کد خبر: 34310
تاریخ: 28مهر1394
کد خبرنگار: 235

بیانیه سیاسی بانکی‌مون توجیه حقوقی ندارد

طباطبایی نائینی گفت: تعیین مجازات و جرم‌نگاری در هر کشور تابع قواعد و نظام حقوقی آن کشور است که منشا قوانین ما متاثر از شریعت اسلام است، بنابراین اینگونه اظهار نظرها درباره قوانین ایران از جمله حکم قصاص و اعدام از نظر اخلاقی و قانونی به هیچ عنوان توجیه‌پذیر نیست.

به گزارش وکیل ملت «حمیدرضا طباطبایی نائینی» عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس ، با اشاره به بیانیه اخیر دبیر کل سازمان ملل متحد مبنی بر نقض موازین حقوق بشر در ایران  و ضرورت حذف مجازات اعدام اظهار کرد: صدور این دست بیانیه‌ها مسبوق به سابقه است و برای اولین بار نیست که چنین اتهامات بی‌اساسی علیه ایران وارد و در این زمینه به جهت‌گیری‌های سیاسی می‌پردازند.

وی ادامه داد: تعیین مجازات و جرم‌نگاری در هر کشور تابع قواعد و نظام حقوقی آن کشور است که منشا قوانین ما متاثر از شریعت اسلام است، بنابراین اینگونه اظهارنظرها درباره قوانین ایران از جمله حکم قصاص و اعدام از نظر اخلاقی و قانونی به هیچ عنوان توجیه‌پذیر نیست.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی در پایان خاطرنشان کرد: به دلیل حجم زیاد ترانزیت مواد مخدر و جدیت کشورمان برای مبارزه با این پدیده شوم  اجرای این حکم بیشتر نمود پیدا می‌کند و به همین دلیل نهادهای بین‌المللی سعی در بزرگنمایی و جلب توجه در مورد این حکم حقوقی در کشورمان دارند.   

 

 

 

 

میزان