کد خبر: 266667
تاریخ: 3خرداد1397
کد خبرنگار: 235

چند خبر کوتاه از استقلال

امروز مراسم هفتمین سالگرد ناصر حجازی به همین سرعت 7 سال از درگذشت ناصر حجازی اسطوره فقید باشگاه استقلال گذشت. انگار همین دیروز بود که از بیمارستان کسری تهران خبر رسید ناصر حجازی از میان ما رفته است. گذر زمان اما باعث نشده که یاد و خاطره این مرد بزرگ از ذهن اهالی فوتبال بخصوص استقلالی‌ها خارج شود. در سالگرد درگذشت ناصر حجازی قرار است مراسمی با یاد این اسطوره ماندگار در قطعه نام‌آوران بهشت زهرا(س) برگزار شود که در این مراسم قطعا خانواده ناصر حجازی هم حضور خواهند داشت. حجازی یکی از نادر نمونه‌های ورزش ایران بود که شخصیتی فراورزشی و فوتبالی برای خود ساخت و بدل شد به یکی از چهره‌های محبوب در میان همه طبقات جامعه. حجازی به دلیل برخورداری از صراحت لهجه همواره چهره خاص میان مردم بود و او را به سبب این خصوصیت بارز اخلاقی مورد تحسین قرار می‌دادند.

 

ورمزیار: وظایف در تیم‌های پایه تقسیم شد
تغییر پست صادق ورمزیار در آکادمی باشگاه استقلال واکنش‌های مختلفی را در پی داشت و خیلی‌ها ادامه حضور او با توجه به حواشی اخیر را کمی عجیب می‌دانستند.  ورمزیار اما حالا درباره تغییر پست خود در آکادمی باشگاه استقلال اینطور توضیح می‌دهد: «کارهای تیم‌های رده‌های مختلف پایه استقلال را ما انجام می‌دهیم و آقای گودرز حبیبی هم به‌عنوان مدیر آکادمی و مدارس فوتبال استقلال فعالیت می‌کند. کارهای تیم‌های پایه از نظر انتخاب بازیکن، چیدمان و ... از این پس برعهده من خواهد بود.» او تأکید می‌کند: «قرار شد با تفکیک وظایف کارهایی که روی دوش ما و بازدارنده بود، تقسیم شود. به همین دلیل، تیم‌های پایه از رده 13 ساله‌ها تا تیم امید زیر نظر من کار خواهند کرد اما مدیریت آکادمی و مدارس فوتبال استقلال برعهده حبیبی است.» پیشکسوت تیم استقلال در رابطه با فهرست تیم ملی برای حضور در جام جهانی می‌گوید: «در فهرست نهایی تیم ملی، در حق یکی دو بازیکن اجحاف شد. فکر نمی‌کردم حسین حسینی با آن دروازه‌بانی که در فصل گذشته انجام داد، خط بخورد. وریا غفوری یکی از آماده‌ترین و بهترین بازیکنان کشورمان بود و در حق او اجحاف شد.»

 

نامجومطلق: بهترین گزینه، السد بود
مجید نامجومطلق، السد را بهترین گزینه برای رقابت با استقلال در مرحله یک چهارم نهایی می‌داند. او درباره قرعه‌کشی لیگ قهرمانان آسیا و تقابل استقلال با السد قطر توضیح می‌دهد: «اگر شرایط چهار تیم غرب آسیا را بررسی کنیم، به این نتیجه می‌رسیم که استقلال به گزینه خوبی خورده است. الدحیل قطر تیم بسیار قدرتمندی بوده و تا اینجای کار بدون باخت بالا آمده است. اگر استقلال و پرسپولیس به هم می‌خوردند، با توجه به حساسیت‌های شهرآورد شرایط این دو تیم سخت می‌شد. بنابراین بهترین گزینه، السد بود.»
استقلال سال گذشته با السد بازی کرده و از این تیم شناخت دارد. او با بیان این جمله می‌گوید: «می‌توان السد را شکست داد، هر چند اگر بازی رفت در قطر برگزار می‌شد، شرایط به نفع ما می‌شد. در هر صورت، هر دو بازی حکم فینال را دارد و امیدوارم هم استقلال و هم پرسپولیس نتیجه لازم را بگیرند. کار نمایندگان ایران سخت است چرا که شرایط آب‌وهوایی در زمانی که با تیم‌های قطری بازی داریم، ممکن است اذیت کننده باشد. استقلال باید در تهران کار السد را تمام کند و به فکر بازی برگشت باشد.»