کد خبر: 21478
تاریخ: 8مهر1394
کد خبرنگار: 235
سفیر افغانستان در ایران در گفت‌وگو با فارس:

طالبان قصد سرنگونی دولت را دارد/دشمن در قندوز قلع و قمع می‌شود

سفیر افغانستان در ایران با اشاره به تحولات اخیر قندوز گفت: طالبان قصد سرنگونی دولت افغانستان را دارد و نیروهای دولتی نیز به قلع و قمع نیروهای طالبان در قندوز پرداختند.

 «نصیر احمد نور» در گفت‌وگو با خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، در رابطه با آخرین تحولات قندوز گفت: تحولاتی که در قندوز شاهد هستیم محصول چند دهه فعالیت نیروهای طالبان و القاعده در افغانستان است.

تلاش طالبان برای براندازی دولت افغانستان

وی با اشاره به حضور نیروهای نظامی آمریکایی در سال‌های گذشته در کشور افغانستان و خروج آن‌ها از کشور گفت: نیروهای افراطی و تکفیری به خیال آنکه نیروهای امنیتی جدید افغانستان با کمبود مواجه است، قصد داشتند با استفاده از این فضا نظام افغانستان را سرنگون کرده و یا بخش‌های وسیعی از این کشور را به تصرف خود درآورند و در این زمینه همه توان و امکانات خود را نیز بکار گرفتند.

سفیر افغانستان با اشاره به ورود نیروهای طالبان به شهر قندوز و به تصرف درآوردن برخی مراکز خاطرنشان کرد: نیروی دولتی  افغانستان نیز در عملیاتی به قلع و قمع نیروهای طالبان پرداختند و قسمت‌هایی را پس گرفتند و امیدواریم تا منطقه قندوز از وجود نیروهای طالبان پاکسازی شود.

 علم و دانش اساس توانمندی است

احمد نور در بخش دیگری از صحبت‌های خود در رابطه با آغاز سال تحصیلی جدید و وضعیت تحصیل دانش آموزان افغانستان در ایران گفت: دلسوزی‌های رهبر انقلاب اسلامی ایران در رابطه با تحصیل دانش آموزان افغانستانی باید مورد توجه قرار بگیرد و این برای هر دو کشور سودمند است.

 وی با اشاره به گذشته تاریخی دو کشور ایران و افغانستان، بیان کرد: ایران و افغانستان بازوی توانمند یکدیگر هستند و علم و دانش نیز اساس توانمندی است.

انتهای پیام