورانه پرسپولیس در شیراز می‌پرسیم که جواب می‌دهد: «پرسپولیس از لحاظ ذهنی خودش را به خوبی آماده این بازی نکرده بود و این به تیم لطمه زد وگرنه من هم می‌گویم که پرسپولیس با تیم دومش هم باید این بازی را می‌برد هر چند معمولا در جام حذفی شگفتی‌های اینچنینی رقم می‌خورد و اصلا این جام محل شگفتی‌هاست.»
افاضلی رابطه بسیار خوبی با برانکو دارد. از او می‌پرسیم نقش برانکو در آماده نشدن پرسپولیس برای این بازی به لحاظ ذهنی چقدر بوده:«من فکر می‌کنم او مسوول تیم است و نمی‌تواند بگوید نه اما در مجموع از حذف پرسپولیس ناراضی نیستم. واقعیت این است که شاید این باخت از جنبه روانی تیم را تحریک کند اما پرسپولیس امسال در دو جام دشوار لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا حاضر است که سفرهای مربوط به این بازی‌ها بسیار فرسایشی خواهد بود. پرسپولیس بازیکنان ذخیره‌ای ندارد که بتوانند در این سفرهای خسته‌کننده و بازی‌های متعدد تیم را بچرخانند. اکثر بازیکنان ذخیره پرسپولیس نفراتی هستند که می‌توانند فصل بعد به کار این تیم بیایند. از این بین یکسری می‌توانند امسال در همین فرصت‌های کم خودشان را ثابت کنند یا فصل بعد از این تیم بروند. با این حال و شرایطی که وجود دارد همین که پرسپولیس کمتر بازی می‌کند برایش بهتر است هر چند برای جام حذفی کنار رفتن پرسپولیس اصلا اتفاق خوبی نیست و تیم‌هایی مثل پرسپولیس، استقلال، تراکتورسازی و سپاهان می‌توانند هیجان و حساسیت را در این رقابت‌ها بالا ببرند.»