کد خبر: 265668
تاریخ: 22ارديبهشت1397
کد خبرنگار: 235

استقلالی محبوب به تیم‌ملی دعوت می‌شود!

در حالی که مدت‌هاست آندرانیک تیموریان به تیم ملی دعوت نمی‌شود اما شنیدیم او این شانس را دارد که دوباره مسافر جام جهانی شود!

همان‌طور که می‌دانید سعید عزت‌اللهی در دیدار ایران و کره جنوبی به دلیل ارتکاب حرکت غیرورزشی در برخورد با بازیکن حریف با کارت قرمز پیتر گرین، داور استرالیایی به صورت مستقیم از زمین اخراج و از دو بازی رسمی محروم شد. اولین محرومیت عزت‌اللهی در دیدار ایران و سوریه سپری شد و حالا او در اولین مسابقه تیم ملی کشورمان در جام جهانی نیز غایب خواهد بود.
کارلوس کی‌‌روش به عنوان یک مربی باهوش و حرفه‌ای به این موضوع واقف است. او اکبر ایمانی، علی کریمی، کمال کامیابی‌نیا، احمد عبدا...زاده و البته امید ابراهیمی را کنار احسان حاج‌صفی به عنوان دو هافبک تدافعی تست کرد اما به نتیجه لازم نرسید. کمال کامیابی‌نیا به تازگی و دوباره با مصدومیت کتف مواجه شده است. گرچه شماره ۱۱ پرسپولیس از ترس از دست دادن جام جهانی روسیه حاضر به عمل جراحی نشد اما بسیار بعید است به این رقابت‌ها برسد. از طرفی پای امید ابراهیمی هافبک سرحال و مؤثر استقلال هم شکست تا او جام جهانی روسیه را از دست بدهد. اکبر ایمانی در ذوب‌آهن اصفهان به یک بازیکن نیمکت‌نشین تبدیل شده و علی کریمی هم در سپاهان نتوانست موفق عمل کند. احمد عبدا...زاده گرچه هافبک شایسته‌ای است اما بازیکن فولاد خوزستان نمی‌تواند در جام جهانی و بازی با مراکش جانشین خوبی برای سعید عزت‌اللهی باشد. شاید به همین دلیل باشد که کارلوس کی‌‌روش دوباره به فکر دعوت از آندو افتاده است. کاپیتانی که با یک انتخاب نه‌چندان خوب به گسترش فولاد پیوست ولی به هر حال کمک کرد این تیم تبریزی در لیگ برتر بماند و سقوط نکند.
آندرانیک تیموریان تجربه بسیار بالایی داشته و سابقه دو دوره حضور در جام‌های جهانی 2006 آلمان و 2014 برزیل را در کارنامه دارد. او می‌تواند سومین جام جهانی خود را نیز در روسیه بگذراند و اگر در آمادگی کامل باشد، بهترین جانشین برای سعید عزت‌اللهی در دیدار اول تیم ملی کشورمان برابر مراکش باشد. شنیده‌های ما حکایت از آن دارد که مرد پرتغالی برنامه ویژه‌ای برای آماده‌سازی آندو در نظر گرفته است. چنانچه تیموریان بتواند تمرینات را به خوبی سپری کرده و به آمادگی لازم برسد، می‌تواند خیال کارلوس کی‌‌روش را بابت خط میانی در بازی با مراکش راحت کند.