کد خبر: 30809
تاریخ: 22مهر1394
کد خبرنگار: 230
نکو پس از تایید حکم پرونده متهمان کرسنت در دیوان عالی کشور

وزیر نفت باید دست به تغیرات اساسی بزند

مهرسا اسدی/خبرنگار وکیل ملت:دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار وکیل ملت در خصوص حکم صادره برای متهمان پرونده کرسنت اظهار داشت: برخورد قضایی با این موضوع یک حرکت مثبت و یک امتیاز برای قوه قضائیه است، چرا که بدون توجه به حاشیه سازی‌ها کار خود را پیش برد تا رسماً اعلام کند با کسی تعارف ندارد.

وی با بیان اینکه قطعاً ریشه‌های این تخلفات در خود وزارتخانه وجود دارد، اظهار داشت: وزارت نفت و در رأس آن وزیر باید نسبت به تغییرات اساسی در این وزارتخانه اقدام کند تا بار دیگر اعتماد عمومی جلب شود، در غیر این صورت نباید با تنبیه یکی دو نفر توقع جلب اعتماد مردم را داشت.
نکو در ادامه تصریح کرد: نباید به سادگی از کنار اینگونه تخلفات عبور کرد و حتماً باید عوامل دیگری که موجب چنین تخلفاتی شده‌اند در هر منصب و موقعیتی که هستند تحت تعقیب قضایی قرارگرفته و مجازات شوند.
دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس در پاسخ به این سؤال که آیا میزان محکومیت با جرم صورت گرفته تناسبی دارد یا نه؟ گفت: این یک بحث فنی است و نمی‌توان به راحتی در مورد آن اظهار نظر کرد اما به طور قطع در دستگاه قضایی رویه‌ای مشخص حاکم است و قواعدی وجود دارد که رأی نهایی بر اساس این قواعد صادر می‌شود.