کد خبر: 34584
تاریخ: 28مهر1394
کد خبرنگار: 225
اختصاصی وکیل ملت /سخنان صریح نقویان خطاب به دلواپسان

دلواپسان چرا یک راهپیمایی علیه فساد راه نمی اندازند

حجت الاسلام نقویان واعظ مشهور کشور در سخنان صریحی در مراسم عزاداری حسینی در واحد علوم وتحقیقات با طرح این سوال که آیا تمامی گرفتاری های امروز جامعه ما از برجام است گفت: چرا افرادی که اصلاً اطلاعی از معنی و مفهوم برجام ندارند، به خود اجازه می دهند در کشور هیاهو وتنش ایجاد کنند و دستاوردهای کشور را زیر سئوال ببرند.

به گزارش وکیل ملت وی افزود: چرا افرادی که دنبال تحصن علیه برجام هستند، تا حالا یکبار راهپیمایی و تظاهراتی علیه فساد ، بیکاری و اختلاس انجام نداده اند.

نقویان ادامه داد: مگر آنها خود را مدعی پیروی از رهبری نمی دانند، بفرمایند که در جهت تحقق این فرمایش رهبری که مشکلات کشور را در فقر، تبعیض و فساد می دانند، چه کاری انجام داده اند.

نقویان ادامه داد: چرا این افراد علیه کسانی که در روز آخر  صدارتشان چندین میلیارد تومان برای دانشگاه خود اختصاص دادند، اعتراض و راهپیمایی نمی کنند.

این واعظ مشهور خاطر نشان کرد: جوانانی که تعدادشان هم کم نیست و تاکنون بدلیل بیکاری و فقر نتوانسته اند ازدواج کنند و اگر احیاناً اعتراضی می کنند و عین برخی که فقط خود را دلسوز نظام می دانند، فکر نمی کنند، مخالف نظام ندانیم.

وی افزود: برخی آقازاده ها که هم سن همین جوانان بیکار و ازدواج نکرده هستند در کشورهای خارجی کیف می کنند، ولی این جوانان در فشار غریزی طبیعی خود عوطه ورند برای این جوانان چه کرده ایم، چه داد و فریادی برای آنها سر داده ایم.

نقویان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به برخی بوروکراسی های دست و پاگیر و رابطه بازی گفت: علی رغم اقدامات مثبت و مناسبی که قوه قضاییه تاکنون داشت ودارد، اما خدا هیچ مسلمانی را گرفتار برخی دادگاه های ما نکند. از بس که در برخی از این دادگاه ها رابطه بازی و بروکراسی حاکم است.

این واعظ در این مراسم حقیقت را واحد دانست وتصریح کرد : اما در طول تاریخ راههای رسیدن به این حقیقت را حد متنوع و بعضاً مخالف هم بوده ، در حالیکه راه رسیدن به  حقیقت یک راه است و آن هم صراط مستقیم است.

نقویان در همین خصوص به تعارض بین عقل و عشق نیز اشاره کرد وگفت: عقل در عین اینکه خطا نمی کند، اما در معرض اصابت تیرهای توهم، وسوسه، حسادت، نفرت و ... است و فرد عاقل باید خود را از معرض این تیرها برهاند.